Zayıflama 03 Kasım 2021 - 13:21:54

Kol İnceltmek İçin Egzersiz ve Diyet

Kol İnceltmek İçin Egzersiz ve Diyet

Kol inceltmek için; düzenli egzersizler yanı sıra dengeli beslenme sağlanmalı ve aynı zamanda bazı doğal kürlerden destek alınabilmektedir.

Kol İnceltmek İçin Ne Yapmalı?

Kollar vücudun diğer bölgelerine göre daha kalın duruyorsa eğer kol inceltmek için bazı yöntemlerden destek alabilirsiniz. Öncelikle ilk sırada tabi ki doğru beslenme geliyor. Doğru ve yeterli beslenme olmadan uygulanan yöntemlerden yeterli şekilde etki alınması mümkün değildir.

En hızlı kol inceltme yöntemi diyet ve egzersiz ile birlikte desteklenen uygulamalar olmaktadır. Hayalinizdeki kollara kavuşmak istiyorsanız şunları yapmanız gerekir:

Kardiyo: Vücutta yağ oranının azaltılması için kardiyo ile kalori yakmanız gerekmektedir. Tempolu yürüyüş, bisiklete binme ya da koşma gibi egzersizler yapabilirsiniz. Bu şekilde yağ yakımı ile kollar da incelmektedir.

Yüzmek: Vücudun her bölgesini aktif bir şekilde çalıştıran bu spor sayesinde kollarda incelme meydana gelmektedir.

Pilates: Sıkılaştırıcı etkisi sayesinde hem vücudu hem de kolları sıkılaştırmaktadır.

Kollarınızı inceltmek ve fiziksel görünümünüzü iyileştirmek için düzenli diyet programları ve çeşitli egzersizler yapmanız gerekmektedir. Çünkü düzenli periyotlarda uygulanmayan egzersizlerin, kilolardan kurtulmak için büyük bir etkisi yoktur. Üst kol inceltme ya da kollardaki sarkmaları gidermek için bunlara dikkat etmelisiniz.

Kol İnceltmek İçin Egzersizler Nelerdir?

Aşırı kilo almaya bağlı olarak meydana gelen kollardaki kalınlaşma aynı zamanda az hareket etme sonrasında da oluşabilir. Zaman içerisinde sarkma gibi durumlar da meydana geldiği için kollarınızı inceletecek hareketler yapmalısınız. 1 haftada kol inceltme sağlamak için;

 • Şınav hareketi uygulayınız. Bu egzersiz vücudun tüm bölgelerini çalıştırırken özellikle kolların kas yapmasını sağlar. Şınav hareketini uygularken karın kaslarınızı sıkmayı ihmal etmeyiniz.
 • Sandalye desteği egzersiz uygulayabilirsiniz. Sandalyeye arkanızı dönünüz ve kollarınızla destek alınız. Dizlerinizi yere doğru kırarak, alçalıp yükseliniz. Her gün en az 10 defa en fazla 30 defa tekrarlayınız. Böylece hem kol hem de bacak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.
 • Sol kolunuzu başınızın arkasına doğru uzatarak iki omuzunuzun ortasına değdiriniz. Ayrıca diğer elinizle dirseğinizi destekleyiniz. Bu omuz hareketini yaparken bu şekilde 30 saniye bekleyiniz. Hareketi günde 8 defa tekrarlayınız.
 • Plank hareketi kol kaslarını çalıştırarak sıkılaşmasını sağlarken aynı zamanda incelmesine de destek olur. Bu hareketi yapıp yaklaşık 30 saniye bekleyiniz.

Kol inceltme egzersizleri yaparken, bu hareketler bir anda hepsini yapmanız kol bölgesindeki kas bölgesinin uyarımını engelleyecektir. Çünkü kol bölgelerindeki kaslar yoğun bir şekilde egzersiz yapmaya başlarsa, bu bölgelerde aşınma ve yıpranmaya neden olabilir. Kol inceltmek için dambıldan da yararlanılabilir. Evinizde basit hareketler ile incelme sağlayabilirsiniz.

Kaloriyi yakmak için tasarlanmış bir dizi egzersiz programıyla aşırı yağdan kurtulmanın yanı sıra vücudun direncini artırıp güçlü bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Kol inceltmek mümkün mü diye baktığımızda doğru egzersiz yöntemleri ile etki görülebilmektedir.

Kol İnceltmek İçin Diyet

Dengeli beslenme ve spor ile kolların incelmesi mümkündür. Fakat kas yapmadan kol inceltme sağlamak istiyorsanız, yağ yakımını destekleyen yiyecekleri tüketmeli ve vücudunuzun sarkmasını önlemek amacıyla yağ oranı bakımından sınırlı besinler tüketmelisiniz. Kol yağları nasıl yakılır gelin birlikte bakalım:

 • Eğer kollarınızın kısa sürede incelmesini istiyorsanız yoğurt tüketiniz. Bağırsak hareketlerini dengeleyen ve metabolizmayı hızlandıran yoğurt aynı zamanda tok tutucu etkisi sayesinde yağ yakımını destekler. Ayrıca kolları da inceltir.
 • Tok tutucu özelliği bulunan kinoadan destek alabilirsiniz. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan kinoa aynı zamanda lif ve protein de barındırır. Böylece kollardaki yağların yakılmasını sağlayabilirsiniz.
 • İştah kontrolü sağlayan ve metabolizmayı hızlandıran tarçını tüketebilirsiniz. Tarçın tüketimi sayesinde vücuttaki yağları yakabilir ve kolları inceltebilirsiniz.
 • Mide ve bağırsak probleminiz yoksa, acı tüketimi sağlayınız. Acı tüketimi metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Toksinlerden arınmayı sağlamak içi bitki çayı tüketimi sağlayınız. Özellikle yeşil çay bu konuda etkilidir. Yeşil çay hem yağları yakar hem de sıkılaşma sağlar.

Kol yağlarını kısa sürede yakmak için meyve ve sebze tüketimi sağlamanız gerekir. Dengeli bir şekilde beslenmek için vitamin ve mineral bakımından zengin yiyecekler tüketilmelidir. Bunun için de greyfurt, elma, armut tüketebilirsiniz. Sebze olarak ise brokoli, havuç, kereviz ve pırasa yiyebilirsiniz.

Kol İnceltme Kürü Nasıl Yapılır?

Eğer kollarınız çok kalınsa inceltmek için bitkisel kürlerden destek alabilirsiniz. Kol incelme kürü 1 tatlı kaşığı pul biber, zeytinyağı, çörek otu, zencefil, bir miktar maydanoz ve 2 yemek kaşığı lor peynirinden destek alabilirsiniz. Malzemelerin her birini bir kabın içerisinde karıştırınız.

Akşam yemeği yerine bu kürü tüketirseniz gece boyu yağ yakımı gerçekleşmiş olur. Maydanoz yerine roka, dereotu tüketebilirsiniz. Zeytinyağının ise soğuk sıkım olması gerekir. Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımını sağlayabilirsiniz.

Kolları İnceltmenin En Etkili Yolu

Gün içerisinde yapacağınız basit şeyler kollarınızın sıkılaşmasını ve incelmesini sağlayabilir. Duş sonrası kollarınıza soğuk su tutarak soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bunun sonucunda da kollarınızdaki incelmeyi kendiniz görebilirsiniz. Sadece kollarınızda değil vücudunuza duşta soğuk su tutarak diğer bölgelerinde incelmesini sağlayabilirsiniz.

Ev işi yapmak da kol incelmesi için önemli bir etkisi vardır. Evet evet yanlış duymadınız. Örneğin; cam silmek, toz almak, çamaşır asmak, toplamak ve katlamak gibi yapacağınız ev işleri kollarınızın incelmesini sağlayacaktır. Kol inceltmek için yapacağınız egzersizleri çok fazla yapmamanızı öneririz. Zira kol inceltmek istersen kaslı bir vücuda da sahip olabilirsiniz.

 • kol inceltmek için
 • kol inceltmek ne yapılmalı
 • en hızlı kol inceltme
 • üst kol inceltme
 • kol inceltmek için egzersizler
 • 1 haftada kol inceltme
 • kol inceltmek için dambıl
 • kol inceltmek mümkün mü
 • kol inceltmek için diyet
 • kas yapmadan kol inceltme
Yorumlar
Figen Balıkçı Kollarımda sarkmalar meydana geliyor. Önceden çok kilom vardı zayıflayınca kollarım sarkmaya başladı. Bunun için ne yapmam gerekir? cevapla
Çisem Türk Kolların incelmesini sağlayan şeyler nelerdir? Aslında hiç kilolu biri değilim ama kollarım biraz kalın gibi geliyor bana. Sadece kollarımı çalıştıracak hareketler nelerdir? Nasıl inceltebilirim? Kolların incelmesini sağlayan şeyler nelerdir? cevapla
yorum yaz
Sübye Şerbeti Nedir? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?