Sağlık 28 Temmuz 2021 - 02:24:50

Ozon Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Ozon Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Dünyada hastalıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılan ozon günümüzde estetik ve kozmetik alanın da çok fazla kullanılmaktadır. Doğal yapısından dolayı ozon tedavi merkezlerinde ozon yağı tercih edilmektedir.

Ozon Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Ozon mikrop kırıcı olarak tercih edilmektedir. Su ve havada bulunan bakteri ve mikropları öldürür. Ayrıca ozon kısa sürede oksijene dönüşen bir yapıya sahiptir. Doğal yapısı ile beraber kullanım alanı oldukça geniş olan ozon yağının düzenli kullanımı kişinin vücut sağlığı için de son derece önemlidir. Bunun yanı sıra cilt ve vücut bakımlarında da tercih edilerek kişinin sağlıklı cilt yapısına kavuşmasını sağlar. Birçok alanda kullanılan ozon yağı hastalıkların daha kısa sürede iyileştirilmesine yardımcı olur.

Ozon Yağının Faydaları Nelerdir?

Kullanım alanı oldukça geniş olan ozonun bekleme süresi 10 yıldır. Bu nedenle evlerde mutlaka olması gerekmektedir. Ozon yağı öncelikle yaraların iyileştirilmesinde çok fazla tercih edilebilir. Arı sokması, sinek ısırığı, iltihaplı romatizmal yaralar, şeker hastalarında oluşan yaralar, güneş yanıkları, sivilceler, cilt lekeleri, sedef hastalığı ve çeşitli cilt sorunlarında ozon yağı kullanılabilmektedir. Ozon yağının oksijen yapısı özellikle yaralarda hızlı iyileşme sağlar. Genel olarak güzellik ve estetik alanında tercih ediliyor olsa da birçok hastalığın tedavisinde etki etmektedir. Ozon yağı genel olarak cilt gençleştirme ve hücre yenilemesi için tercih edilebilir. Ozon yağı sayesinde daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Kırışıklıkların giderilmesi için etki göstermektedir.

Ozon Yağı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Egzama gibi mayasıl cilt hastalıklarında tedavi destekleyici olmaktadır. Ayrıca sedef hastalığında hastalığın ilerlemesine engel olur. Masaj salonlarında genel olarak kas ağrılarının giderilmesi için kullanılır. Bayanlarda genel olarak selülit ve varis tedavisi için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra ciltteki herhangi bir sorunda tedavi edici etkisi sayesinde kısa sürede yanıt alınmasını sağlar. Aft ve uçuklarda yara iyileştirici ve rahatlatıcı etkiye sahiptir. Ayrıca hemoroid tedavisinde de kullanılabilir. Tek başına dezenfaktan görevi olduğundan özellikle mikrobik rahatsızlıklarda mikrop ve bakterilerin temizlenmesini sağlar.

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

Ozon yağı kullanımı neye göre kullanılacak ise o şekilde tercih edilir. Özellikle eklem rahatsızlıklarında eklem içine enjekte edilebilir. Ayrıca bazı durumlarda damar yolu ile de alınabilmektedir. Cilt yüzeyine kullanılacak ise cilde akşam yatmadan önce uygulanması tavsiye edilmektedir. Cilt ürünlerinin içerisine katılarak da kullanılabilmektedir.

Ozon Yağının Zararları Nelerdir?

Ozon yağında bilinen herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Çünkü diğer dezenfektanlardan daha etkili olan ozon yağı cilde bir yan etki yaratmaz. Fakat her ihtimale karşı ozon yağının gerçek bir ozon yağı olduğu kuşkusu var ise öncelikle cildin küçük bir bölümüne uygulanması gerekir. Çünkü karışım yapılan çeşitleri bulunmaktadır. Bu durum ile karşı karşıya kalmamak için deneme yapılarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Ciltte herhangi bir yan etki söz konusu ise hemen yıkanmalıdır.

  • ozon yağı
  • ozon yağı nedir
  • ozon yağının faydaları
  • ozon yağının zararları
Yorumlar
Erdi Baltacı Ozon yağının saça faydaları nelerdir? Satın almak istiyorum eczanelerde satılıyor mu nereden bulabilirim? Fiyatı ne kadar bide çok pahalı mı? Kullananlar var mı gerçekten saçlar için faydalı oluyor mu? cevapla
yorum yaz
Ozon Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları