Saç Losyonu Saç Çıkarır mı? Faydaları ve Kullanımı
Yaşam

Saç Losyonu Saç Çıkarır mı? Faydaları ve Kullanımı

10 Nisan 2019 - 21:40:15

İçerisinde çok sayıda etkin madde bulunduran saç losyonu saçlar üzerinde olumlu etkiler gösterirken yeni saçlar çıkartıyor oluşu bunlardan birisi olarak görülmemektedir.

Saç Losyonu Saç Çıkarır mı?

Kellik problemi yaşayan kişiler, bu sorundan kurtulmak adına birçok farklı yöntem uygulayabilmektedir. İnternet üzerinde ve diğer medya organlarından sürekli olarak reklamları yapılan saç losyonlarının yeni saçların çıkmasını sağladığı da sürekli olarak söylentiler arasında dolanmaktadır. Bu durumun doğru olduğu söylenememektedir. Saç losyonları tek başına insanlarda saç çıkarabiliyor olsaydı bu seviyede gelişmiş saç ekim merkezleri ya da benzer tedavi merkezlerine de ihtiyaç duyulmazdı. Bu sebeple de losyonların saçlar için faydalı olduğu gerçeği değiştirilemez olsa da saç çıkardığı söylentilerinin tamamen yanlış olduğu söylenebilmektedir.

Saç Losyonunun Faydaları Nelerdir?

Saç losyonları yeni saç çıkartma etkisine sahip olmasa da saçlara farklı faydalar sağlayabilmektedir. Bunların en önemli saçı çok daha güçlü bir hale getirmesidir. İçerisinde yer alan maddeler, saç diplerinin beslenmesini ve çok daha güçlü bir hale gelmesini sağlamaktadır. Bu sebeple de insanlar da saç dökülmeleri en üst düzeyde engellenmiş olacaktır. Saç dökülmelerini engelleyen kişiler, ileride kellik sorunlarının oluşmasının da önüne geçmiş olurlar. Bunun yanı sıra kadınlarda sıklıkla karşılaşılan kırıkların oluşumunu da engelleyebilen seçenekler arasında yer almaktadır. Saçlarda kaşıntının olmasını engellerken kızarıklıkların tedavisinde de iyi bir destek ürünü olmaktadır.

Saç Çıkaran Losyon Kullanımı Nasıldır?

Saç losyonları kullanılırken direkt olarak saça uygulanan maddelerdir. Bu maddelerin uzun süre cilde temas etmesi zararlı olabileceğinden kişilerin eldiven kullanımı da gerekebilmektedir. Losyonları önce ellerine sıkan kişiler sonrasında saç diplerine doğru masaj yaparak losyonları kullanabilmektedir. Bu işlemlerin en az 5 dakika kadar devam etmesi gerekirken saçın uzunluğuna göre daha uzun süreler de alabilmektedir. Bu işlemle birlikte losyon saçın tamamına uygulanırken losyonun türüne göre belirli bir süre beklenmesi gerekebilmektedir. Yeterli süre saçta kalan losyon, ılık su ile saçtan temizlenebilmektedir. Düzenli olarak bu uygulamalar yapıldığında istenen faydaların görülebildiği bilinmektedir.

Saç Losyonlarının Fiyatları Ne Kadar?

Saç losyonlarının olumlu etkilerini gören kişiler, bunlardan faydalanmak için hemen alışverişlerini yapmaya başlayabilmektedir. Bu malzemeler bazı seçkin eczanelerde satışa sunulurken bunun yanı sıra kozmetik ürünlerinin satıldığı alanlardan da satın alınabilmektedir. İnternet siteleri de her zaman alışveriş için doğru seçenek olarak gösterilebilir. Saç losyonu fiyatları incelendiğinde oldukça değişken olduğu görülebilmektedir. Ünlü markaların tercih ettikleri karışımlar genel olarak fiyat bazında da yüksek olmaktadır. Burada kişilerin kendi sorunlarını en iyi şekilde analiz etmesi ve buna fayda sağlayacak formüllere sahip olan ürünleri alması gerekmektedir. Fiyatı ne olursa olsun bu ürünlerin alınması doğru bir karar olacaktır. Saç çıkmasına dolaylı yoldan katkı sağlayabilen ancak tek başına kellik problemini çözemeyen losyonlar, düzenli olarak kullanıldığında etkileri görülebilmektedir.

Yorumlar
Sedat Çalışkan 10 Nisan 2019 - 21:50:15 Saç losyonu saç köklerinin güçlenmesini ve buna bağlı olarak daha gür çıkmasını sağlıyor. Ben daha önce kullanmıştım. Saçlarım güçsüzleştiği için dökülüyordu. Bu da stres gibi problemlerden oluşmuştu. Biraz kullanınca etkisini görmüştüm. Ama herkes için aynı durum söz konusu olur mu bilemem.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: