Zayıflama

Krill Oil Nedir? Krill Yağı Zayıflatırmı?

22 Ekim 2017 - 14:33:10
Krill oil nedir? Krill yağı zayıflatırmı?

Krill oil (krill yağı) içerisinde yükske miktarda omega-3 bulunduran ve son zamanlarda birçok kişinin tercihi haline gelmiş olan bir balık yağıdır.

Krill Oil Nedir, Ne Demek?

Vücut, sürekli olarak farklı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Bu aşamada tüketilen gıdalar ile birlikte vücudun ihtiyaç duyduğu maddeler karşılanabilir. Ancak insanların tüm gıdaları düzenli olarak tüketmemeleri ve yemek seçmeleri belirli dönemlerde çeşitli eksiklikleri ortaya çıkarabilmektedir. Bu durumlarda kişilerin o maddeleri almak için bu gıdaları tüketmeye başlaması ya da hazır olarak dışarıdan alması önem arz eder.

Krill Yağı Ne İşe Yarar?

Son dönemde çok sayıda kişi hazır olarak krill oil kullanmaya başladığından birçok kişi de araştırmalar yaparak bu maddenin ne olduğunu ve vücut için önemini öğrenmeye çalışıyor. Bilindiği üzere balık tüketiminin insanlar için ne kadar önemli olduğu birçok kaynakta belirtilirken bunun sebebi olarak da balığın içerisinde yer alan omega 3 gösteriliyor. Genel olarak balık yağı kullanımı da bu maddenin eksikliğinin yaşanmaması için tercih ediliyor. Son dönemin popüler ürünlerinden birisi olan krill yağı ise balık yağına göre 3 kat daha fazla omega 3 taşıması sebebiyle ön plana çıkıyor.

Krill Oil Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Omega 3 içeren birçok besinde olduğu gibi krill oil isimli yağ da vücuda son derece faydalıdır. Bu aşamada ilk olarak bu yağın kalp üzerinde çok olumlu etkileri olduğu belirtilmektedir. Kalp rahatsızlıklarını önlemede çok önemli olan bu yağ üzerinde yapılan araştırmalarda kandaki zararları bakterileri temizlediği de kesin bir şekilde belirlenmiştir.
  • Yaş konusunda ilerlemiş olan insanlar için ise kolesterol ve şeker hastalığı konusunda yardımcı olmak için de bu yağı kullanabilirler. Aynı balık yağında olduğu gibi bu yağın da farklı şekillerde üretimi olurken kullanıcılara farklı seçenekler sunuluyor.

Krill Oil Neye İyi Gelir?

Beynin çok daha iyi çalışmasında etkili olan krill yağı, öğrenmeyi hızlandırıcı bir etki gösterir. Genel olarak bu etki omega 3 sebebiyle oluşan bir etkidir ve vücuda omega 3 sunan tüm besinlerde bu etki ortaya çıkar. Özellikle öğrenciler için bu etki son derece önemlidir. Hafızayı arttırdığı çok net bir şekilde bilinmektedir.

Krill Yağı Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Son dönemde hazırlanan diyetlerin içerisinde çok sayıda krill oil kullanımı göze çarpıyor. Bu durum kişilerin bu yağın kilo verme etkisinin olup olmadığını düşünmesine sebep oluyor. Bu yağ birçok farklı faydası bulunmasına rağmen zayıflama üzerinde herhangi bir etki göstermiyor. Genel olarak diyet yapan kişilerde belirli gıdalar tüketilmediğinden bu gıdaların içerisinde yer alan maddeler de vücuda alınmamış oluyor. Diyetlerde omega 3 eksikliği de sıklıkla ortaya çıktığından bu yapılan diyetlerde destek ürünü olarak kullanılıyor. Bu durum kişilerin vücutlarında eksikliği tamamen giderirken zayıflama üzerinde olumlu etkiler göstermemiş oluyor. Kullanan kişiler faydaların tamamını vücutlarında kısa süre içerisinde görmeye başlarken diyet dönemlerindeki halsizlik problemleri ya da çeşitli hastalıklara yakalanma durumları da ortadan kalkıyor.

Krill Oil Yağı Nerede Satılır?

Krill yağı sipariş vermek için internette online satış yapan siteler mevcuttur bunun yanısıra aktar, eczane gibi yerlerde de krill yağı bulabilirsiniz.

Yorumlar
Sırma açıkgöz 14 Ekim 2017 - 13:58:38 Krill oil ne kadar kullanılır? Fiyatı ne kadar? Nereden satın alabilirim? Çok faydalı bir ürün olduğunu duymuştum. Zayıflama konusunda etkisi nedir bilen var mı?cevapla
zeynep korkmaz 12 Mart 2018 - 10:09:20 krill yağı mı balık yağımı daha etkili? krill daha etkili diye duymuştum ama bugün eczacı balık yağını tavsiye etti. Zaten elinde krill yokmuş acaba elinde olmadığı için mi balık yağını bana övdü. tam bilgi sahibi olan var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: