Yaşam 25 Haziran 2021 - 19:00:14

Saç Uzatmak İçin Maske, Kür ve Doğal Yöntemler

Saç Uzatmak İçin Maske, Kür ve Doğal Yöntemler

Saç uzatmak, hormonlara ve genetik faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Doğal maske, kür ve yöntemler sayesinde saçların daha hızlı uzamasını sağlamak mümkündür.

Saç Uzatmak İçin Ne Yapılır? Saçı Uzatan Besinler Nelerdir?

Saçlar yıkandığı zaman saç diplerine masaj yapmak, kan dolaşımını hızlandırmanın yanı sıra saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olur. Saçlarda bulunan kırıkların aldırılması saçlara sağlıklı bir görünüm kazandıracağı için uzamasını da kolaylaştırır. Bu nedenle saçların düzenli olarak kesilmesi daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Saç düzleştirici gibi saçları öldüren cihazlardan da uzak durmak gerekir. Bol yumurta tüketmek, içeriğindeki bol protein sayesinde hem saçların hızlı uzamasını hem de sağlıklı gözükmesini sağlar. Somon, ıspanak, bezelye, domates ve ceviz gibi besinlerin tüketilmesi de saçların uzamasında etkilidir.

Saç Uzatmak İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

Saçların beslenmesinde ve güçlenmesinde en etkili doğal yağların başında zeytinyağı gelir. Tercih edilen %100 sızma zeytinyağları, saç diplerine sürüldüğünde hem saçların beslenmesine hem de daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Hint yağı da, içeriğindeki protein ve E vitamini bakımından oldukça faydalıdır. Saç köklerine uygulandığında, kan dolaşımını hızlandıran ve saçların daha hızlı uzamasını sağlayan hint yağı, saçları sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Saçların uzamasına yardımcı olan bir diğer doğal yağ, sarımsak yağıdır. Doğal sarımsak ezilip saça uygulandığında da benzer etkiyi oluşturur. Saçların kısa sürede uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olur.

Saçları Uzatan Maske Tarifleri Nelerdir?

Saçlar için faydalı olan yağlar bir araya getirilerek elde edilen maskeler sayesinde saçların daha hızlı uzaması mümkündür. Saçlar için çok faydalı olan 50 ml argan yağı ve 50 ml tatlı badem yağı karıştırılarak bir şişeye konulur. Bu karışım hem saçlara hem de saç diplerine uygulanır. Maske saçlara sürüldükten sonra en yarım saat bekletilmelidir. Sonrasında da ılık suyla güzelce yağdan arındırılmalıdır. Saçlara sağlıklı bir görünüm kazandıran bu maske hem saçların nemlenmesine hem de hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bu maske haftada 2 sefer uygulanmalıdır. 3 ay boyunca düzenli olarak uygulandığında etkisinin görüleceği bilinmektedir.

Saçları Uzatan Kürler ve Doğal Yöntemler

Kimyasal yollarla saçlarını yıpratmak yerine, doğal yöntemlerle saçlarını uzatmak isteyenler için birçok kür tarifi mevcuttur. 1 tutam sinameki otu, badem yağı, su ve bemiks ampul ile hazırlanan saç maskesi de doğal saç uzatma yöntemleri arasında yer alır. Sinameki otu bir çay bardağı suda kaynatılır. İçerisine bir tatlı kaşığı badem yağı ve 1 adet bemiks ampül dahil edilerek güzelce karıştırılır. Saç köklerine iyice masaj yapılarak sürülür. Ve yarım saat bekletilerek ılık suyla yıkanır. Saç uzatmak için uygulanan bu kür, haftada bir sefer düzenli olarak yapıldığı takdirde sonuç verir.

  • saç uzatmak için ne yapılır
  • saçı uzatan besinler
  • saçları uzatan maske tarifleri
  • saçların daha hızlı uzaması
  • saçları uzatan kürler
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir?