Yaşam 14 Mayıs 2021 - 05:01:41

Kontür Makyajı Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Kontür Makyajı Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Kadınların vazgeçilmez tutkusu olan makyaj uygulamasının birçok çeşidi bulunmaktadır. Kontür makyajı elmacık kemiklerinin daha çıkık, burnun daha ince ve kibar ya da yüzün daha alımlı gözükmesini sağlayan bir makyaj uygulaması olarak karışımıza çıkmaktadır.

Kontür Makyajı Nedir, Ne Demek?

Kontür makyajı yüzdeki birşeyi gizlemek ya da daha fazla öne çıkarmak için uygulanan, koyu ve açık renklerle uygulanan gölgelendirme ve belirginleştirme işlemidir. Bu makyaj uygulamasını birçok kadın uygulamaktadır. Adeta bir ilizyon olan bu uygulama ile burun kemerini kapatma, yüzü inceltme, elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek, çeneyi daha oval gösterebilir ya da bakışlarını daha belirin bir hale getirebilir. Yüzde derin bir değişiklik yaratan bu uygulama son zamanlarda birçok kişi tarafından yoğun olarak yapılmaktadır.

Kontür Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Bu makyaj uygulaması gerekli olan malzemeleri temin ederek sizler de evde kendiniz yapabilirsiniz. Kontür makyaj malzemelerinin yanı sıra bu makyaj adeta bir yetenek işidir. Kontür makyaj için gerekli olan malzemeler hem toz hem de krem şeklinde bulunmaktadır. Buradaki asıl amaç makyajın nasıl olması gerektiğidir. Makyajın kalıcılığı için seçilen malzemeler değişmektedir. Genel olarak krem kontür ürünleri, kontür pudraları, kontür paletleri kontür makyajı malzemelerini oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra açık renk bir kapatıcı ve koyu renk bir fondöten ile de bu makyajı kendiniz uygulayabilirsiniz. Bu makyaj uygulamasını elinizde olan makyaj ürünlerini kullanarak da yapabilirsiniz.

Kontür Makyajı Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Son dönemlerde oldukça sık rastladığım kontür makyajı uygulamasını yapmak aslında oldukça basittir. Bu makyaj uygulamasının püf noktası tam olarak; gizlemek istediğiniz yere koyu renk, belirginleştirmek istediğin yere ise açık renk sürmek eylemi bulunmaktadır. Eğer yüzünüzü daha ince göstermek istiyorsanız koyu renkli kontür malzemesiniz elmacık kemiklerinin altına ve çene çizgisinin alt kısmına uygulamanız gerekmektedir. Bu uygulama ile yüzünüz normal halinden daha ince ve değişik gözükecektir. Bunun yanı sıra kontür makyajı ile burnunuzu daha ince göstermek istiyorsanız burnunuzun yan taraflarına koyu renk yaparak gölgelendirme yapmalısınız ve üst tarafını aydınlatmalısınız. Bu şekilde burnunuz daha ince bir hal alacaktır. Kontür makyajının önemli noktalarından biride doğru fırçayı doğru yerde kullanmaktır. Makyajı en iyi şekilde uygulamak için kontür fırçalarından yaralanmanız gerekmektedir.

Kontür Makyajı Fiyatları Ne Kadar?

Evde kendiniz uygulayabileceğiniz bu makyaj uygulamasını dilerseniz kuaförlerde de yaptırabilirsiniz. Kontür makyajı fiyatları yaptırmak istediğiniz makyajın şekline ve kalıcılığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu makyaj uygulaması ile yüzünüzde daha değişik bir görünüm elde etmek için doğru malzemeleri kullanmalısınız. eğer ki makyajı kendiniz değil başka birisi yapacaksa bu kişinin de oldukça bilgili ve yetenekli olması gerekmektedir. Son zamanlarda trend haline gelen bu uygulama ile sizler de yüz hatlarınızı daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

  • kontür makyaj
  • kontür makyaj nedir
  • kontür makyaj nasıl yapılır
  • kontür makyaj fiyatları
  • kontür makyaj malzemeleri
Yorumlar
Neslihan Çağdaş Kontür paleti fiyatları ne kadar? Malzemeleri çok pahalı mı? Kontür makyajı yapmak istiyorum. Videoları izliyorum aslında zor değil ama fırçaları nasıl kullanmak gerekiyor bide nasıl fırçalar almak gerekiyor onu bilmiyorum. cevapla
yorum yaz
Karabiber, Tuz ve Limon Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?