Sağlık

Koltuk Altı Kararması İçin Ne Yapılmalı? Nasıl Beyazlatılır?

11 Ekim 2017 - 00:04:50
Koltuk altı kararması için ne yapılmalı? Nasıl beyazlatılır?

Koltuk altı kadınlar için en önemli bölgelerden birisidir. Bu aşamada kısa kollu ya da askılı kıyafetlerin tercih edilmesi durumunda koltuk altları ortaya çıkacak olan bayanların bu bölgedeki tüyleri alması yeterli bir işlem olmayabilir. Bazı bayanlarda koltuk altı kararması problemi ortaya çıkabilmektedir.

Koltuk Altı Kararması Nedir?

Bayanlar için vücutlarının tüm kısımları çok önemlidir. Giydikleri kıyafetler vücutlarının herhangi bir kısmını ortaya çıkarabildiği için her zaman bayanların bakımlı olması gereklidir. Bu durum da oldukça kötü bir görünüme sebep olurken tam olarak alınmamış bir koltuk altı olarak da anlaşılabilir. Bu sebeple de bayanların bu kararma problemini çözmesi gerekmektedir.

Koltuk Altı Neden Kararır?

İlk sebep olarak tıraş etmek gelebilir. Bu bölgelerin tıraş bıçağı ile alınması bölgedeki kılların daha kalın, daha kısa sürede ve daha siyah renklerde çıkmasına sebep olur. Bu sebeple yeni alındığında dahi çok kısa olan tüyler bölgenin karanlık gözükmesine sebep olmaktadır. Buna ek olarak cildin aşırı sürtünmesi her zaman bölgenin zarar görmesi anlamına gelir. Kollar sebebiyle koltuk altı bölgesi de rahatlıkla aşınabilir. Bu durum da koltuk altı kararması sebebi olarak gösterilmektedir. Bunun yanında vücutta yaşanan hormon değişiklikleri de buna sebep olmaktadır. Genel olarak hamilelik döneminde hormonların düzensiz bir hale gelmesi ile birlikte koltuk altı kararmasını bayanlar rahatlıkla fark edebilir. Son olarak bakteriler buna sebep olurken bu durumda çözüm için de oldukça önemli yöntemler ortaya çıkmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Yalnızca koltuk altı için olmayan limon ile beyazlatma yöntemi vücudun herhangi bir kısmı için kullanılabilir. Bu aşamada koltuk altlarında kararmaları fark eden kişiler rahatlıkla limonu kullanabilir. Anti-bakteriyel özelliği sayesinde limon bölgenin kısa süre içerisinde beyazlamasını sağlayacaktır. Buna ek olarak belirli bir süre kararmasını da önlemektedir. Bu sebeple düzenli olarak kullanan kişiler hiçbir kararma görmeden hayatlarına devam edebilirler. Limon dilimi ile bu bölgenin ovulması kişilerin rahatlıkla bölgedeki ölü derileri alması ve bölgeyi beyazlatması anlamına gelmektedir. Limona alternatif olarak patates de kullanılabilmektedir. Bazı kişilerde limonun asidik yapısı cildi tahriş edebilir. Bu durumda kişilerin patatese yönelmesi gerekmektedir. Patates de asit içerir ancak kişilerin cildini bu asit tahriş etmemektedir. Koltuk altı kararması probleminde beyazlatma işlemi için patates uygulanırken ince bir patates dilimi elde edilir. Sonrasında bu dilim ile bölge ovularak beyazlatma işlemi gerçekleşmektedir.

Koltuk Altı Nasıl Beyazlatılır?

Koltuk altı kararması doğal için bir karışım kullanılmaktadır. Kişiler salatalık suyu ile limon suyunu karıştırdıktan sonra karışıma zerdeçal ekleyerek gerekli ürünü elde etmiş olurlar. Bu karışım ile bölgeye yapılan masaj kısa süre içerisinde sonuçlarını verirken tamamen beyaz bir koltuk altı sağlayacaktır. Bu işlemlerin tamamında ihtiyaç duyulan ürünler evde bulunan ya da kolaylıkla satın alınan ürünlerdir.

Yorumlar
Şukufe Kalaycı 03 Ekim 2017 - 16:54:02 Koltuk altı kararması için limon işe yarar mı? Ağdadan sonra genelde kararıyor çok sinir bozucu bişey. Nasıl önleyebilirim bunu?cevapla
Gül Özcan 27 Ağustos 2018 - 17:35:47 koltuk altı kararması nasıl geçer? Limon ve karbonat işe yarıyor diye duymuştum ama hiç denemedim. Bu karışım nasıl hazırlanıyor? Kaç kere sürmek gerekiyor? Kararmalar için kesin çözüm olur mu acaba? Başka yöntemler de var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: