Sağlık 26 Haziran 2021 - 09:50:23

Erkek ve Kadınlar İçin Saç Gürleştirme Maskeleri

Erkek ve Kadınlar İçin Saç Gürleştirme Maskeleri

Saç gürleştirme; ince saç tellerine sahip olan kadın ve erkeklerin başvurduğu doğal yöntemlerden biridir.

Erkeklerde Saç Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Gerek tüketilen yiyecekler gerekse genetik faktörler sebebiyle hem erkekler hem de kadınlar saç dökülmesinden şikayetçi olmaktadır. Dökülmeler beraberinde yıpranmayı ve seyrelmeyi de getirmektedir. Saçların gürleşmesi için kişilerin kimyasal ürünler kullanmamaya gayret etmeleri gerekir. Düzenli olarak yapılacak doğal saç bakım yöntemleri, erkek ve kadınların saçlarının daha gür ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur. Saçların görünümü konusunda saç kesiminin de önemi büyüktür. İnce telli saçlara uygulanacak katlı kesim, saçların gürleşmesini sağlar. Saç kırıklarının temizlenmesi de saçların daha gür ve sağlıklı uzamasında etkilidir.

Kadınlar İçin Saç Gürleştirme Maskeleri Nelerdir?

İnce telli saçlarından muzdarip olanlar tarafından uygulanan maskeler, düzenli kullanım sonucunda etki etmektedir. Saç gürleştiren maske için 2 bardak sirke, 1 bardak ısırgan otu çayı, 10 gram entele otu ve 2 bardak suya ihtiyaç vardır. Öncelikle ısırgan otu çayı normal bir çay gibi hazırlanır. Entele otu, su ve sirke bir tencerenin içerisine konularak kaynaması beklenir. Karışım kaynadıktan sonra soğumaya bırakılır. Soğuyan karışımın içerisine ısırgan otu çayı dahil edilir. Bu formül, banyodan yarım saat önce saç diplerine uygulanır. Bu karışımı haftada 2 ya da 3 sefer uygulamak daha parlak ve gür saçlara sahip olmayı kolaylaştırmaktadır.

Saç Gürleştiren Besinler Nelerdir?

Saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kullanılan bakım ürünleri kadar tüketilen besinler de önemlidir. Yağlı gıdalar tüketmek cildin yağlanmasına sebep olduğu gibi saçların yağlanmasının da temel sebebidir. Yağlı saçlar da daha sönük gözüktüğü için hacimli duruşunu kaybeder. Yumurta; protein kaynağı olması ve çinko, demir, kükürt ve selenyum maddelerini içerdiği için saçlar için çok önemlidir. Hem tüketildiğinde hem de maske olarak uygulandığında saçlara ciddi faydaları bulunmaktadır. Badem, ceviz ve kaju gibi kuruyemişlerin de saçları güçlendirdiği ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırdığı bilinmektedir. E vitamini açısından da zengin olan badem, saçların koparak dökülmelerine engel olur. Yoğurt, somon ve havuç da saçlar için oldukça faydalı olan besinler arasında yer alır.

Saçları Gürleştirmek İçin Kür Tarifleri Nelerdir?

Saçları gürleştiren kür tarifleri düzenli olarak uygulandığında gözle görülür sonuçlar verir. Muz ve avakado ile hazırlanan saç kürü de bu tarifler arasında yer alır. Bir adet muz ve bir adet avokado güzelce ezilir. Oluşturulan bu karışım haftada bir sefer saçlara uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar bekletildikten sonra saçlar şampuanla yıkanır. Saç bakımı için saça uygulanan maskelerin istikrarlı olarak yapılması çok önemlidir. Erkek ve kadınlar için saç gürleştirme kürleri, saç tellerini kalınlaştırarak daha gür ve hacimli gözükmesini sağlar.

  • erkeklerde saç gürleştirmek
  • kadınlar için saç gürleştirme maskeleri
  • saç gürleştiren maske
  • saç gürleştiren besinler
  • saçları gürleştirmek için kür
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Zehirli İshal Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Aşısı Ne Kadar?