Sapyoseksüel nedir? Sapyoseksüel ne demek? Kimlere Sapyoseksüel denir?
Yaşam

Sapyoseksüel Nedir? Sapyoseksüel Ne Demek? Kimlere Sapyoseksüel Denir?

26 Temmuz 2018 - 11:14:02

Son zamanlarda duymayan başladığımız sapyoseksüel terimi cinsel eğilimden çok aslında tamamen mantıklı bir yaklaşımlardan biridir.

Sapyoseksüel Nedir? Ne Demek?

Sapyoseksüel biri için zeka kesinlikle ilk kriterlerden biridir. Espri anlayışıi olaylara yaklaşım, konuşmadaki dil bilgisi, mizah yeteneği ve zekilik sapyoseksüeller için vazgeçilmez unsurlar arasında yer alır. Bu kişiler görüntüden çok kişinin zekası ile ilgilenir. Sapyoseksüel biri için zeka son derece önemli olduğundan kişinin görüntüsünden çok zekası ile ilgilenerek bu şekilde ilişki kurarlar. Özellikle sapyoseksüel yapıdaki birinin karşısındakinin konuşmasından bile yapısını anladığı görülür.

Sapyoseksüel Özellikleri Nelerdir? Nasıl Olur?

Görüntü dışında zekaya bakan sapyoseksüeller özellikle iş yaşamında başarılı olan kişilerdir. Bu tip kişilerin herşeyi ayrıntılı bir şekilde incelemesi veya söylenen bir şeyin altında farklı anlamlar anlaması en temel özellikleri arasında yer alır. Sapyoseksüel birinin mizah anlayışı da oldukça gelişmiştir. Zeki espriler yapmayı severler. Tıpkı kendileri gibi olan kişiler ile birlikte olmaya çalışırlar. Toplum görüşlerini red etme eğilimleri bulunur. Toplumsal olaylarda bile farklı düşünce yapılarına sahiptirler. Bir kalıp içerisinde yer almayı tercih etmezler. Genel olarak alışılmışın dışında olmayı severler.

Sapyoseksüeller Nasıl Etkilenir? Nasıl Hoşlanır?

Sapyoseksüellerde önem verilen önemli faktörlerden özgüvendir. Hem kendi özgüvenleri hem de karşısındaki kişinin de özgüvenli olmasını isterler. Bu tür insanlarda karşısındakinin konuşma ve mimik hareketlerinden bilgi ve birikimlerini tespit edebilmektedirler. Bu tür insanlarda zekilik ön planda olduğu için karşısındakini etkilemek için genel olarak zekasını kullanır. Karşısındakinin de en az kendisi kadar zeki ve farklı düşüncede olması gerekmektedir. Sapyoseksüeller ilişkilerinde görüntüden çok zekaya önem verdiklerinden onlar için en ufak bir cümlede bile birkaç anlam yer almaktadır. Bu nedenle bu tarz biriyle konuşulurken mutlaka dikkat edilmelidir. Anlatılmak istenen dümdüz bir ifade ile yapılmalıdır. Toplumun çok farklı yapılarını yenilikçi bir ruh ile yargılamayı severler. Bu nedenle toplum tarafından tuhaf karşılanabilirler.

Sapyoseksüel İlişki Nasıl Olur?

Sapyoseksüel yapıda bir için ilişki yaşamak çok zorlayıcı olmaktadır. Çünkü karşısında zeki, espri anlayışı olan, özgüven sahibi ve farklı düşünceye sahip birinin olması gerekmektedir. Zeki olmayan biriyle asla ilişki yaşamazlar ve hatta ağır tepkiler verebilirler. Bu nedenle genellikle yalnız bir yaşamları vardır. Arkadaş ortamlarından bile kafasına uymayan durumlarda çok çabuk uzaklaşırlar. Sapyoseksüel yapıda bir bireyin normal insanlar ile ilişki kurması oldukça zordur. Kendi yapısındaki insanlar ile nadir karşılaştığı için günlük hayatındaki insanlar ile de zorluk yaşayabilmektedir. Bu nedenle zekaya önem veren sapyoseksüel bir kişi genel olarak özgüveni yüksek olan kişiler ile ilişkiler kurmaya çalışır. Onlar için kibirli ve burnu havada tabirinin çok kullanılması yapılarından kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman diyalog kuruldukça bu yapılarından ziyade espri yeteneklerinden söz edilir. Sapyoseksüel bir bireyin iş hayatı da başarılar ile doludur.

Yorumlar
Zeynep Danış 26 Temmuz 2018 - 11:24:02 Sapyoseksüel insanları etkilemek için ne yapmak gerekiyor? Bu durumun belirtileri nelerdir? Sapyoseksüel ile ilgili daha önce bir kitap okumuştum ve kişilerin tamamen mantık odaklı oldunu gösteriyordu. cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: