Sağlık

Ozon Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

28 Temmuz 2018 - 09:14:52
Ozon kremi nedir? Nasıl kullanılır? Faydaları ve zararları nelerdir?

Ozonun güçlü bir dezenfektan olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ozon yağı ya da ozon kremi olarak kullanılan ozon içerikli ürünlerin aynı etkiyi sağlaması için doğru bir şekilde formüle edilmiş olması gerekmektedir.

Ozon Kremi Nedir? Neye İyi Gelir?

Ozon kremi kullanım alanlarına göre farklılık gösteren yapısı özellikle cilt bakımında çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca yağ ya da krem için kullanılan ham madde de oldukça önemlidir. Zeytinyağ gibi doğal bir ürünün ozonlanarak ozon yağı olarak satışa sunulması fayda sağlayabilir. Fakat maliyetin düşürülmesi için farklı ucuz yağların ozonlanması ile ede edilen yağlar cilde zarar verebilir. Aynı şekilde krem formunun da kaliteli içerikte olması gerekmektedir.

Ozon Kreminin Faydaları Nelerdir?

Ozon kremi genel olarak cilde uygulanmaktadır. Bu kremin sorunlarında oldukça başarılı olması herkes tarafından tercih edilmesini sağlamıştır. Ciltteki kırışıklık ya da herhangi bir sorunda cilt yapısının onarılmasını sağlıyor. Özellikle göz altı kırışıklıkları ve göz çevresinde oluşan sorunlar için çok etkilidir. Cilt yüzeyinde oluşan egzama ve mantar gibi sorunların da giderilmesi için tercih edilebilmektedir. Ameliyat izleri veya yaralarda etkili olan ozon kremi bölgede oluşan cilt lekelerini ve yara izlerini giderir. Bu sayede cildin yenilenmesini sağlar. Ozon kremi ciltteki çatlakların tedavisi için de kullanılabilir. Özellikle hamilelik döneminde ve kilo alıp vermeye bağlı olarak gerçekleşen cilt çatlamalarında tedavi destekleyici olacaktır.

Ozon Krmei Cilt Lekelerine İyi Gelir mi?

Güneş lekelerinde cildin onarılmasını sağlayan ozon yağı bu lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Fakat ozon kreminin sürülüp güneşlenilmemesi gerekmektedir. Ozon kremi bazı romatizmal rahatsızlıklarda eklem ağrılarının giderilmesi için tercih edilebilir. Ozonun krem formu en fazla cilt bakımında kullanılmaktadır. Cildin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Bunun dışında ozon yağı damar yolu ile ya da eklem ağrılarında eklem içine enjekte edilerek kullanılabilir.

Ozon Kremi Nasıl Kullanılır? Kullanımı ve Kullanım Şekli

Cilt bakım kremlerinde olduğu gibi ozon kreminin de temiz cilde uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle cildin temizliği sağlandıktan sonra ozon kremi uygulanarak cildin iyice emmesi sağlanır. Ardından cilde herhangi bir ürün uygulaması yapılmaz. Özellikle gece yatmadan önce kremin cilde uygulanması gerekmektedir. Cilt ozon kremini daha iyi emmesi için masaj yapılarak cilde yedirilebilir. Ozon kremi dışında farklı kremler ile de uygulanacak ise mutlaka karıştırılarak uygulanması tavsiye edilir.

Ozon Kreminin Zararları Nelerdir?

Ozonun bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Tamamen doğal bir yapıda olduğundan kişinin cilde zarar vermez. Fakat ürünün doğru bir şekilde üretilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde ciltte alerjiye sebep olabilir. Ozon kremi içerisine katılan diğer ham maddelere karşı kişinin herhangi bir hassasiyeti söz konusu ise ciltte kızarma ve kaşıntı olabilir. Bu nedenle ürünün öncelik olarak cildin küçük bir bölümüne uygulayıp bekledikten sonra tüm cilde uygulanması tavsiye edilir.

Yorumlar
Özge Bayram 28 Temmuz 2018 - 09:24:52 Ozon kreminin cilde faydaları nelerdir? Cilt üzerindeki lekelerin geçmesine yardımcı olur mu? Fiyatı ne kadar acaba? Nasıl kullanılır? Masaj kremi olarak da kullanmak faydalı etkiler meydana getirir mi?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: