Yaşam 22 Nisan 2021 - 12:18:20

Saç Pudrası Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar, Fiyatı ve Zararları

Saç Pudrası Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar, Fiyatı ve Zararları

Saç pudrası, saçlara hacim vermek amacıyla kullanılan ve saçlara güçlü bir duruş kazandıran üründür.

Saç Pudrası Nedir? Ne İşe Yarar?

Saçlar insanların en önemsediği konulardan biridir. Kıvırcık, dalgalı, düz ve benzeri saç türleri vardır. Her saç türünün duruşu, banyodan çıktıktan sonraki hali, yapısı ve görünüşü farklıdır. Bazı kişilerin saçı, yapısından veya modelinden dolayı çok sönük görünebilmektedir. Sönük saç güçlü ve hacimli bir imaj sağlamaz. Bu yüzden saçların hacimli görünmesini sağlamak için çeşitli ürünler piyasaya sürülmektedir. Son günlerde popüler olan ürünlerden biri de saç şekillendirici pudralardır.

Saç Şekillendirici Pudra Neye Yarar?

Saçların şekillenememesi bazı zamanlarda eziyet olabilmektedir. Sürekli olarak bozup tekrardan şekil vermeye çalışmak hem zaman hem de emek kaybıdır. Kişi acil olarak dışarı çıkması gerektiğinde saçlarına şekil veremeden klasik bir şekilde toplamak zorunda kalabilir. Halbuki saçların havalı olması ve güzel görünmesi istisnasız her insanın arzusudur. Fakat bunun için koşullar, zaman faktörü, saç yapısı gibi faktörler devreye girdiğinde sonuçlar hüsran yaratabilmektedir. Tüm bu etkenlerin göz önüne alınması ile çıkartılan saç şekillendirici pudralar kişinin gününü kurtarabilecek cinstendir.

Saç Pudrasının Faydaları Nelerdir?

Saçlar normal, kuru ve yağlı olarak çeşitli yapılarda var olmaktadır. Saçlar yapı olarak yağlı olduğu için yıkama sıklığı ile alakasız olarak yağlanabilmektedir. Bu yüzden yağlı olan saçların handikabı herhangi bir ürün kullanılması halinde çabuk bir şekilde yağlanabilmesidir. Çeşitli bakım ürünleri ve şampuanlarla saçların yağlanması engellenemeyebilir. Yağlanması engellenemeyen saçları belirli bir zaman diliminde kontrol edebilmek için saç pudrası kullanılmaktadır. Saç köklerine minimum düzeyde gezdirilerek dökülen saç şekillendirici pudralar saç köklerinde bulunan yağı bir süre emmektedir. Fırça ile saçta bulunan fazla pudra dağıtılmaktadır. Pudraların diğer bir özelliği ise yıkanmayan saçlarda da etkili bir sonuç vermesidir.

Saç Şekillendirici Pudra Nasıl Kullanılır?

Saç pudrası kullanımı avuca küçük bir oranda dökülür ve eller ovalanarak saçların dip bölgelerine hafif hareketlerle saç kabartılır. Ellere döküle pudra ellerde kaybolmaktadır. İşlemin sonucu muazzam görüne hacimli saçlardır. Gece veya gündüz davetleri, eğlenceleri, günlük hayattaki süreçte rahat bir şekilde kullanılabilen bu saç modeli pudra sayesinde fark yaratmaktadır. Özellikle saç yapısı cansız ve ince telli olan kişiler pudra aracılığı ile saçları hacimli bir hale getirebilirler. Hacimli hale getirilen saçlar çok minik de olsa sprey sıkılmış hissi vermektedir.

Saç Pudrasının Zararları Nelerdir?

Spreye nazaran zararı çok az olan saç şekillendirici pudralar diğer şekillendiricilerden farklıdır. Sprey sadece saçların ucunu görmekte ve sabitleme görevi görmektedir. Pudra ise saçları kabartırken aynı zamanda güçlü görünmesini sağlamaktadır. Saç pudrası günü birlik kullanıldığı ve uyumadan önce iyi bir şekilde saçlar yıkandığı zaman herhangi bir soruna yol açmamaktadır. Saçları şekillendiren pudranın fiyatı tercih edilen markaya göre değişmektedir.

  • saç pudrası
  • saç pudrası nedir
  • saç şekillendirici pudra
Yorumlar
Filiz Öz Saç pudrası saç döker mi? Saç pudrasının saça zararları var mı? Saçıma kolay şekil vermek için kullanmak istiyorum. Fiyatı ne kadar acaba bilen var mı? Bide saça nasıl uygulamak gerekiyor acaba? cevapla
Mühendis bey Bebek pudrasi gibi ister ele döküp saca sür ister saça dök yay .. Saç dökermi cok yorum okudum öyle diyen gormedim.. Fiyati 15 20 lira bisi
yorum yaz
Zayıflatan Tarçınlı Su Tarifi Nedir?