Sağlık

Limon Zayıflatırmı? Limon Kilo Verdirir mi?

17 Ocak 2018 - 10:49:18
Limon zayıflatırmı? Limon kilo verdirir mi?

Meyvelerin arasında limon, direkt olarak kullanılmayan ancak gün içerisinde birçok farklı yiyecek ile kullanılan bir tür olarak gösterilirken zayıflamak isteyen kişilere de yardımcı olmaktadır.

Limon Kilo Verdirir mi?

Limon, birçok uzman tarafından kilo vermek isteyen kişilere önerilen ürünlerden birisi olarak gösterilmektedir. Bu aşamada, bu meyve iki farklı özelliği ile birlikte zayıflama üzerinde fayda sağlar. İlk olarak vücudun belirli bir süre içerisinde biriktirdiği toksinleri dışarı atmakla görevlidir. Bu toksinlerin dışarı atılmaması durumu, insanların metabolizma hızlarını aşağıya çekerken kalori harcamalarını minimum seviyede tutmaktadır. Bu sebeple de insanlar aynı şekilde beslenmeye devam ettikleri takdirde dahi kilo almaya başlarlar. Bu durumu çözen bu meyve, diyet ve spor ile birleştiğinde kilo vermek için oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra oldukça etkili bir idrar söktürücüdür. Vücut içerisinde biriken ve şişliğe sebep olan suyun vücuttan atılması bu meyvenin tüketimi ile daha kolay olacaktır.

Limon Sarımsak Kürü Ne İşe Yarar?

Limon ve sarımsak kullanılarak hazırlanan kür, insanlarda birçok farklı fayda sağlarken zayıflamak isteyen kişiler için de özel olarak yağ yakıcı etki göstermektedir. Bunun hazırlanması için kişilerin 2 litre kadar bu meyveden ekde edilmiş suyu hazır hale getirmesi gerekirken bunun yanında 40 diş sarımsağa da ihtiyaç duyulmaktadır. İlk olarak kişiler, içerisine hiç su katılmamış 2 litre kadar limon suyunu kendileri elde eder ya da güvenilir markalardan satın alırlar. Bunun sonrasında 40 diş sarımsak soyulur ve ıslatılmadan ezme işlemi gerçekleşir. Bu iki ürün, koyu renkli ve ışık almayan bir kavanozun içerisine eklenir ve kürün hazır hale gelmesi beklenir. Bu karışım, 25 gün bu şekilde bekletilirken her gün bir defa çalkalanır ve sürenin sonunda tamamen hazır hale gelir. Bu karışım her sabah kahvaltıdan yarım saat önce içildiği takdirde birçok olumlu etkisini vücutta göstermeye başlayacaktır.

Limonun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Limon kürü kullanan kişiler, ilk olarak bölgesel yağlarından kurtulmak için çok önemli bir adım atmış olurlar. Bunun yanı sıra damarların tıkanıklığını geçiren mucize bir karışımdır. Kronik damar tıkanıklığı rahatsızlığında sıklıkla kullanılabilir. Kötü kolesterolün düşürülmesini sağlarken yaşça ilerlemiş kişilerde kireçlenme problemlerinin de önüne geçecektir. Son olarak insanlarda şeker dengesinin sağlanmasında etkili olabilir.

Limonun Zararları ve Yan Etkileri Var mı?

Çok fazla tüketim halinde insanlarda tansiyon düşmesine sebep olabilmektedir. Buna ek olarak ciltte alerjiye sebep olabileceği gibi asidik yapısıyla birlikte mideye zarar verir. Bazı insanlarda baş ağrısı şikayetleri görülürken ilaçlar ile birlikte kullanılmasında tahmin edilemeyen zararlar veren bir karışım haline gelebilmektedir. Ancak bu etmenler yalnızca gereğinden fazla kullanımda ortaya çıkmaktadır. Limon kullanacak olan kişiler, suyunu, kabuğunu ya da kürünü kullanarak istedikleri vitaminleri ve mineralleri vücutlarına alırken zayıflamak için de çok büyük bir adım atmış olacaklardır.

Yorumlar
Vildan Kartal 17 Ocak 2018 - 10:59:18 Limon zayıflamak için nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız ya haşlanmış kürünü ya da sarımsak limon yöntemini tavsiye ederim kesinlikle. Ben ikisini de uyguladım ve son derece memnun kaldım. ama uygularken yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor..cevapla
Müge Kızıltan 22 Ekim 2018 - 14:38:38 Zayıflamak için gün içerisinde ılık limonlu su içiyordum Etkisini de gördüm gerçekten. Bağırsaklarımı çok rahatlatıyordu. Hızlı kilo verdirmiyor ama zaman içerisinde fark edilir şekilde kilo verdiriyor. Yoğurtla da tüketiliyormuş sanırım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: