Sağlık 17 Ocak 2021 - 14:39:19

Yoğurt Zayıflatırmı? Yoğurt Kilo Verdirir mi?

Yoğurt Zayıflatırmı? Yoğurt Kilo Verdirir mi?

Türk kültüründe çok önemli bir yere sahip olan yoğurt, insanların zayıflamasına olan etkileri sebebiyle de sıklıkla kullanılmaktadır.

Yoğurt Kilo Verdirir mi?

Yoğurt tüketimi, insanların birçok farklı şekilde kilo vermesine katkı sağlayabilmektedir. Bunlardan ilki içeriğinde yer alan proteindir. Spor yaparak kilo vermeyi düşünen kişiler, bu kilolarını kaslarından vermeyip yağlarından vermeyi amaçlar. Bu aşamada kaslarının erimemesi için kişilerin belirli oranda protein alması gerekirken bir kase yoğurt tüketimi ile günlük ihtiyacın %10'u tamamlanmış olacaktır. Bu aşamada alınan kalori miktarı da oldukça düşük olur. Bunun yanı sıra, insanlarda tokluk hissi yaratan ürünlerden birisidir. Az miktarda besin tüketilen diyetlerde ana öğünde yan ürün olarak kullanılan bu gıda, kişilerin rahatlıkla doymasını sağlar. Buna ek olarak diyetlerde ara öğün olarak tüketildiğinde de ciddi biçimde açlık hissini ortadan kaldırmaktadır. Böylece kişiler diyetlerine çok daha rahat bir biçimde uymaya devam ederken fazla kilolarından da kurtulacaklardır.

Yoğurt Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

İnsanlar, yoğurdu dışarıdan hazır olarak rahatlıkla alabileceği gibi evlerinde de çok rahat bir biçimde yapabilirler. Bunun için ilk olarak kişilerin yarım litre kadar taze sütü ve 1 kaşık yoğurdu hazır hale getirmesi gerekmektedir. Sütün mayalanması için kullanılan bu gıda, ev yoğurdu olabildiği gibi dışarıdan hazır olarak alınan da olabilmektedir. İlk olarak, sütü çelik tencereye atıp orta ateşte kaynatmak gerekir. Kaynama noktasına ulaştığında altı kısılır ve 10-15 dakika kadar daha pişirilmeye devam edilir. Sonrasında bu malzemenin mayalanacağı kap bir örtünün orta kısmına koyulur ve süt bu kaba boşaltılır. Süt ılık hale gelene kadar beklenmesi gerekmektedir. Ardından bir kapta, az miktardaki süte mayalamak amacıyla yoğurt eklenir ve karışım asıl kaba dökülür. İyice karıştırılıp yayıldıktan sonra 6 saat beklenip hazır hale getirilebilir.

Yoğurdun Kalorisi Ne Kadar?

Bu ürünü kullanacak olan kişiler, belirli bir kalori değeri olduğundan dikkat etmelidir. Bir kase yoğurt tüketiminde 180 kalori alınır. Bu miktar bazı insanlara çok gelebilirken daha düşük miktarlarda tüketim de olumlu etkilerin ortaya çıkması için yeterli olacaktır. Bir yemek kaşığı kullandığında kişiler 28 kalori alırlar. Bu hesaba göre kaşık yardımıyla istenilen miktarda hazırlanabilmektedir.

Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?

3 yemek kaşığı kadar yoğurdun içerisine yarım limonun suyu ve yarım çay kaşığı kadar zerdeçal eklenerek bir karışım elde edilebilir. Bu kür kişilerin yağ yakımında ve tokluk hissinin oluşmasında etkili olacaktır. Gün içerisinde ara öğün olarak tüketilen bu kür sayesinde çok sayıda olumlu özellik vücutta görülmeye başlar. Düzenli bir kullanım ile birlikte kür sayesinde fazla kilolardan kurtulmak mümkün olacaktır. Yoğurt üretimini yapan ya da hazır olarak alan kişiler, faydalarını vücutlarında en iyi şekilde görürken fazla kilolarından da daha rahat bir biçimde kurtulacaklardır.

  • yoğurt
  • yoğurt kilo verdirir mi
  • yoğurt nasıl yapılır
Yorumlar
Maksude Çabuk Yoğurdun faydaları arasında kilo vermeye etkisi de bulunuyor bence. Özellikle limon ve kırmızı biber koyarak tükettiğinizde zayıflamaya oldukça yardımcı oluyor. Ama tek başına yeterli olmuyor tabii ki. Yediklerinize dikkat etmelisiniz ve spor yapmalısınız. cevapla
Nehir Özarpacı Yoğurt nasıl mayalanır arkadaşlar tarifini bana yazar mısınız? Zayıflamak için yoğurt kürü deneyeceğim ama ev yoğurdu daha etkili olur diye düşünüyorum. O yüzden kendim yapacağım. Sadece yoğurt mu tüketmek gerekiyor içerisine başka şeyler katılmalı mı? cevapla
yorum yaz
Saça Kaynak Nasıl Yapılır? Zararlı mı? Saç Döker mi? Fiyatı Ne Kadar?