Yaşam 14 Mayıs 2021 - 07:51:43

Papatya Suyuyla Saç Açma Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

Papatya Suyuyla Saç Açma Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

Papatya bitkisinin ile hazırlanan papatya suyu; saç rengini açmak için belli aralıklarla kullanılan karışımdır.

Papatya Suyu ile Saç Açılır mı?

Saçlara hareket katmak, rengini daha parlak ve açık hale getirmek için papatya kullanılmaktadır. Papatya bitkisinden elde edilen suyun saça sürülmesiyle meydana gelen renk tonudur. Kadınlar bu saç rengi açma yöntemini çok eski dönemlerden beri kullanmaktadırlar. Bu yöntem oksijenli su gibi saça zarar veren maddelerden daha doğal ve zararsızdır. Su kullanıldıktan ve saçlar kuruduktan sonra saç kırılmalarına yol açmaz. Saç derisini yumuşatma özelliği olduğu gibi kepek sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Tavsiye edilen teknik her ihtimale karşı bu karışımın ilk olarak saçın sadece bir parçasına uygulanmasıdır. Saça herhangi bir zarar vermiyor ise kişi istediği rengi elde edinceye kadar bu yöntemi uygulayabilir.

Papatya Suyuyla Saç Açma Nasıl Yapılır?

Saç açma işlevini yapan papatya suyu su yaz kış fark etmeksizin uygulanabilir. Papatyanın suyunu hazırlamak için gerekli koşul taze papatyanın olması değildir. Taze papatyası olmayan kişiler sallama papatya çayı ile de bu suyu hazırlayabilme olanağına sahiptir. Poşet çaylar aynen normal çayın hazırlanışı gibi oldukça basit bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Poşet çay sıcak suyun içerisine koyulur ve on ila on beş dakika kadar bekletilir. Demleme sürecinden sonra saçlara sürülecek olan su hazır hale gelir.

Papatya Suyu ile Saç Açma İşlemi Nasıl Uygulanır?

Hazırlanan su soğutulur. Duştan çıkmadan önce papatya suyu ile saçlar durulanmaktadır. Yaz mevsiminde saçları saç kurutma makinasına gerek kalmadan bir havlu yardımı ile fazla suyunu alabilirsiniz. Fazla su alındıktan sonra güneşe çıkmak saçların kuruması ve suyun etkili olması için yeterli bir adımdır. Su kullanıldıktan sonra saçların renginin kısa bir zaman diliminde açılması için güneşte kurutulması daha avantajlı bir durumdur. Papatya suyunun kullanımını pratik bir hale getirmek mümkündür. Bunun için yapılması gereken boş spreyli şişeye suyu boşaltmaktır. Kişi her dışarı çıkmak istediğinde bu suyu saçlarının geneline sıkarak güneş altına çıkabilir. Duştan sonra veya günlük hayat rutini içerisinde bu suyu kullanmak kişinin tercihine bağlıdır. Bu durumun yanı sıra saçların bazı kısımlarının rengini korumak isteyen kişiler suyu sadece açmak istediği bölgelere uygulayabilirler.

Papatya Suyu Saç Rengini Ne Kadar Açar?

Duştan sonra saç renginin açılmak istediği kısım ayrılır ve ayrılan yere su sürülerek kurutma işlemi gerçekleştirilir. Saçların renginin nasıl bir hal alacağını merak eden fakat suyu saçın her kısmına sürmeye cesaret edemeyen kişilerin yapması gereken görünmeyen bir bölgeye bu suyu sürmektir. Tahmini olarak üç ila dört gün uygulamanın yapılması saç renginin nasıl bir hal alacağını ortaya koyar. Kişinin tercihine ve beğenisine göre papatya suyu tavsiye edilen şekilde yaz veya kış mevsiminde uygulanabilmektedir.

  • papatya suyu
  • papatya suyuyla saç açma
  • papatya suyunun kullanımı
Yorumlar
Sedef Özay Papatya ile saç açmak saçlara zarar verir mi? Saç rengimi biraz açmak istiyorum ve doğal bir yöntemden yararlanmak istiyorum. Papatyalar bu konuda işe yarar mı? Saç açmak için nasıl hazırlamak gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Midyenin İçindekiler Nelerdir? İçindeki Yeşil Şey Nedir?