Patates Yoğurt Diyeti Nedir? Kaç Kaloridir? Nasıl Yapılır?
Diyet

Patates Yoğurt Diyeti Nedir? Kaç Kaloridir? Nasıl Yapılır?

07 Nisan 2020 - 08:50:28

Patates yoğurt diyeti; lif açısından zengin, uzun süre tok tutan bir beslenme programıdır ve etkili zayıflama konusunda oldukça başarılı olduğu belirtilmektedir.

Patates Yoğurt Diyeti Nedir?

Vücudunuzdaki fazla yağların yakılmasına yardımcı olan patates yoğurt diyeti, kısa bir süre içerisinde kilo vermeye destek olmaktadır. Haşlanmış patates ile yapılan bu diyet, C vitamini, lif ve potasyum açısından oldukça zengindir. Hem kilo vermeye hem de vitamin eksikliği, direnç düşüklüğü gibi etkilerin oluşmasını önler. Kısa süreli bir şok diyeti özelliği taşıyan bu beslenme programına aynı zamanda yoğurt da bulunmaktadır. Probiyotik özelliği ile bildiğimiz yoğurt oldukça düşük kalorili bir besindir. Bu özelliği onun hemen hemen her diyet programın tercih edilmesini sağlamaktadır.

Patates lif açısından oldukça zengin bir besindir. Haşlanmış patates tükettiğiniz zaman uzun süre tokluk hissedersiniz. 100 gram miktarındaki bir haşlanmış patates yaklaşık olarak 93 kaloridir. Diyetteki her iki besinde düşük kalorili ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Hızlı kilo vermek ve ideal kilosuna kavuşmak isteyenler için oldukça etkili bir zayıflama yöntemidir. Bu diyet 3 gün uygulanması gereken bir programdır. Ayrıca doktor kontrolü ve onayı ile yapılmalıdır. Çünkü şok diyet etkisi vardır ve şok diyetler bilindiği üzere vücuda zarar verebilmektedir. Metabolizma üzerinde meydana gelen ani değişimler farklı sonuçların doğmasına neden olabilmektedir.

Patates Yoğurt Diyeti Kaç Kaloridir?

Aç kalmadan kilo vermek için uygulanabilecek en etkili yöntemlerden biri olan patates yoğurt diyeti, oldukça düşük kalorilidir. Bir adet haşlanmış diyet yaklaşık olarak 93 kaloridir. 1 çorba kaşığı yoğurt ise 45 kaloridir. Bu diyet ile günde toplamda yaklaşık olarak 780 kalori almış olursunuz. Bu kalori de metabolizmanızın hızlanması, yağ yakımının sağlanması için yeterli olmaktadır. Diyetin son gününe doğru alınan kalori miktarında azalma meydana gelmektedir. Bu durum kişinin ihtiyacı olan enerjiyi sağlayamadığı için birtakım yan etkilere neden olabilmektedir.

Diyetlerde düşük kalorili beslenmek çok fazla tercih edilen ve önerilen bir durum değildir. Çünkü metabolizmanın sağlıklı çalışması, vücuttaki organların düzenli aktif olması, sindirim sisteminin düzenlenmesi için belli bir enerjiye ihtiyaç bulunmaktadır. Kalori açısından oldukça düşük bir beslenme programı olan patates yoğurt diyeti kilo verme konusunda etkili olsa da sürekli uygulanmamalıdır. 3 gün ile sınırlı tutulmalıdır.

Patates Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Öğün atlanmadan uygulanması gereken bir program olan patates yoğurt diyeti, 3 gün boyunca sabah öğlen akşam haşlanmış patates ve yoğurt tüketerek yapılmaktadır. Fakat her gün tüketilen miktar değişmektedir. 2. günün sabahı sadece yoğurt 3. günün sabahı ise sadece patates tüketilmektedir. Patates genel olarak 1 adet tüketilmektedir. Yoğurt miktarında ise öğüne göre değişiklikler gözlemlenebilmektedir. Bu diyeti uygularken günde 2 litre su içmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca 3 bardak ile sınır olacak şekilde şekersiz çay ve yeşil çay tüketimi sağlayabilirsiniz.

Patates Yoğurt Diyeti Yapanlar ve Zayıflayanlar

Kısa süre içerisinde etkili zayıflama için sıkça tercih edilen bir yöntem olan bu diyet yağ yakımını desteklemektedir. Patates yoğurt diyeti ile zayıflayanlar olumlu etkilerden bahsetmektedir. Fakat belirtmek gerekir ki bu diyeti doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Ayrıca 3 günden fazla yapmayınız. Çünkü şok diyet etkisi bulunmaktadır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: