Sağlık 19 Nisan 2021 - 10:37:01

Kırmızı Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir? Hamile Kalmayı Kolaylaştırır mı? Nasıl Hazırlanır?

Kırmızı Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir? Hamile Kalmayı Kolaylaştırır mı? Nasıl Hazırlanır?

Kırmızı soğan suyu; antioksidan açısından oldukça zengin olan, alternatif tıp alanında yıllarca pek çok hastalık için insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ile bilinen ve son zamanlarda koronavirüs için faydalı olduğu belirtilen bir besin takviyesidir. Kırmızı soğan suyu korona için faydalı mı, adet söktürücü özelliği var mı, saça faydaları nelerdir gibi sorulara yanıt bulmak ve hamile kalma konusundaki etkileri hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devame diniz.

Kırmızı Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

Mor soğan olarak da bilinen kırmızı soğan suyu; vücuttaki serbest radikallerin atılmasını sağlayan, içerisinde yer alan sulfosid sayesinde zengin antioksidan kaynağı olan, idrar yollarındaki ağrıyı gidermek, vücuttaki yara kesiklerin ve yanıkların giderilmesini sağlamak, ödem atılmasını sağlamak gibi pek çok faydası bulunan bir sebze suyudur. Mor soğan suyu faydaları şu şekilde maddelenebilir:

 • İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde vücuttaki kan oranını dengelemektedir. Mor soğan suyu kansızlığa iyi gelir mi diye sıklıkla merak edilmektedir. Uzmanlar düzenli bir şekilde tüketim sağlandığı zaman kısa sürede kansızlık problemlerinin giderilebileceğini belirtmektedir.
 • Tendürdiyot etkisi bulunan kırmızı soğan suyu vücutta meydana yara ve yanık gibi oluşumların kısa süre içerisinde tedavi edilmesini sağlar. Şiddetli burun kanamalarında kırmızı soğanı ikiye bölüp kokladığınız zaman kanamanın hafiflemesi için etki gösterebilmektedir.
 • Tırnaklarınız eğer ki çabuk kırılıyorsa ve hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, kırmızı soğanı kaynatınız ve sonrasında ve içerisine bir diş sarımsak ekleyiniz. Sonrasında suyun ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra 10 dakika ellerinizi içerisinde tutunuz. Bu yöntem tırnakları güçlendirirken, hızlı bir şekilde uzamasına da yardımcı olmaktadır.
 • Safra ya da böbrek taşlarının ağrısız bir şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Bunun için mor soğanı kaynatıp sabahları aç karna içmek yeterlidir.
 • Ödem problemlerinin giderilmesini sağlayan kırmızı soğan suyu zayıflatır mı diye baktığımızda yağ yakımının hızlanmasına katkı sağladığını belirtebiliriz. Aç karnına içildiği zaman kilo verme konusunda etkilidir.
 • Süt ile karıştırıp tüketildiği zaman mide kanaması problemlerine çözüm olmaktadır. Kırmızı soğan süt karışımı karın ağrıları için de faydalıdır.
 • Boğaz iltihabının giderilmesi için kırmızı soğan suyunun içine bal katıp içebilirsiniz.
 • Kırmızı soğan suyu saça faydaları olan bir karışımdır. Yeni saçların çıkmasını sağlarken aynı zamanda saçların daha hızlı uzamasına da destek olmaktadır. Saç derisinde kolajen doku üretimini artırır.

Yıllardır faydaları ile kendinden söz ettiren mor soğan suyu koronavirüs için de faydalı olduğu belirtilmektedir. Açıklamalara göre virüsün akciğere inmesini önlediği belirtilmektedir.

Kırmızı Soğan Suyu Adet Söktürücü

Kırmızı Soğan Suyu Adet Söktürücü mü?

Doğal antibiyotik etkisi bulunan kırmızı soğan suyu adet dönemi düzensiz olan kadınlar için adet söktürücü etki meydana getirmektedir. Eğer adetiniz gecikiyorsa ya da yumurtalık kisti probleminiz varsa, en az 6 ayda bir 15 gün boyunca düzenli olarak kırmızı soğan suyu kullanmanız, şifalı etkiler meydana getirebilmektedir. Eğer ki 15 gün boyunca düzenli, her gün aynı saatte tüketim sağlanırsa, uygulama sonrasında 3-4 gün içerisinde sökülme gerçekleşir. Fakat her vücudun hormon salgılaması farklı düzeyde ve şekilde gerçekleştiği için bu süre kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Soğan suyu içtim hala adet olmadım diyenler olabilir. Öncelikle bu problemler için uzman bir doktora gitmeniz gerekmektedir. Adet olamama nedeniniz farklı bir hastalıktan dolayı kaynaklanabilir. Bu konuda önce uzman görüşü almalı sonrasında bitkisel kürden yararlanmalısınız.

Kırmızı Soğan Suyu Hamile Kalmayı Kolaylaştırır mı?

Kırmızı Soğan Suyu Hamile Kalmayı Kolaylaştırır mı?

Adeti düzenleyen kırmızı soğan suyu aynı zamanda gebelik için de etkili olabilmektedir. Kadınlardaki miyom ve çikolata kistini gideren bu kür aynı zamanda polikistik over sendromu için kullanılmaktadır. Vajinal akıntıları giderir. Ayrıca hamile kalma şansını da artırmaktadır. Kırmızı soğan suyu yaptığı ay hamile kalanlar bu doğal kürün etkilerinden sıklık bahsetmektedir. Öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce içilmesi ve 15 gün süre ile düzenli bir şekilde uygulanması önerilmektedir. Soğanların taze olması ve soğan suyunun her gün taze içilmesi önerilmektedir. Bu bilimsel bir yöntem değildir. Bundan dolayı hamile kalamıyorsanız öncelikle uzman doktora gitmeli ve sorunu öğrenmelisiniz. Bu yöntem sadece destekleyicidir.

Mor Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Mor Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Evde kırmızı soğan suyu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikle 1 soğanı 4 eşit parçaya ayırınız. Bu süreçte 2 su bardağı klorsuz suyu kaynatınız. Daha sonra soğanları içine atınız. Yaklaşık olarak ocakta 5 dakika daha bekletip, sonrasında ılımasını sağlayınız. Öğlen ve akşam yemeklerinden önce tüketilmesi faydalı olacaktır. Düzenli olarak 15 gün süre ile tüketilmesi önerilmektedir.

 • kırmızı soğan suyu
 • kırmızı soğan suyu korona
 • mor soğan suyu faydaları
 • mor soğan suyu kansızlığa iyi gelir mi
 • kırmızı soğan suyu zayıflatır mı
 • kırmızı soğan süt karışımı
 • kırmızı soğan suyu saça faydaları
 • mor soğan suyu koronavirüs
 • kırmızı soğan suyu adet söktürücü
 • soğan suyu içtim hala adet olamadım
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Karaciğer Yağlanması Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?