Düşük göz kapağı nedir? Tedavisi, ameliyatı ve fiyatları
Sağlık

Düşük Göz Kapağı Nedir? Tedavisi, Ameliyatı ve Fiyatları

03 Temmuz 2018 - 22:37:20

Genel olarak 40 yaş üstü bayanlarda meydana gelen düşük göz kapağı görüntü açısından kadınları oldukça rahatsız etmektedir.

Düşük Göz Kapağı Nedir?

Kadınları olduğu gibi erkeklerde de bu sorunun yaşanması düşük göz kapağı ameliyatına karşı ilgili hale getirmektedir. Herhangi bir rahatsızlık söz konusu değilse plastik cerrahi ile görüşerek bu ameliyatı yaptırmak oldukça rahat bir operasyon olarak bilinir. Günlük yaşamı zorlamayan ve ameliyat sonrasında kişinin günlük yaşamına dönemsi bu ameliyatın ne kadar olduğu ile de ilgili kişileri rahatlatabilmektedir.

Düşük Göz Kapağı Neden Olur?

Yaşın ilerlemesi ile beraber ortaya çıkan düşük göz kapağı görüntüsü kişinin yaşamında belli bir yaş sonrasında belirgin hale gelmektedir. Özellikle bilgisayar başında çok vakit geçiren kişilerin bu durumdan yana şikayetleri çok fazla olmaktadır. Çok sık kilo alıp verme ve buna bağlı olarak kişinin göz kapağı derisinde deformelere neden olur. Gözün üst kısmında bulunan derinin göz üzerine düşmesi görüntünün netleşmesine sebep olur. Deforme olmuş derinin gerginleştirilmesi göz kapağının kaldırılmasını sağlar. Görme sorunu yaşatmadığı halde kişiyi estetik olarak rahatsız ettiği için bu ameliyatın estetik açıdan uygulanması oldukça kolaydır.

Düşük Göz Kapağı Tedavisi Nedir?

Gün geçmiyor ki estetik cerrahisi her gün farklı yenilikler ile ortaya çıkmaktadır. Yıllardır yapılan düşük göz kapağı ameliyatlarında iz kalması kişiyi çok fazla rahatsız etmekteydi. Buna bağlı olarak göz sağlığında herhangi bir yan etki yapması çok sık tartışılan konulardan biri haline gelmiştir. Fakat ilerleyen teknoloji ile beraber aynı gün yapılan düşük göz kapağı tedavisi kişinin göz sağlığı ile ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşamasına engel olmaktadır.

Düşük Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

15- 20 dakika içerisinde yapılan bu ameliyatta düşük göz kapağı altında deforme olmuş dokular alınır ve bölgede vücut kendi kendini iyileştirme sürecine geçer. Sarkan derinin alınması ve estetik bir dikiş ile göz kapağının eski haline gelmesi hastalarda fiziksel olarak değişim ameliyat sonrasında fark edilebilmektedir. Bazı durumlarda dolgu yapılabilmektedir. Fakat bu dolgular uzun süreli olmadığından dolayı göz kapağında tekrar düşüklük meydana gelir.

Düşük Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Nasıl Olur?

Gözle görülür herhangi bir iz ya da fark edilen bir görüntü olmadığı için kişinin günlük yaşamına döner. Düşük göz kapağı ameliyatında hastanın talepleri ve doktorun hastaya uyacak olan operasyonu yapması her zaman iyi sonuçların alınmasını sağlar. Hem kadınlar hem de erkekler için bu ameliyat çok kolay ve hızlı bir şekilde uygulanarak fiziksel olarak kişiyi daha rahat ruh haline getirmektedir.

Yorumlar
Sedef Çelik 03 Temmuz 2018 - 22:47:20 Düşük göz kapağı nasıl kaldırılır? Makyaj yaparak bunu kapatmak etmek mümkün mü? Ameliyat olmak istemiyorum ama göz kapaklarımda böyle bir sorun da var. Ne yapmam gerekiyor? Ameliyat fiyatı ne kadar? cevapla
Alper Hükmen 04 Temmuz 2018 - 14:05:55 Göz kapağı düşüklüğü tedavisinde ameliyat kesin çözüm müdür? Yoksa tekrarlayabilir mi bu durum? Bu konuda estetik cerrahlara mı başvurmak gerekir? Yumurta akı ile göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi ediliyor bunu deneyen var mı?. Bu hakikaten bu konuda bir yöntem midir? Bilgisi olan varsa lütfen cevap bekliyorum...cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: