Sağlık

Hamilelik Kiloları Nasıl Verilir?

08 Mayıs 2017 - 21:55:29
Hamilelik kiloları nasıl verilir?

Her kadın aile kurarak çocuk sahibi olmak istemektedir. Ancak çocuk sahibi olmak isteyen her kadın hamilelik sürecinde kilo almakta ve çoğu zaman bu kiloları vermekte gerçek anlamda zorlanmaktadırlar.

Hamilelik Kilolarından Nasıl Kurtulabilirim?

Hatta bazı bayanlar çocuk sahibi olma isteğini sırf bu yüzden ertelemekte ve çocuk sayısını artırmamaktadır. Çocuk sahibi olmak ve hamilelik kiloları sorunundan kurtulmak isteyen bayanlar kimi zaman uzman doktora giderek kişiye özel zayıflama programları uygulamaktadır. Kimi bayan ise evde kendi imkanları ile bu kilolarından kurtulmaya çalışmaktadır. Peki, hamilelik döneminde alınan kilolar nasıl verilmeli ve hamilelik öncesine nasıl recim yapılmalıdır.

Hamilelik Kiloları Nasıl Gider?

Günümüzde birçok kişi spora fazlası ile önem vermekte ve spor yaparak fazla kilolarını vermeye çalışmaktadır. Hamilelik kiloları her bayanın en büyük korkulu rüyalarından biridir. Ancak bu dönemde bebeğin sağlığı için alınacak fazla kiloların hiçbir önemi olmamaktadır. Doğum sonrasında ise alınan hamilelik kilolarından kurtulmak için öncelikle düzenli olarak spor yapmak çok önemlidir. Spor yaparken bayanlar bebekleri ile birlikte spora pek vakit ayıramamaktadırlar. Zaman buldukça bayanlar hangi hareketler ile spor yaparak zayıflayabilirler.

  • Ev temizliği yaparken aynı zamanda yapılan temizliği spora çevirerek zayıflayabilirler,
  • Fırsat buldukça gerek tek gerekse de çocuğu ile yürüyüş yapması faydalı olacaktır,
  • Spor salonlarına günün belli saatlerinde gidebilirler,
  • Çocuğunu bir yere bırakan anne hamilelik kiloları için günün belli saatlerinde koşu yapabilir.

Tüm bu spora ayrılan zaman ile zayıflamak mümkün ancak tek başına yeterli olmayacağı da bir gerçektir. Spor yaparak hamilelik kilolarını vermek mümkün olsa da beraberinde diyet yapmak ayrıca hamilelik kilolarını vermenize katkısı olacaktır.

Kilo Verirken Yenmemesi Gerekenler Nelerdir?

Günümüzde bayanlar kilolarına dikkat ederek daha güzel ve alımlı görünmek istemektedirler. Bu nedenle de hamileyken alınan kiloların verilmesi için gerek spor ve gerekse de recim ile zayıflamaya çalışmaktadırlar. Kilo vermenin önemli adımlarından biri spor diğeri ise tükettiğimiz besinlere dikkat etmemizden geçmektedir. Uzmanlar bu konuda ise bayanlara hamilelik kilolarından kurtulmaları için diyet yapmalarını öneriyor. Uzmana giderek diyet programına tabi kalabilir ya da kendi imkanlarınız ile tükettiğiniz besinlere dikkat edebilirsiniz. Ne yediğinize dikkat ederseniz zamanla hamileyken aldığınız kiloları verebilirsiniz.

Hamilelik Kilolarından Kurtulma Yöntemi
  • Sabah erken yemek yiyin ve un – şekerden uzak durun.
  • Öğlenleri mümkünse yemek yemekten kaçının.
  • Meyve ve sebze tüketmeye gayret edin.
  • Ara öğünleri boş geçmeyin.
  • Akşamları geç yemeyin.
  • Bol bol su tüketin.
Hamilelik Kiloları Ne Zaman Gider? Kaç Ayda Verilir?

Tüm bu önemli kriterler tamamen kilo almayı ve zaman içerisinde de kilo vermenize önemli derecd katkısı olacaktır. Ancak sadece tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz ile hamilelik kiloları probleminden kurtulmanız mümkün olmayacaktır. Ne kadar besin alırsanız o kadar enerji harcamanız gerekiyor ve bunun içinde gün içerisinde düzenli olarak spor yapmak çok etkili olacaktır.

Yorumlar
Nezihat Yıldız 15 Ağustos 2017 - 16:19:08 Ben yaklaşık 3 ay önce doğum yaptım. Hamilelik sırasında o kadar çok kilo aldım ki henüz veremedim. Ev işi yaparken fazla enerji yakmaya çalışıyorum ama bebeğim emdiği için biryanda da yemeye devam ediyorum. Ama bundan sonra biraz daha dikkat edip kilo vermeyi düşünüyorum.cevapla
özlem cebeci 16 Ağustos 2017 - 12:07:55 doğum sonrası kullanılan korseler var arkadaşlar sarkmaları toparlamak için çok güzel. Zaten sütünüzün azalmaması için hemen diyete başlamayın. En az 3 ay bekleyin bencecevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: