Sağlık 14 Şubat 2021 - 08:51:34

Sarımsak Süt Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi ve Kullananlar

Sarımsak Süt Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi ve Kullananlar

Sarımsak süt kürü; astım, bronşit, kalp sorunlar ve iktidarsızlık gibi pek çok konuda vücuda fayda sağlayan oldukça basit bir tarife sahip karışımdır.

Sarımsak Süt Kürü Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Vücudu doğal yollarla zinde tutmak için etkili olan sarımsak süt kürü, havaların soğuması ile birlikte solunum yollarında meydana gelen tıkanıklığı, nefes alıp verirken ortaya çıkan hırıltıları ortadan kaldırmak için oldukça etkili ve sağlıklı bir karışımdır. Evde kolayca uygulanabilecek olan bu doğal kür, nefesin açılmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda toksinlerin ve serbest radikallerin atılmasına da destek olmaktadır. Vücuttaki bu yabancı maddelerin atılması bağışıklığın güçlenmesini sağlar. Güçlü bir bağışıklık ise hastalıklara karşı vücudu korur.

Sarımsak süt kürünü hazırlamak için gerekli olan malzemeler yaklaşık olarak 500 ml süt, 10 diş taze ve kıyılmış sarımsak, 3 çorba kaşığı kadar bal ve 250 ml kadar su gerekmektedir. Bu karışımı hazırlamak için bir tencerenin içerisine suyu, sarımsağı ve sütü ekleyin. Orta bir sıcaklıkta durmadan karıştırınız. Bu karışım ılımaya başladığında içerisine balı ekleyiniz. Daha sonra ocaktan alınız ve ılık bir şekilde tüketiniz. Tüketmeden önce süzmeyi unutmayınız. Eğer ki kalp hastalığı için kullanmak istiyorsanız sütü yağsız ya da yarım yağlı olarak tüketmelisiniz. İçerisinde yer alan sarımsak antibiyotik etkisi ve diğer malzemelerin antioksidan etkisi sayesinde oldukça faydalı bir karışım olan bu doğal kür ile kış aylarında pek çok hastalıktan korunabilirsiniz.

Sarımsak Süt Kürünün Faydaları Nelerdir?

İçerisinde doğal malzemeler bulunduğu için pek çok faydalı etki sağlayan sarımsak süt kürü astım ve alerjik nezlenin vücuda vermiş olduğu zararı engellemeye yardımcı olur. Astım hastalarının günde yaklaşık olarak 1 bardak tüketmesi gerekir. Sarımsaklı süt eklem bölgelerinde ortaya çıkan ağrıların hafiflemesi konusunda yardımcı olur. Kadınlarda meydana gelen yumurtalık kisti gibi rahatsızlıkların giderilmesini ve aynı zamanda doğurganlıkta oluşan sorunların önlenmesini sağlamaktadır.

Sarımsak süt kürü vücutta meydana gelen ödemin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Karaciğerdeki toksinlerin atılmasına, karaciğer yağlanması ya da karaciğer yetmezliği gibi problemlerin giderilmesini sağlar. Kötü kolesterolü azaltan bu kür aynı zamanda uykusuzluk gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur. Bronşların temizlenmesini sağlar ve bronşlardaki tıkanıklıktan ötürü oluşan öksürüğün giderilmesine destek olur. Vücutta adeta detoks etkisi meydana getirerek arındırıcı işlem gerçekleştirir.

Sarımsak Süt Kürü Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Zatürre gibi soğuk algınlığı dolayısı ile ortaya çıkan hastalıkların iyileşmesine faydalı olmaktadır. Kişinin hızlıca toparlanmasını sağlar. Günde 3 defa içmek yeterli olur. Kalp damar rahatsızlığı olanlar için şifa içermektedir. Sarımsak içerisinde bulunan kükürt akciğeri korur ve akciğer hastalıklarının oluşmasına engel olur. Vücutta faydalı etkiler meydana getiren sarımsaklı süt kürü düzenli tüketerek bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

Sarımsak Süt Kürü Kullananlar ve Yorumlar

Bağışıklığın güçlenmesi için aranan çarelerin çoğu doğal içerikli kürler olmaktadır. Çünkü bu bitkisel karışımlar vücutta alerjen bir etki getirmeden vücutta iyileştirici etki sağlamaktadır. Sarımsak süt kürü kullananlar bu doğal karışımın faydalı olduğuna dair yorumlarda bulunmaktadırlar. Dilerseniz sizler de deneyerek etkilerini görebilirsiniz.

  • sarımsak süt kürü
  • sarımsak süt kürü nasıl yapılır
  • sarımsak süt kürünün faydaları
  • sarımsaklı süt kürü
  • sarımsak süt kürü kullananlar
  • sarımsaklı süt
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Temizlik Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?