Yaşam 18 Ocak 2021 - 08:50:02

Kol Korsesi Nasıl Takılır? Ne İşe Yarar?

Kol Korsesi Nasıl Takılır? Ne İşe Yarar?

Kol korsesi; kolların daha ince ve sıkı durması için kullanılan, toparlayıcı özelliği bulunan aparatlardır.

Kol Korsesi Ne İşe Yarar?

Pek çok kişide meydana gelen kol sarkmaları aşırı kilo almak, hızlı kilo vermek, genetik özellikler ya da gün içerisinde az hareket etmek gibi etkiler nedeniyle meydana gelmektedir. Kollardaki fazlalığın sarkmasının temel nedeni yağ kütlesinin kas kütlesinden fazla olmasıdır. Bazı nedenlere bağlı olarak meydana gelebileceği gibi tamamen vücut yapısı ile de alakalı olabilir. Şöyle ki çok kilolu olmadığı halde kollarında sarkma meydana gelen pek çok kadın bulunmaktadır. Kol korsesi bu sarkmaların toparlanmasına yardımcı olarak ince ve sıkı kolların oluşumunu sağlamaktadır.

Kollarda meydana gelen sarkma problemleri daha çok hızlı kilo verme sonucunda ortaya çıkmaktadır. Çünkü kilo aldığınızda deriniz bu yağlarla birlikte genişlemeye başlar. Genişlemeye başlayan deri incelir. Hızlı bir şekilde kilo verdiğinizde yağ kütlesinde azalma seyredilirken kas kütlesinden bir artış söz konusu olmaz. Deri bu süreçte boşlukta kalacağı için sarkmaya başlar. Kol korsesi ile bu sarkmaları giderebileceğiniz gibi aynı zamanda kollarınızın zayıflamasına da destek olabilirsiniz. Eğer ki kilonuzun vücudunuzda göre daha yapılı olduğunu düşünüyorsanız bölgesel olarak incelme için bu korseleri tercih edebilirsiniz.

Kol Korsesi Nasıl Takılır?

Kol altı sarkmalarını önlemeye yardımcı olan kol korseleri kolay bir şekilde takılıp çıkartılabilmektedir. Bu iç giysilerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Sadece kolları saran modellerin yanında aynı zamanda sırt bölgesini kavrayan, mide ve göbek bölgesini saran modeller de bulunmaktadır. Burada tercih edilmesi gereken model kişinin ihtiyacı doğrultusunda şekillenmektedir.

Sıkılaşma ve toparlama sağlayan kol korsesi takmak tek başına kalıcı olarak sonuç alma konusunda tam etki sağlamaz. Bu korseyi kullanırken aynı zamanda bazı egzersizler de uygulanmalıdır. Kol kaslarını hareket geçirecek hafif ağırlıklı egzersizler ve ağırlıksız hareketler yapabilirsiniz. Kol kaslarının gelişmesini sağladığınızda hem incelme hem de sıkılaşma meydana getirmiş olursunuz. Kol korsesi ile birlikte hem süreci hızlandırırsınız hem de daha verimli etkiler alabilirsiniz. Günde birkaç saat takmak kısa sürede etki almaya yardımcı olacaktır.

Kol İnceltme Korsesi Sıkılaştırır mı?

Kol sarkmalarının engellenmesi, kolların toparlanması ve sıkılaşması için kullanılan korse modelleri farklı özellikler göstermektedir. Normal korse kumaşlarından üretilen modellerin yanı sıra termal modeller de vardır. Eğer sadece günlük ve geçici olarak sıkılaştırmak istiyorsanız normal korseleri kullanabilirsiniz. Fakat kollarınız kalınca ve incelmesini istiyorsanız termal modelleri kullanmalısınız. Bu korse modelleri kolları sıkılaştırıcı ve aynı zaman selülit, çatlak gibi oluşumları de engeller.

Kol Korsesi Kullananlar ve Fiyatları

Sadece fazla kilo problemi olanlar değil bu korse modelinin hemen herkes kullanabilir. Kol korselerini kullananlar etkilerinden memnun kaldıklarını belirten yorumlar yaparken aynı zamanda tavsiye seçenekleri de sunmaktadır. Korsenin modeline ve yapısına göre fiyatlar değişmektedir. Sizler de kollarınızın sıkılaşmasını ve daha ince durmasını istiyorsanız kol korsesi siparişi verebilirsiniz.

  • kol korsesi
  • kol korsesi ne işe yarar
  • kol korsesi takmak
  • kol korsesi nasıl takılır
  • kol inceltme korsesi
  • kol korsesi kullananlar
Yorumlar
Tuğba Harika bi açıklama olmuş tarafsız. Verdiğiniz bilgi doğrultusunda kol korsesi almaya karar verdim
Teşekkürler KADINLOJİ
cevapla
yorum yaz
Feridun Kunak Kimdir? Tv Programı, Formülleri ve Kürleri