Kol inceltmek için egzersiz ve diyet
Zayıflama

Kol İnceltmek İçin Egzersiz ve Diyet

25 Ağustos 2017 - 17:02:00

Kollarınız vücudunuzun diğer bölgesine kıyasla kalınsa ve kol inceltmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kollar Nasıl İnceltilir? Kol İnceltme Hareketleri Nelerdir?

Öncelikle ilk sırada tabi ki doğru beslenme geliyor. Doğru ve yeterli beslenme olmadan diğerlerinin pek bir faydası olmaz bunu unutmamalısınız. Vücut bütünlüğünün önemli bir parçası olan kollarımızın kalınlığı, insanların psikolojisine olumsuz etki edebilecek fiziksel görüntüde de deformasyona neden olabilir. Bu olumsuz etkiler, diyetinizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve fiziksel görünümünüzü iyileştirmek için düzenli diyet programları ve çeşitli egzersizler yapmanız açısından önemli bir yere sahiptir. Çünkü düzenli periyotlarda uygulanmayan egzersizlerin, kilolardan kurtulmak için büyük bir etkisi yoktur. Kol bölgesinde biriken yağdan kurtulmak kolay değildir. Tıpkı, bel veya karın bölgesinde bulunan yağ kütlesinden kurtulmanın zorluğu kadar, kollarınızdaki yağdan kurtulmak da zor ve zaman alıcı bir işlemdir. Bu nedenle öncelikle kol bölgelerindeki yağlardan kurtulmaya kararlı olmanız ve egzersizlere devam etmeniz gerekmektedir.

Kol İnceltme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Kol inceltme egzersizleri yaparken, bu hareketler bir anda hepsini yapmanız kol bölgesindeki kas bölgesinin uyarımını engelleyecektir. Çünkü kol bölgelerindeki kaslar yoğun bir şekilde egzersiz yapmaya başlarsa, bu bölgelerde aşınma ve yıpranmaya neden olabilir. Bu nedenle sizin için oldukça rahatsız edici bazı kas ağrılarına maruz kalabilirsiniz. Bu, başlangıç aşamasındaki motivasyonunuzu önemli ölçüde azalmasına neden olabilir. Kolunuzun arka bölgesi ve omuz bölgelerini hareket ettiren bir dizi hareket yaparak kol bölgenizdeki aşırı yağlardan kurtulabilir ve bu hareketler sırasında harcayacağınız çabayı hızlandırarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Kaloriyi yakmak için tasarlanmış bir dizi egzersiz programıyla aşırı yağdan kurtulmanın yanı sıra vücudun direncini artırıp güçlü bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Kolları incelten bir diğer egzersiz tabi ki yüzmedir. Haftada üç gün bir saat yüzerseniz gözle görülür şekilde kollarınızda incelme olduğunu görebilirsiniz.

Kolları İncelmesi İçin Ne Yapılmalı?

Kol bölgenizdeki fazlalıkları atmak için yapmanız gereken egzersizlerin kol bölgesinde etkili olduğundan emin olmaya özen göstermelisiniz. Çünkü sadece bu bölgedeki kasların ağırlığını kaldırarak etkili bir şekilde hareket edebilir, inceltme sağlayabilirsiniz. Kolunuzun arka bölgesindeki yağdan kurtulmak için ağırlıklarla yukarı ve aşağı hareket ettirerek ve bu hareketleri düzenli olarak yaparak istediğiniz sonuca kolayca ulaşabilirsiniz. Bütün bu egzersizlerin tek şartı, düzenli aralıklarla ve aynı oranda yapılmasıdır. Bir gün aşırı derecede yüklenip diğer günler dinlenirseniz, çalışan kaslarınız orijinal durumuna geri dönecek ve ilk gün o kadar yaptığınız egzersiz boşa gidecektir.

Kolların İncelmesine Ne İyi Gelir?

Duş sonrası kollarınıza soğuk su tutarak soğuk kompres uygulamış olursunuz. Bunun sonucunda da kollarınızdaki incelmeyi kendiniz görebilirsiniz. Sadece kollarınızda değil vücudunuza duşta soğuk su tutarak diğer bölgelerinde incelmesini sağlayabilirsiniz. Ev işi yapmak da kol incelmesi için önemli bir etkisi vardır. Evet evet yanlış duymadınız. Örneğin cam silmek, toz almak, çamaşır asmak, toplamak ve katlamak gibi yapacağınız ev işleri kollarınızın incelmesini sağlayacaktır. Kol inceltmek için yapacağınız egzersizleri çok fazla yapmamanızı öneririz. Zira kol inceltmek istersen kaslı bir vücuda da sahip olabilirsiniz.

Yorumlar
Figen Balıkçı 21 Ağustos 2017 - 11:57:22 Kollarımda sarkmalar meydana geliyor. Önceden çok kilom vardı zayıflayınca kollarım sarkmaya başladı. Bunun için ne yapmam gerekir?cevapla
Çisem Türk 11 Nisan 2018 - 15:05:51 Kolların incelmesini sağlayan şeyler nelerdir? Aslında hiç kilolu biri değilim ama kollarım biraz kalın gibi geliyor bana. Sadece kollarımı çalıştıracak hareketler nelerdir? Nasıl inceltebilirim? Kolların incelmesini sağlayan şeyler nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: