Makyaj malzemeleri ve isimleri nelerdir? Nasıl kullanılır?
Yaşam

Makyaj Malzemeleri ve İsimleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

31 Ocak 2018 - 08:21:43

Makyaj yapmak her kadının kusursuz görünmesini sağlamaktadır. Ciltteki kusurların kapatılması, uzun kirpikler ve göz alıcı dudaklar için makyaj malzemelerin kaliteli olmasına da özen gösterilmesi gerekmektedir.

Makyajda Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Kusursuz bir makyaj yapmak için önce cilde uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle cilt tonuna uygun makyaj malzemeleri ile yapılmış olan makyaj cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Genel olarak kullanılan bazı makyaj malzemeleri arasında memlendiriciler bulunmaktadır. Cilde makyaj yapılmadan önce mutlaka nemlendirilmesi gerekir. Makyaja hazırlık aşamasında mutlaka cildin nemli olması gerekir. Böylece kullanılan makyaj malzemeleri cildi koruyacaktır. Kapatıcılar Ciltte yer alan pürüzlerin kapatılmasında etkili olan en önemli makyaj malzemelerinden biridir. Göz altı morlukları, sivilce lekeleri, cilt kızarıklıklarının giderilmesinde ve yüz hatlarının daha belirginleştirilmesinde kullanılır.

Fondöten Nasıl Sürülür? Nasıl Kullanılır?

Fondöten kapatıcı cilde uygulandıktan sonra cilt tonuna en yakın ton tercih edilerek tüm cilde yedirilerek uygulanır. Bu ürününde cilt kusurlarını kapatıcı etkisi bulunur. Ayrıca makyajın tüm gün daha kalıcı olmasına yardımcı olur. Fondöten sürdükten sonra aydınlatıcı sürmek elmacık kemiklerinin ve yüz hatlarının daha belirginleşmesini sağlar. Bu makyaj malzemeleri burun ucu ve çene üzerine de uygulanarak daha aydınlık bir cildin elde edilmesini sağlamaktadır.

Pudra Sürmek Ne İşe Yarar?

Fondöten sonrasında cildi sabitlemek için kullanılan ürünlerden biridir. Cilt tonu ile uyumlu olması gerekir. Toz ya da compact şeklinde bulunan bu ürünler genel olarak makyaj tazeleme sırasında da tercih edilir. Cildin parlamasına engel olur.

Rimel ve Allık Ne İşe Yarar?

Hacimli ve yoğun kirpiklere sahip olmak için kullanılan bu makyaj malzemesi makyajın olmazsa olmazlarındandır. Kirpikler üzerine uygulanarak daha hacimli kirpikler elde edilir. Rimel yerine takma kirpik de tercih edilebilmektedir. Allık yanaklardaki hafif pembelik ya da bronzluk cildin daha sıcak görünmesine yardım eder. Yanaklara sürülen bu makyaj malzemeleri makyajda en çok kullanılan ürünlerden bir tanesidir.

Göz Makyajı İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Far paletleri rengarenk yapıları ile göz kapaklarında renklendirme sağlayan göz farları kıyafete ya da sevilen renklere göre kullanılabilmektedir. Özellikle şeftali tonları her kadın tarafından sevilmektedir. Göz kapaklarını renklendirirken kullanılan makyaj malzemesi kıyafetlere göre de tercih edilebilmektedir. Göz kalemi Alt göz kapağı içerisine sürülen bu makyaj malzemesi istenilen renkte kullanılabilmektedir. Üst göz kapağının kirpik diplerine de uygulanarak daha buğulu bakışlar elde edilebilir. Eyeliner ise makyajda en çok tercih edilen ürünlerden biride üst göz kapağından biraz uzun şekilde ve gözlerin çekik durmasını sağlar. Gözlerde iri bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur. Dikkatli ve kusursuz sürülmesi makyajında kusursuz olmasına yardım eder.

Ruj Sürmenin İncelikleri Nelerdir?

Makyaj yapıldıktan sonra dudakların da renklendirilmesi daha sıcak bir makyaj yapılmasına yardımcı olur. Tene uygun renklerde ruj ya da dudak parlatıcıları kullanılabilir. Gün içerisinde tazeleyerek kullanılması gereken malzemelerden biridir.

Yorumlar
Sevda Oğuz 31 Ocak 2018 - 08:31:43 Çok fazla makyaj yapan biri değilim. Bu yüzden makyaj malzemeleri tam olarak nasıl kullanıyor bilgim yok. Bu nedenle günlük makyaj yaparken ihtiyaç duyulan malzemeler nelerdir belirtebilir misiniz? Nasıl makyaj yapabilirim?cevapla
İsmimi boşver 04 Haziran 2018 - 15:54:50 Sagol cok yardımcı oldu kız arkadasım icin hediye alıcaktım da ne alsam diyodum artık ne alıcagımı buldum
cevapla
-kayseri- 10 Haziran 2018 - 02:12:24 güzel olmuş saolun cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: