Zayıflama

Kusmak Zayıflatırmı? Kusarak Zayıflamak Zararlı Mı, Sağlıklı mı?

19 Eylül 2018 - 05:38:37
Kusmak zayıflatırmı? Kusarak zayıflamak zararlı mı, sağlıklı mı?

Kusarak zayıflama; kilo vermek isteyen kişiler tarafından uygulanan bir kilo verme yöntemidir.

Kusmak Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Sağlıklı olup olmadığı konusunda oldukça ucu açık bir konu olan kusarak zayıflama yöntemi günümüzde birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Yemek yedikten sonra parmağı boğaza iteleyerek kusma sağlanmaktadır. Kişi normal olarak yemek yediği için mide büyür fakar kusma işlemi dolayısıyla vitaminsiz kalır. Mide boş kaldığı zaman vücut kendi kendine protein, yağ ve kalsiyumları yakmaya başlar. Bu kişinin zayıflamasını sağlarken aynı zamanda bağışıklık sisteminin de güçsüzleşmesine neden olmaktadır. Kusmak zayıflatırmı sorunusun cevabı her ne kadar evet olsa da bu yöntem vücuda birtakım zararlar sağlayabilir.

Kusarak Zayıflamak Zararlı mı? Sağlıklı mı?

Günümüzde zayıflamak için pek çok yöntem bulunsa da her yöntem insanlar için sağlıklı olmamaktadır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamanın en önemli koşulu kişiye özel bir program uygulanmasıdır. Her zayıflama yöntemi herkes için uygun olmamaktadır. Bu nedenle kilo vermek için seçilen zayıflama yönteminin kişinin vücut yapısında ve metabolizma hızına uygun olması gerekmektedir. Kusarak zayıflama son zamanlarda birçok kişi tarafından uygulanan bir kilo verme yöntemi olmuştur. Bu yönteme göre kişiler yemeği yedikten sonra kusuyorlar ve böylece yemekler yağa dönüşmeden vücuttan atılmış oluyor. Fakat bu yöntem vücudun bağışıklık sistemini yorduğu için çok sağlıklı değildir. Aksine vücuda birtakım zararları dokunmaktadır. Bu nedenle uzmanlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir.

Kusarak Zayıflayanlar ve Yorumları Nelerdir?

Birçok kadın ve erkek tarafından uygulanan kusarak zayıflama yöntemi hakkında pek çok yorum bulunmaktadır. Kusarak zayıflayanlar yorumlarında kilo verdiklerini belirtmektedirler. Fakat bu yöntemden son derece zarar görenler de bulunmaktadır. Yorumlar incelendiğinde kişilerin etkili bir zayıflama sağladığı görülse de vücutlarının bu yöntemden dolayı oldukça güçsüzleştiği gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra bağışıklık sisteminde meydana gelen güçsüzlük kişilerin kolayca hastalanmasına neden olmaktadır. Vücut direncinin düşmesi sonucunda ise birtakım farklı hastalıklar meydana gelmektedir. Bu nedenle kusarak zayıflama her ne etkili bir şekilde kilo verdiriyor olsa da birtakım kötü sonuçlara yol açabilmektedir.

Kusarak Zayıflamanın Zararları ve Sonuçları Nelerdir?

Kusarak kilo verme yönteminin sonucunda ortaya bulimia nervosa, anoreksiya ve ölüm gibi etkiler çıkabilir. Bulimia nervosa kusma hastalığının diğer adıdır. Vücuda devamlı olarak bu yöntemi uygulandığında bir yerden sonra bu hastalığın vücuda yerleşmesi söz konusu olur. Anoreksiya bir tür psikolojik hastalık olsa da kişinin kendini sürekli şişman hissetmesi sonucunda yemek yememesi ve bunun sonucunda zayıflama hastalığı ortaya çıkar. Vücut artık belli bir yerden sonra beslenmeyi reddeder. Bunun sonucunda güçsüzleşir ve bağışıklık çöker. Bu da kişiyi ölüme kadar götürebilir. Bu nedenle kusarak zayıflama yöntemi yerine kişinin vücuda uygun bir diyet programı uygulaması, spor yapması ve bol su içmesi tavsiye edilmektedir.

Yorumlar
Emine topçu 19 Eylül 2018 - 05:48:37 Kusarak zayıflayan ünlülerin olduğunu duymuştum. Aslında çok zararlı bir yöntem. Bu yöntemden başka da zayıflamaya yardımcı olan pek çok kilo verme yöntemi var. Uzmanlar özellikle uyarıyorlar. Vücut için zararları olduğunu belirtiyorlar.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: