Makyaj çantasında neler olmalı? Makyaj çantasının olmazsa olmazları
Yaşam

Makyaj Çantasında Neler Olmalı? Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazları

31 Ocak 2018 - 12:11:45

Kadınların çantalarında yer alan sürekli olarak yanlarında taşıdıkları küçük çantalardan biri de makyaj çantasıdır. Bu çanta içerisinde genellikle makyaj tazeleyecekleri sırada kullanacakları makyaj malzemeleri bulunur.

Makyaj Çantasının İçinde Neler Olmalıdır?

Her kadının mutlaka kol ya da el çantası içerisinde yer alan küçükte olsa makyaj çantası bulunmaktadır. Gün içerisinde makyajı tazelemek ya da makyaj yapmak için kullandıkları ürünler bulunan bu çanta oldukça önemi çantalardan biridir. Ani çıkan ve acil olarak gidilmesi gereken bir davette bile mutlaka yanlarında taşımaya özen gösterirler. Pudra makyaj çantalarının içerisinde bulunan malzemelerden biridir. Evde yapılan makyaj sonrasında gün içinde cildin yağlanacağı düşüncesi ile cildi matlaştırmak için kullanılan makyaj malzemesi olan pudra her daim her kadının çantasında mutlaka bulunur. Cilde uygun tondaki pudra makyajı tazelerken ciltteki parlaklığı alır. Diğer bir malzeme ise ruj ya da dudak kalemidir. Bir şeyler içtikten yada yedikten sonra rujunu tazelemek isteyen birçok kadın vardır. Makyaj çantası içerisinde de sıkça kullanılan tonlarda birkaç tane dudak ürünü mutlaka bulunur. Ruj ya da dudak parlatıcı yerine dudak kalemi tercih edenlerde olacaktır. Dudakların etrafına çerçeve çizerek daha sonra ruj uygulayan biriyseniz makyaj çantanızın içerisinde bu ikili mutlaka olmalıdır.

Allık Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Makyajda kullanılan allıklar genellikle uçucu olmaktadır. Makyajın ilk yapıldığında uygulanan allığı gün içerisinde tazelemek gerekebilir. Bu yüzden mutlaka cilt tonuna ya da yapılan makyaja göre çantaya atılan bir allık bulunur. Şeftali tonları genel olarak çok fazla tercih edilebilmektedir.

Göz Kalemi ve Rimel Nasıl Sürülür?

Alt kirpiklerin dibine uygulanan göz kalemi gün içerisinde silinebilmektedir. Bu yüzden makyaj çantasında olmazsa olmazlardan biri de siyah göz kalemidir. Makyajı yenileme gereği duyan kadınlar genel olarak göz kalemini de kullanmak isteyebilir. Nadirde olsa makyaj çantasının içerisinde yer alan bu makyaj malzemesi makyaj ilk yapıldığında kullanıldığında daha etkileyici bakışlara sahip olunmaktadır. Fakat rimelin makyajda üst üste sürülmesi kirpiklerde topak topak bir görüntüye sebep olabilir. Bu yüzden çok fazla makyaj çantası içerisinde yer almayabilir.

Parfüm Makyaj Çantasında Olmalı mı?

Kadınların en sık kullandığı kozmetik ürünlerden biri olan parfüm mutlaka makyaj çantalarının içerisinde de yer almaktadır. Gün içinde parfüm kullanmak zorunda kalanlar için tercih edilebilir bir üründür. Bunun yanı sıra esanslı kolonyalar ya da katı parfümlerde tercih edilebilmektedir.

Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazları

Makyaj çantasının olmazsa olmazları olan yukarıda bahsettiğimiz ürünler aynı şekilde makyaj yapılırken de kullanılmaktadır. Bunların dışında farklı ürünlerde kullanılsa günlük hayatta makyaj tazelemek için her kadın bu makyaj malzemelerini yanından ayırmaz. Kişiye göre değişebilen bu çantaların içeriği de kişinin kendi tercihlerine göre belirlenebilmektedir. Genel olarak bu kozmetik ürünleri o küçük makyaj çantasında mutlaka bulunur.

Yorumlar
Çiçek Şen 31 Ocak 2018 - 12:21:45 Makyaj çantasında olması gereken makyaj malzemeleri nelerdir? Gün içerisinde makyaj tazelemem gerekiyor. Pratik kullanım için neler taşımam gerekiyor? Çok fazla ağır ve dolu da olsun istemiyorum.cevapla
z_k 10 Haziran 2018 - 02:18:37 çiçek sen bence çantana rimel, fondoten, ruj (sana yakisan bi ton), nemlendirici ve parfum koy. Bu malzemeler ile de bence çok şık ve doğal olacaksın.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: