Sağlık

Magnezyum Eksikliği İçin Yoğurt Soda Kürü

10 Ağustos 2018 - 22:09:41
Magnezyum eksikliği için yoğurt soda kürü

Magnezyum eksikliği insanları son derece kötü etkileyebildiği için bu eksikliğin yaşanmamasına adına doğal karışımlar kullanılabilmektedir.

Magnezyum Eksikliği İçin Yoğurt Soda Kürü Kullanılır mı?

Magnezyum eksikliği yaşayan kişilerin, bu sorunu aşmak adına beslenme düzenlerine çok dikkat etmesi gerekir. Bu aşamada içerisinde yoğun miktarda magnezyum içeren besinler düzenli olarak tüketilerek bu eksiklik rahatlıkla aşılır. Ancak insanlar bu besinleri farklı sebeplerden dolayı tüketemiyorlarsa bu durumda ek olarak çeşitli kürler hazırlamaları ve bu kürler sayesinde eksikliği yenmeleri gerekir. Yoğurt ve soda, magnezyum yönünden son derece zengin ürünlerdir. Bu sebeple de insanlar, bu iki maddeyi bir arada kullanarak gün içerisinde ihtiyaç duydukları miktarda magnezyumu vücutlarına alabilirler.

Magnezyum Eksikliği İçin Yoğurt Soda Kürü Nasıl Hazırlanır?

Yoğurt ve soda, evlerde düzenli olarak bulunan, bulunmasa dahi çok rahat bir şekilde ulaşılabilen ürünlerdir. Bu sebeple de insanlar magnezyum eksikliği için yoğurt soda kürü hazırlarken malzemeleri temin etmekte hiçbir zorluk yaşamazlar. Bu kürü hazırlamak için 1 kase yoğurda ihtiyaç duyulurken ev yoğurdu ya da hazır yoğurtlar kullanılabilmektedir. Bir kaseye doldurulan yoğurdun üzerine bir şişe soda yavaşça dökülmeye başlanır. Bir yandan soda dökülürken karıştırılarak tamamen homojen bir karışımın elde edilmesi için çalışılmaktadır. Tamamen homojen bir karışım elde edildiğinde kür rahatlıkla tüketilebilmektedir. Tat olarak da çok büyük lezzetler oluşmasa da kesinlikle rahatsız edici bir tat da oluşmaz.

Yoğurt Soda Kürü Nasıl Kullanılır? Kürün Kullanımı Yeterli Olur mu?

Bu kürü bir kaseye hazırlayan kişiler, gün içerisinde istedikleri zaman kürü tüketebilirler. İsterlerse 2 yada 3 defada tüketmeleri de aynı etkiyi yaratmalarını sağlayacaktır. Gün boyunca tüketilen bu kür normal şartlarda magnezyum ihtiyacını karşılamaktadır. Ancak bazı kişilerde eksiklik daha üst düzeylerde olacağından bu kür ile karşılanması çok mümkün olmayabilir. Bu durumda kişilerin ekstra gıdalar ile bu değere ulaşmaya çalışmak yerine doktorlarına başvurması gerekmektedir. Eğer uzman doktorlara başvurulursa bu kişiler eksikliğin sebebini tespit ederek o yönde çalışır ve bu sorunun kökünden hallolmasını sağlayabilir.

Magnezyum Eksikliği İçin Hangi Doktora Gidilmelidir?

Üst düzeyde bir magnezyum eksikliği yaşayan kişilerin ilk olarak dahiliye doktorlarına görünmesi gerekir. Dahiliye doktorları, yapacakları testler ile birlikte sorunu belirli miktarda tespit ederler ve buna uygun ilaç tedavisi ya da farklı yöntemler uygulanabilir. Ancak bu tedavi yöntemleri yeterli seviyede bir katkı sağlamıyorsa bu durumda daha ayrıntılı araştırmalar için endokrinoloji doktorlarına gözükmek gerekmektedir. Bunun yanında hastanelerde metabolizma hastalıklarına bakan bölüm bulunuyorsa bu bölüme de başvurular yapılarak magnezyum eksikliği kökünden çözülebilmektedir. İnsanlar, vücutlarında magnezyum eksikliğinde ortaya çıkan belirtileri görmeye başladıklarında bunun için adımlar atmak zorundadırlar. Aksi halde bu durumdan iç organlar etkilenmeye başlarken çok daha ciddi problemler ortaya çıkabilir.

Yorumlar
Burcu Soydan 10 Ağustos 2018 - 22:19:41 Magnezyum eksikliği ne demek? Neyin belirtisi olabiliri? Bu durumun geçmesi için ne yemek gerekiyor? Eğer önlenmezse ne gibi sonuçlara yol açar? Bu eksiklik mide bulantısı ve baş ağrısı gibi sorunlara yol açar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: