Sağlık

Triseksüel Nedir? Triseksüel Ne Demek? Kimlere Triseksüel Denir?

26 Temmuz 2018 - 07:24:01
Triseksüel nedir? Triseksüel ne demek? Kimlere triseksüel denir?

Triseksüel cinsel eğilim hem kadın hem de erkek ile birlikte olmasına rağmen tüm canlı ve cansız varlıklar ile de cinsel ilişkiye girebilen kişilere verilen addır.

Triseksüel Nedir? Ne Anlama Gelir?

Cinsel kimlikler her geçen gün farklı isimler ile hayata geçirilmektedir. Bilinen cinsel eğilimler dışında farklı cinsel eğilim isimleri de kişilerin hangi cinsel eğilime yatkınlık gösterdiği konusunda da şüpheye düşürmektedir. Normal yaşam içerisinde kabul edilen heteroseksüel cinsel eğilim kadının erkeğe erkeğinde kadına olan cinsel istek ve romantizmi kabul eder yapıdadır. Fakat farklı cinsel eğilimlerde hormonal ya da doğuştan kaynaklı olduğu için günümüzde yavaş yavaş kabul görmeye başlamıştır. Triseksüel yapı üçüncü cinsiyet olarak da algılanmaktadır. Bu durum kişinin psikolojik yapısının olduğundan daha kötü bir durumda olduğunu ifade edebilir.

Triseksüellerin Cinsel Yaşamı Nasıl Olur?

Her iki cinsin birbirine cinsel arzu hissetmesi, romantik duygular hissetmesi ve buna bağlı olarak duygusal bağ kurup resmileştirme durumu olan evliliği gerçekleştirebilirler. Fakat farklı cinsel eğilimi olan kişilerin resmi bir kurum tarafından onaylanmasının dışında toplu açısından da red edilir. Triseksüellerde cinsel yaşam canlı ve cansız tüm varlıklar ile cinsel haz alma durumudur. Kişinin cinsiyetinden farklı karşı cinse ilgi duymasının dışında hem kendi cinsine hem de eşya ve hayvanlara kadar varan cinsel arzu söz konusu olabilmektedir. Bu durum psikolojik olarak kişinin çöküşüne de neden olabilmektedir.

Triseksüel Kişilerin Psikolojik Yapısı Nasıl Olur?

Cinsel kimlikler her zaman genel olarak gizlenmektedir. Fakat kişinin kendi cinsel eğiliminin farkında olmaması ve zamanla yönelmesi kişinin psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olur. Ayrıca bu dönemde toplum baskısı da çok fazla olacağından dile getirilmesi pek mümkün olmayan yapıdır. Triseksüel bir kişinin insanlara, hayvanlara hatta eşyalara karşı cinsel istek duyması kendini ilk başlarda kötü hissetmesine neden olabilir. Önlem alınmadığında sapkınlık derecesine varabilmektedir.

Kimlere Triseksüel Denir? Tedavisi Var mı?

Kadın ya da erkeğin triseksüel olması her cins ile ilişkiye girebilmesini ifade eder. Bunun yanı sıra hayvanlar ile ilişki en çok merak edilen konulardan biridir. Özellikle erkek triseksüeller hayvanlar ile ilişkiye girmeyi çok normal karşılayabilmektedirler. Cinsel kimliğini saklamaya çalıştıkça bir süre sonra kişi kendini yalnızlığa iterek sadece eşyalar ile cinsel ilişki kurabileceğini düşünebilir. Bu eğilimde kişinin doğru bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Triseksüel cinsel eğilimi olan kişiler diğer cinsel eğilimi olan kişiler ile de bağ kurarak cinsel ilişkiye girebilmektedir.

Yorumlar
Dilek Mercan 26 Temmuz 2018 - 07:34:01 Triseksüellik psikolojik bir sorun sonucu oluşabilir bence. Kadına ya da erkeğe ilgi duymak farklı birşey fakat cansız bir varlığa ilgi duyulması durumu beni oldukça şaşırttı. Bu tarz kişiler var mı? Bu durum nasıl tedavi edilir?cevapla
Lgbt 07 Mart 2019 - 12:24:04 Siz nasıl insanlarsınız ya ? Sağlıklı bir cinsel yaşam kadınla erkek arasında olması gerek diğerleri sağlık sorunu ya da hormonal sorun demişsiniz. Ben de sitenizin adı "kadınloji" olduğu için düzgün bir kaynak olduğunu sandım açmışım okuyorum. HOMOSEKSÜELLER DE BİSEKSÜELLER DE TRANSSEKSÜELLER DE gayet sağlıklı insanlar hiçbir sorunları yok hepsinin hormonları da gayet düzgün. Asıl sağlıksız olan sizin homofobiklik yapmanızdır. Bence siz gidin bi kendinize baktırın. Araştırmadan etmeden konu yazmışsınız. İnsanları yanlış bilgilendirmeye utanmıyor musunuz? cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: