Ped nedir, ne demek? Ne işe yarar? Zararları ve faydaları nelerdir?
Yaşam

Ped Nedir, Ne Demek? Ne İşe Yarar? Zararları ve Faydaları Nelerdir?

29 Mayıs 2018 - 11:34:54

Ped, kadınların genital bölgede meydana gelen bazı etkenlerden dolayı kullandıkları peçeteye benzeyen araçtır.

Ped Nedir, Ne Demek?

İç çamaşırının temiz tutulması amacı ile kullanılmaktadır. Pedler günlük veya regl döneminde kullanılmaktadır. Regl döneminde genital bölgeden kan geldiği için pedler aracılığı ile bu sıvının dışarı çıkması engellenmektedir. Bunun yanı sıra özellikle kış aylarında meydana gelen beyaz akıntıların iç çamaşırına geçmemesi ve kötü koku yayması için kullanılmaktadır. Koku ve sıvının dışarı çıkmasını engelleyip kişiye hijyenik bir süreç sağladığı için kadınlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Ped Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pedlerin kötü kokuları önleme özelliklerinin olması kişiye temizlik hissi vermektedir. Marketlerde bu araçların çeşitli markalar tarafından insanlara sunulduğunu görmek mümkündür. Sıvıyı emen eve iç çamaşırının şekline uyum sağlayan pedlerin faydaları olduğu gibi zararları da olabilmektedir. Genital bölgenin sağlıklı olması, çeşitli rahatsız eden problemlere maruz kalmaması için bazı gereksinimler olabilir. Gün içinde yaşam kalitesinin düşmemesi için ped alırken bazı kurallara dikkat etmek gerekir.

Ped Ne İşe Yarar?

Ped almak için dikkat edilmesi gereken kurallar arasında bunların hava alma özelliğinin olması gerekir. Önerilen pedler plastik kaplaması olmayan ve gözenekli olanlardır. Sağlık için genital alanın hava alması gerekir. Bu durum gerçekleşmediği zaman alanda nem birikir ve bu nem enfeksiyonlara yol açmaktadır. Pedin gün içinde birden fazla değiştirilmesi gerekir. Fakat pedin yerleştirme işleminden önce ve sonra elleri yıkamak gereklidir.

Pedin Faydaları Nelerdir? Neye Yarar?

Günlük pedler akıntıdan dolayı iç çamaşırının ıslak olmasını engellemektedir. Gün içinde beklenmedik durumlar için ped kullanmak gerekir. Özellikle regl olunduğu zaman bu pedler bir süre sıvının dışarı çıkmasını önler. Regl döneminde kullanılan ped ile günlük kullanılan farklıdır. Reglde kullanılanlar daha kalın günlük kullanılanlar daha incedir. Reglin son gününde günlük ped kullanılabilir. Regl döneminde veya akıntılardan kaynaklı olarak meydana gelen kokuları engelleme özellikleri bulunmaktadır. Bu sayede kişi ve çevredeki insanlar kötü kokuyu duymaz. Özellikle spor yapılan günlerde hem ter hem de akıntıların olması kötü kokuları meydana getirmektedir. Günlük pedin özelliği ıslaklığı emmesi, kişinin kendisini ferah hissetmesini sağlamasıdır.

Pedlerin Özellikleri Nelerdir?

Her çeşit iç çamaşırı şekline uyum göstermektedirler. Akıntıya uygun boyutlarda ve şekillerde günlük ped bulmak oldukça kolaydır. Sıvıyı, kokuyu ortadan kaldıran, ferah hissettiren pedler hayat kurtarıcı olarak ifade edilir. Fakat pedlerin içerisindeki maddeler insan vücudu için sağlıklı olmayabilir. Bu yüzden alınan markanın içindeki özelliklere bakmak ve en az sağlıksız olanı tercih gerekmektedir.

Yorumlar
Duygu Atmaca 29 Mayıs 2018 - 11:44:54 Ped kutusu almak istiyorum çeşitlerine ve modellerine nereden ulaşabilirim? Ped çantası fiyatları çok pahalı değil diye biliyorum üstelik kullanışlı da. Dışardayken çok rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz fark edilmiyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: