Kırışıklık giderici krem, maske ve yağlar
Yaşam

Kırışıklık Giderici Krem, Maske ve Yağlar

09 Eylül 2017 - 23:45:48

Kırışıklar, yaşın ilerlemesine bağlı olarak ciltteki hücre yenilenmesinin azalması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Kırışıklık Giderici Krem ve Maske Ne İşe Yarar?

Cildin sıkı gözükmesini sağlayan kolajen ve elastin üretimi ilerleyen yaşlarda azalmaya başlar ve bu da kırışıklıkların oluşmasına ve artmasına neden olmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar göre bu bileşenler 20 yaştan sonra her geçen yıl %1 oranında düşüşe uğramaktadır. Bu durumu engellemek ise kırışıklık giderici krem, maske ve yağlar kullanılmaktadır. Bu tarz ürünler ciltteki kırışıklıkları ve problemleri ortadan kaldırırken cilde pürüzsüz ve genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olurlar.

Kırışıklık Giderici Kremlerin Faydaları Nelerdir?

Kırışıklıklar olduğundan daha yaşlı gözükmeye neden olmaktadır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak alın üzerinde, göz çevresinde ve kaş etrafında kendini belli etmektedir. Bu durumlar yüzün yorgun gözükmesine de neden olmaktadır. Kırışıklık gidermek için geliştirilen krem, maske ve yağlar cildin arınmasına yardımcı olur. Ciltteki ölü derilerin atılmasına ve hücre yenilenmesinin hızlanmasına yardımcı olurlar. Kolajen ve elastin üretiminin artmasına yardımcı olurlar. Gözeneklerin temizlenmesini sağlayarak cildin nefes almasını sağlarlar.

Kırışıklık Giderici Maske ve Yağların Etkileri Nelerdir?

Cildin nem dengesini sağlarlar ve cildiniz için gerekli olan vitamin ve minerallerin alınmasına yardımcı olurlar. Kırışıklık gidermek için geliştirilen bu tarz ürünler cildin yenilenmesini sağladığı için daha genç bir görünümün elde edilmesine yardımcı olurlar. Ciltteki gözeneklerin kapanmasına neden olan bir çok etmen bulunmaktadır. Bu etmenlerin her biri cildin çabuk yaşlanmasına da neden olmaktadır. Bu tarz ürünler derinin alt tabakalarına nüfuz ederek hem cildi derinlemesine temizler hem de buralardaki nem oranını dengelerler.

Kırışıklık Giderici Yağlar Ne İşe Yarar?

Kırışıklık giderici krem, maske ve yağlar cildinizin parlak ve genç gözükmesini sağlar. Bu tarz ürünleri satın alırken kimyasal olmamasına özen göstermelisiniz. Doğal ürünler cildinize zarar vermezken kimyasal içerikli ürünler daha sonralarda cildinizde farklı kusurla meydana getirebilirler. Kırışıklık daha çok kuru ciltlerde meydana gelmektedir. Bunun nedeni ise ciltteki nem eksikliğidir. Cildin nem doyması hem kırışıklığı engeller hem de cildin canlı gözükmesini sağlar. Yağlı ciltlerin asıl problemi ise sarkmaların meydana gelmesidir. Kırışıklık için kullanacağınız ve uygulayacağınız ürünler ciltte sıkılaşma etkisi yaratacağı için sarkmalarında ortadan kalkması sağlanır. Bu ürünler sayesinde hem sıkı bir cilde kavuşmuş olursunuz hem de daha genç bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Kırışıklık Giderici Kremler Nasıl Kullanılır?

Kırışıklık giderici ürünlerin kullanımı kendi aralarında değişiklik göstermektedir. Kremleri günde 1 ya da iki kere uygularken yağ ve maskeler aynı şekilde olmamaktadır. Bu tarz ürünleri her kadın kullanabilir. Yani yüzü henüz yeni kırışmaya başlamış kadınlar bu krem yağ ve maskelerde kırışıklıkları geçirebilir ve hatta önleyebilirler. Kırışıklıkları ilerlemiş kadınlar ise bu ürünler sayesinde kırışıklık görünümünü azaltabilir ve olduğundan daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirler. Yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunan kırışıklık giderici ürünler aynı zamanda bakım da yaptığı için farklı cilt problemlerini ortadan kaldırır ve tekrar oluşmasını engeller. Kalıcı çözümleri yaratmak ve gerçek etkiler görmek için cilt tpinize uygun ve kimyasal bileşenleri olmayan ürünler kullanmalısınız.

Kırışıklıklar Nasıl Geçer? Nasıl Giderilir?

Genç ve kusursuz gözükmek her kadının isteği ve hakkıdır. Kırışıklık giderici krem, maske ve yağlar ile olduğunuzda daha genç ve güzel gözükebilirsiniz. Yaşlanmayı geciktiren ve durduran bu ürünler ile hem cildiniz için gerekli olan bakımı yapabilir hem de daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildiniz için gerekli olan her minerali ve vitamini karşılayan ürünler kolay ve pratik kullanımı ile günlük hayatınıza uyum sağlamaktadır. Makyajın yan etkilerini ortadan kaldıran ve cildinizde derinlemesine bir temizlik sağlayan bu ürünler ile tüm kırışıklıklarınıza veda edebilirsiniz. Kırışıklıkların güzelliğinizi perdelemesine izin vermeyin...

Yorumlar
Gönül Yıldız 09 Eylül 2017 - 14:14:51 Kırışıklıklar nasıl yok edilir? Benim oluşmaya başladı ve engellemek istiyorum ne yapmam gerekiyor?cevapla
Buse Sancak 05 Temmuz 2018 - 16:45:13 Kırışıklık giderici ürünler bence bir yere kadar etkili oluyor. Hiç kırışmasa ne güzel olur demek doğru mu o da tartışılır. Yaşlanmak da güzeldir zamanı geldiğinde güzel bir hayatla beraber mutlakaki. Ama şimdi yüz kırışıklıklarını önlemek için ne yapmak gerekir yani en başından dikkat edilebilirse... Su içmek önemli deriyi nemli tutmak önemli diye biliyorum mesela. Bildiklerinizi paylaşabilirseniz sevinirim...
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: