Limonla hamilelik testi doğru mu? Nasıl yapılır?
Sağlık

Limonla Hamilelik (Gebelik) Testi Doğru mu? Nasıl Yapılır?

01 Mayıs 2017 - 17:58:26

Limonla gebelik testi, son zamanlarda hamile olup olmadığını anlamak isteyenler tarafından sıkça yapılan bir gebelik testidir.

Limonla Gebelik Testi Nedir?

Genellikle sık sık adet düzensizlikleri yaşayan bayanlar her ay şüphe yaşayıp gebelik testi yaptırmak yerine evde kendileri yapabilecekleri doğal bir hamilelik testi bulmuşlar, limonla gebelik testi. Peki gerçekten limonla yapılan gebelik testi doğru sonuç verir mi? Pek çok bayan bu testi evde denemiş ve büyük bir çoğunluk doğru çıktığını söylüyor. Tabi ki test olumlu çıkarsa mutlaka bir sağlık kuruluşuna giderek gebelik durumu kesinleştirilip ona göre davranılmalıdır. Bu gebelik testinin nasıl yapıldığını merak ediyorsunuz biliyorum. Öyleyse önce testin nasıl yapıldığını açıklayıp daha sonra artı ve eksilerini konuşalım. Bu testlerin doğruluğu her zaman tartışıldığından sizlerden gelen yorumlar bizler için oldukça önemli. Evde limonla yaptığınız gebelik testlerinden nasıl sonuçlar aldığınızı ve test sonuçlarının doğru mu yanlış mı olduğunu yorum yazarak lütfen bizimle paylaşın.

Limonla Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

  • Testi adet tarihinizden 7 gün sonra yapmalısınız. Adet zamanınız geldi fakat regl durumu bir hafta geçtiyse hamilelik şüphesi ortaya çıkacaktır.
  • Öncelikle şeffaf bir plastik bardağın içine idrarınızı yapın. Bardağın temiz olmasına içinde asla başka bir madde bulunmamasına dikkat edin. Elbette testin doğru çıkması için titiz olmalıyız.
  • Sonra kesilmiş bir limonu idrarın içine yavaşça sıkın ve limon suyunu izleyin. Limon suyunun idrar üzerindeki hareketi size testin sonucunu verecektir.
  • Limon suyu idrar üzerinde kalıyorsa hamile değilsiniz. Eğer limon suyu idrarın dibine çöküyorsa hamilesiniz demektir. İsterseniz bir müddet sonra tekrarlayıp emin olabilirsiniz.

limonla gebelik testi

Limonla Gebelik Testi Sonuçları Doğru mu? Güvenilir mi?

Bu testi deneyen bayanlar doğru sonuç verdiğini söylese de kesin emin olmak için en garanti test kandan bakılan gebelik testidir. Şimdi limonla hamilelik testinin iyi ve kötü yönlerini inceleyelim. Diyelim ki çocuğumuz olmasını çok istiyorsunuz. Eşinizle birlikte evin içinde bir ses olacak, mis gibi kokusuyla evlat duygusunu yaşayacağınız tatlı bir bebeğiniz olması hayallerini kuruyorsunuz. Adet döneminiz geldi ve regl olmadınız. Sevinmeye başladınız fakat emin değilsiniz. Limon testini denediniz ve sonuç olumlu çıktı yani limon idrarda dibe çöktü ve yaşasın hamileyim dediniz. Bu haberi hemen eşinizle paylaştınız ve ailecek bir coşku yaşanmaya başladı. Fakat birkaç gün içinde adet oldunuz düşünsenize ne büyük bir hayal kırıklığı olurdu öyle değil mi? İşte bu limonla hamilelik testinin negatif tarafı, doğal bir yöntem ancak tıbbi uygulamalar gibi kesin sonuç vermeyebilir. Bir de şöyle düşünelim üç tane çocuğunuz var ve bir daha gebe kalmak istemiyorsunuz.

Limonla Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Adet gününüz geçti ve regl olmadınız. O zaman limonla hamilelik testini yapabilirsiniz. Eşinizle birlikte karar verdiniz ve limonla gebelik testi yaptınız. Sonuç olumlu çıktı yani limon suyu idrarın dibine çöktü ve hamile olduğunuzu düşündünüz. Sonrasında birkaç gün içinde adet oldunuz ve hamile olmadığınız anlaşıldı. Sonuçta testin yanlış çıkma ihtimali de bulunmaktadır. Hemen sevinmeyin veya hemen üzülmeyin. Bu da limonla gebelik testinin eksi yönlerinden biridir. Peki, limonla hamilelik testinin pozitif tarafı nedir? Öncelikle maddi bir külfet gerektirmez, eczaneden alacağınız bir gebelik testi için ödeyeceğiniz ücreti ödememiş olursunuz. Yada dışarı çıkıp test yaptırmak için gitmeniz gereken bir sağlık kuruluşuna gidip gelirken harcayacağınız zaman size kalır. Hem paranızı hem zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Evde doğal bir yöntem ile gebelik kontrolünüzü yapmış olursunuz. Bu da limonla hamilelik testinin iyi yönüdür. Tabiki seçim size kalmış evde kolay ve bedava bir yöntem ile limonla hamilelik testini deneyebilir yada tıbbi bir test yaptırabilirsiniz.

Yorumlar
Fadime Gürbüz 15 Ağustos 2017 - 16:17:06 Bunu ilk defa duydum ve çok şaşırdım. Yani aslında doğal bir yöntem denenebilir ama sonuçları kesin değil bir anda karamsar ya da çok mutlu olabilirsiniz. Denedikten sonra doktora görünmekte fayda var diye dünüşüyorum...cevapla
şebnem çiçek 25 Ağustos 2017 - 15:49:47 limonla hamilelik testi yapılır mı kızlar duydum resmen şok oldum başta inanmadım ama işe yaradığını söyleyenler var. Doğanın mucizelerine akıl sır ermez ama test yapıp doğru çıkan var mı merak ettim gerçektencevapla
sahle şeker 14 Eylül 2017 - 15:06:27 evde gebelik testi yöntemlerinden limon testi yapıp doğru sonuç alan var mı? hastaneye gidip test yaptırmak istemiyorum. Çünkü daha önceki aylarda bir hevesle hastanede test yaptırdım hep negatif çıktı. Özel hastanede yaptırdığım için maddi külfet oluyor. Evde limonla gebelik testi nasıl yapılıyor? sonuç doğru çıkıyor mu?cevapla
Cansu kas 22 Şubat 2018 - 01:10:22 Ya benim daha üç gün var limon testi yaptım pirtilar dibe çöktü acaba hamileyim ama çok halsizim bilen var mı şimdiden teşekkürler cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: