Negatif enerji nedir? Negatif enerji vücuttan nasıl atılır?
Sağlık

Negatif Enerji Nedir? Negatif Enerji Vücuttan Nasıl Atılır?

24 Ağustos 2018 - 05:21:19

Bir kişinin evren ile uyumunu bozan, evren ile etkileşimini olumsuz yönde etkileyen enerji frekansları negatif enerji olarak isimlendirilmektedir.

Negatif Enerji Nedir, Ne Demek?

Evren ile insanlar arasında bir enerji akışı bulunmaktadır. Bu enerji akışı normal şartlarda belirli frekanslarda gerçekleşir ancak insanların mevcut durumları bu enerjiyi negatif yönde ya da pozitif yönde etkileyebilir. Bu enerji, dünya üzerinde yer alan tüm varlıklar için geçerli bir kavram olmaktadır. Eğer insanlar, olay örgülerine sürekli olarak olumsuz tepkiler gönderirlerse bu durumda negatif enerjiyi de kendilerine doğru yönlendirmiş olacaklardır. Benzer durumda olumlu düşünen kişiler ise pozitif enerjiyi kullanarak olayları daha rahat çözümlerken daha mutlu bir hayat sürebilir.

Negatif Enerjinin Belirtileri Nelerdir?

İlk olarak bu tarz insanlar sürekli olarak bir telaş içerisinde olurlar. Bunun yanında her zaman huzursuzluklar yaşarlar ancak bunun sebebini tam olarak bilemezler. Negatif enerjiye sahip olan insanlar hayatları boyunca sürekli benzer sorunlar ile boğuşurlar. Bu sorunlar ile sürekli karşılaştıkları için artık hayatları bir kısır döngü şeklini almış olur. Buna ek olarak iştahsızlık, halsizlik ve isteksizlik gibi belirtiler de sıklıkla bu insanlarda görülmektedir. Son olarak bu insanlar ne kadar çok çalışırlarsa ve emek verirlerse versinler işlerinin yolunda gitmediği söylerler. Kısmetsizlik tabiri bu kişiler tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır.

Negatif Enerji Vücuttan Nasıl Atılır?

Negatif enerji sahibi olan kişiler, bu enerjiyi vücutlarından atmak üzere farklı yöntemler kullanabilirler. Bu yöntemlerin ilki topraklamadır. Çıplak ayakları ile toprağa basan kişiler, üzerlerinde yer alan negatif enerjiyi toprağa aktarırlar. Böylece negatif enerjiden belirli düzeyde kurtulmuş olurlar. Eğer yakınlarında bunu yapabilecekleri bir toprak bulunmuyorsa duş almak da son derece doğru bir hamle olacaktır. Vücut üzerinde suyun hareketleri, negatif enerjiyi vücuttan dışarı atmaktadır. Ayak tabanlarının tuzun içerisine batırılması da son derece etkili bir yöntem olur. Himalaya tuzu ya da deniz tuzu kullanılırsa bu yöntem de ciddi şekilde etki göstermektedir.

Negatif Enerji Nasıl Atılır? Nasıl Yok Olur?

İlk yöntem olarak kişilerin günlük kıyafetlerini buna göre tasarlaması gösterilebilir. Gün içerisinde siyah ya da kahverengi gibi koyu renklerin dışında kendilerine enerji verdiğine inanılan bir renk belirlenir. Bu rengi giydiklerinde kişiler işlerinin her zaman iyi gideceğini düşünürler ve bu şekilde negatif enerjiden korunabilirler. Buna ek olarak duş aldıktan sonra kovaya su dolduran kişiler kovanın içerisine de bir miktar sirke bırakırlar. Bir kova su, sonrasında baştan aşağıya döküldüğünde negatif enerjiden korunmak adına önemli bir adım daha atmış olunmaktadır. Bu tarz yöntemler ile insanlar çok daha mutlu olabilecekleri bir hayat sürebilirler. Negatif enerji, insanların yaşantılarını direkt olarak etkileyen durumlar arasında yer alırken en kısa sürede vücudun bu enerjiden arınması gerekmektedir.

Yorumlar
Sinem Kapıkaya 24 Ağustos 2018 - 05:31:19 Negatif enerji yayan insanları hayatımızdan uzaklaştırmak için nasıl davranmalıyz? Bu enerji evden nasıl atılır nasıl gönderilir? Enerji kavramına çok inanıyorum ve negatif enerji günlük hayatı direkt olarak etkileyebiliyor.cevapla
Acun 31 Ağustos 2018 - 12:17:04 Toprağa basmak, duş almak, ayakları tuzlu suda tutmak vs bunların hepsi hakikaten rahatlatıcı yöntemler denendiğinde etkisi psikolojinize hemen etki ediyor. Sanki üzerinizde negatif enerji varken gözlerinize bir perde inmiş de dünyadaki yaşamınızdaki bir çok güzelliği göremez farkedemez olmuşsunuz gibi oluyor. Tabiki bu bakış açısı istemediğiniz şeylerin oluşmasına da sebebiyet verir. Sinirliyken hata üzerine hata yapar ya insan bunun gibi birşey işte. Pozitif bakmak hayatı yaşamaya başlamak gibi birşeydir. Kimi psikolojik destek alır öğrenir kimi acı çeke çeke öğrenir. Ne kadar erken öğrenirsek o kadar iyi....cevapla
Neşe Hürkan 31 Ağustos 2018 - 12:27:18 Negatif düşüncenin beyin üzerindeki etkisi oldukça büyük. En basitinden pozitif enerji hücrelerinizi genişletirken, negatif enerji hücrelerinizi büzüyor. Negatif enerjiyi vücudumuzdan atabilmenin en önemli yollarından biri de yargı yapmadan, sonuca bağlamadan negatif duygularımızı ifade edebilmektir. Bu şekilde bile negatif düşüncenin üzerimizdeki ağırlığını atabiliriz. Ben bunu da denedim bazen belirttiğiniz bütün yöntemlerden daha iyi olabiliyor. Tabi bu kişiye yönelikse biraz patavatsız durumuna düşebiliyorsunuz.... cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: