Zayıflama 15 Aralık 2020 - 14:33:26

Pilates Topu ile Zayıflama Hareketleri, Bacak Eritme ve Kalça Büyütme

Pilates Topu ile Zayıflama Hareketleri, Bacak Eritme ve Kalça Büyütme

Ülkemizde kadınlardan sonra erkeklerin de yönelmeye başladığı pilates, özel bir top ile yapılan hareketleri kapsayan bir egzersiz türüdür. Birçok kişi bu şekilde vücutlarını istedikleri şekle sokmayı başarmaktadır.

Pilates Topu ile Zayıflamak Mümkün mü?

Pilates, birçok kişinin zayıflamak için başvurduğu yolların başında gelir. Özellikle bayanlar biraz daha eğlenceli olması sebebiyle pilates ile fazla kilolarından kurtulmak ister. Ancak pilates tek başına insanların zayıflamasını sağlayabilecek bir egzersiz türü değildir. Vücut üzerinde çok dikkat çekici etkileri olan pilates genel olarak metabolizma hızını etkilerden vücudun biraz daha sıkılaşması ve vücut hatlarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu aşamalar gerçekleşirken diyetlerini doğru bir biçimde yapan kişiler fazla kilolarından başarılı bir biçimde kurtulacaklardır.

Pilates Topu ile Zayıflama Hareketleri

Pilates topunu kullanarak zayıflamak isteyen kişiler birkaç hareketi düzenli olarak yaparak göbek bölgelerinde incelmeleri sağlayabilmektedir. Bu aşamada, sırt üstü yere yatmaları gereken kişiler sonrasında ayaklarının altına pilates topunu alırlar. Bu pozisyondayken mekik çekmeye başlayan kişiler dayanabilecekleri seviyede mekik çekerek karın kaslarını en iyi biçimde çalıştırırlar. Buna ek olarak aynı pozisyonda yatan kişiler topu dizlerinin altına aldıktan sonra bellerini sağa ve sola daireler çizecek şekilde hareket ettirerek kalça basen bölgelerini çalıştıracaktır. Bu işlem de yağ yakmak ve kilo vermek isteyen kişiler için doğru bir egzersiz olmaktadır.

Pilates Topu ile Bacak Eritme Hareketleri Nelerdir?

Bacaklarının daha ince ve şekilli gözükmesini isteyen kişiler, yere yüz üstü yattıktan sonra şınav vaziyeti alırlar. Ellerinin üzerinde duran kişiler, ayaklarının tam altına pilates topunu koyarlar. Uzaktan bakıldığında düz bir çizgi şeklinde vücutlarının gözükmesi gerekmektedir. Bu şekildeyken bacaklarını kaldırabilecekleri kadar yükseğe kaldıran kişiler, bunu her iki bacak için düzenli olarak gerçekleştirmektedir. Sırasıyla yapılan egzersizler sayesinde bacaklar olabilecek en iyi şekilde çalıştırılmaktadır. Bacaklar yukarı kalkarken nefeslerini veren kişiler bu şekilde vücutlarındaki enerjiyi en iyi şekilde yönlendirerek hareketleri maksimum verim ile gerçekleştirebilmektedir.

Pilates Topuyla Kalça Büyütme Hareketleri Nelerdir?

Özellikle bayanlar kalçalarının yeteri kadar kıvrımlı ve büyük ebatlarda olmadığını düşündüklerinde bunu daha çekici hale getirmek için pilates topunu kullanırlar. Pilates topunu kullanarak kalça büyütmek için bacak geliştirme hareketinde olduğu gibi şınav vaziyetinin top üzerinde alınması gerekmektedir. Bunun sonrasında kişiler bacakları sabit bir şekilde dururken kalçalarını yukarı aşağıya kaldırarak kalça bölgelerini çalıştırmaktadır. Düzenli olarak bu hareket uygulandığında kalçalarının ebatlarında büyümeler yaşanacaktır. Kalçalarının büyüklüğünden memnun olan ancak daha şekilli ve dik olmasını isteyen bayanların uygulaması gereken hareketler ise daha farklı olacaktır. Doğru hareketler ile yapılan pilates, aynı zamanda diyet ile desteklenirse çok kısa bir süre içerisinde bayanların istedikleri fiziki görünüşe kavuşmaları mümkün olacaktır. Burada disiplin çok büyük önem taşırken sonuca gitmenin anahtarıdır.

  • pilates topu
  • pilates topu ile zayıflama hareketleri
  • pilates topuyla kalça büyütme
  • pilates topu ile bacak eritme
Yorumlar
Çiğdem Cırık Pilates topuyla göbek eritmek istiyorum. En etkili zayıflama hareketleri hangileri onları öğrenirsem benim için çok iyi olacak. Daha önce pilates yaptım ama yarıda bırakmıştım. Bu nedenle devam etmek istiyorum. Daha çok göbek bölgem için yapacağım. cevapla
yorum yaz
Tahinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Kalorisi Ne Kadar?