Toprak tonlarında makyaj nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir?
Yaşam

Toprak Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

03 Temmuz 2018 - 18:47:19

Makyaj yapılırken cilde uygun makyaj malzemelerin kullanılması makyajın kusursuz ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Kullanılan toprak tonlarında makyaj renkleri cilde uyumlu olduğunda daha hoş ve güzel bir görüntü elde edilmesini sağlar. Böylece daha düzgün bir cilde sahip olunmaktadır.

aronya çayı

Toprak Tonlarında Makyaj Nedir?

Makyaj esnasında kullanılan renk tonlamaları cilde canlılık katarak daha ilgi çekici bir görüntü verir. Cilt tonlarının iyi bilinmesi ve cilde uygun ürünlerin daha uyumlu olması belirgin yüz hatlarını ortaya çıkarmayı da sağlamaktadır. Özellikle toprak tonları kullanmak isteyenler için çeşitli renklerin doğru kullanılması gerekmektedir.

Toprak Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaja başlamadan önce her zaman cildin ölü hücrelerden temizlenmiş olması ve çok iyi bir şekilde nemlendirilmiş olması gerekmektedir. Cilt nemlendirildiğinde makyaj daha uzun süre sabit bir şekilde kalmaktadır. Makyajdan önce yapılan nemlendirme işlemi sonrasında cilde uygun fondöten uygulaması yapılmalıdır. Göz altları ve kusurların kapatılması için de kapatıcı uygulaması yapılır. Toprak tonları sıcak tonlar olduğu için günlük makyajda en çok tercih edilen tonlardır. Bu tonların genel olarak yeşil ve kahverengi göz rengine sahip olan kişilere yakışması göz renginin daha ön plana çıkmasını sağlar.

Toprak Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Olur?

Göz makyajında toprak tonlarının daha baskın olması için genel olarak kahverengi tonları tercih edilir. Kahverengi tonları için özellikle yeşil göz rengine ve kahverengi göz rengine sahip olanlar daha çekici bakışlara sahip olabilirler. Göz farının göz kapağına uygulanarak rengi eşit dağılması için dağıtıcı fırça kullanılması gerekir. Böylece göz kapağında renk tonlaması yapmak daha kolay olacaktır. Dıştan içe doğru yaklaşıldığında koyudan açığa şeklinde renkler kullanılmalıdır. Işıltı sevenler için yine kahve tonlarında parlak göz farları kullanılabilir. Ayrıca göz pınarlarına uygulanan en açık tondaki göz farı yada aydınlatıcılar gözlerde daha iri bir görüntü sağlayacaktır.

Makyaj Hataları Nelerdir? Neden Olur?

Makyaj yaparken yapılan en büyük hatalardan biri cilt tonuna uygun olmayan fondöten seçimidir. Bunun yanı sıra göz rengine bağlı olarak yanlış seçilen göz farı renkleri de makyajın olduğundan daha kötü bir görüntü elde edilmesine neden olur. Yapılan makyaj hatalarında renk tonlarının yanlış seçilmesi ve bu renk tonlarının yanlış kullanılması kişinin olduğundan daha yaşlı bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Cilt tonundaki değişiklikler her zaman ön planda tutulmalı. Makyajda yapılan kusurlar kişinin kullandığı ürünlerden kaynaklanabilir.

Toprak Tonlarında Makyaj Nasıl Olur?

Toprak tonları ile yapılan bir makyajda her zaman gözlerin ön plana çıkması gerekmektedir. Ayrıca gözlere buğulu bakışların verilmesi bu tonlarda daha çok işe yarar. Makyaj hataları arasında aydınlatıcıların yanlış kullanılması da farklı bir görüntüye sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için doğru makyaj tekniklerinin bilinmesi gerekmektedir. Makyajı doğru bir şekilde yapabilmek için doğru ürünler ile profesyonel bir destek almak kusursuz makyajın yapılması için alternatif olacaktır.

aronya çayı

Yorumlar
Naime Kılıçoğlu 03 Temmuz 2018 - 18:57:19 Toprak tonları far paletinde hangi renkler var? Markalar nelerdir? Gelin makyajımda toprak tonlarında renkleri tercih etmek istiyorum. Beyazın tende güzel durur mu? Göz makyajı olarak çok hoşuma gidiyor. Bu yüzden tercih etmek istiyorum.cevapla
Nermin Göknar 04 Temmuz 2018 - 14:21:08 Kahverengi tonlardaki makyaj da diyebilir miyiz bu tonlara? Kahverengi makyajdan ne farkı var bu tonların? Bilginiz var mı?cevapla
Musa Yakup 04 Temmuz 2018 - 14:22:04 Toprak tonları diğer makyaj tarzlarına göre daha doğal bir görüntü sağlıyor bence doğru cilt tipinde kullanılırsa. Kahverengi tonlardan farklı renklerle ayrılıyor. Bu tip makyaj da mor da kullanabilirsiniz mesela. Işıltılar katabilirsiniz. Gri ve tonlarını kullanabilirsiniz ama tabi ki bunlar belirgin küçük alanlarda kullanılmalıdır.
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum:
aronya çayı