Yaşam

Şeffaf Aparey Nedir? Fiyatları Ne Kadar? Nerede Satılır?

31 Ağustos 2018 - 18:09:09
Şeffaf aparey nedir? Fiyatları ne kadar? Nerede satılır?

Şeffaf aparey, dişlerde meydana gelen sıkışma, çarpaşık, seyreklik gibi problemlerden dolayı başvurulan tedavi uygulamasıdır.

Şeffaf Aparey Nedir, Ne Demek?

Braketsiz tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde braket ve metal tel kullanılmamaktadır. Kişi yemek yeme, diş ipi kullanma ve diş fırçalama faaliyetlerinden önce bu plakları rahat bir şekilde çıkarma ve takma işlemi yapabilir. Oldukça konforlu olan bu yönteme insanlar telsiz ortodontik tedavi demektedir. Hastalar ortodonti doktorlarına geldiği zaman şeffaf apareyin takılacağını düşünmektedir. Fakat göz ardı edilen etken bu uygulamanın her kişiye uygun olmadığıdır. İleri seviyede ortodontik bozukluğu olan hastalarda kullanılmayabilmektedir.

Şeffaf Aparey Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

Ortodontik tedavi amacı ile başvuran kişilerin genel itibariyle dişleri düzeltme isteğinde olduğu ve düzeltici apareylerin görünmesinin rahatsız edici olduğu söylenmektedir. Düzeltici özelliği vardır ve istenildiği zaman çıkarılabilir. Çıkarılmadığında dahi hiçbir şekilde fark edilmemektedir. Fark edilmemelerinin bir avantaj olduğu ifade edilmektedir. Takılmadığı zaman ise tedavi kesintiye uğrar. Tedavi etkinliğinin çeşitli etkenlere bağlı olduğu söylenir. Sabit ortodontik apareylerle diş düzelmesi görülmektedir. Şeffaf aparey ile ise diş düzelmesinin olması için bireyin bunu düzenli bir biçimde takması gerekmektedir. Bazı kişiler şeffaf plakları gece takar. Gecenin yanında gündüz takan kişiler rahatlık hissi aldığı zaman hem gece hem gündüz kullanabilmektedir.

Şeffaf Aparey Ne Zaman Kullanılır?

Bütün diğer tedavi yöntemlerindeki gibi ortodontik tedavi tekniğinde teşhis gerekir. Teşhisten sonra tedavi ile ilgili plan yapılır ve hedef belirlenir. Süreçteki adımlar doğru bir şekilde saptandığı zaman kullanılacak olan tedavi teknikleri başarıyı getirmektedir. Gereken tıbbi bilgilerin verilmesi, kullanılacak olan tedavi mekaniklerinin, hedeflerinin kişi ile beraber saptanması halinde olumlu sonuçlar ortaya çıkabilir. Çünkü kişi tedavi sürecine dahil edilir ve bu sayede beklentiler hayalci olmaz ve motivasyon fazladır. Hasta motivasyonunu iyi olması sonucun olumlu olması hususunda ciddi bir etki sağlamaktadır.

Şeffaf Aparey İşe Yarar mı?

Şeffaf aparey ile tedavi sürecinde istenilen sonuç elde edilemeyebilir. Ortodontik sorun ileri seviyedeyse ve braket görüntüsünden rahatsızlık duyuluyor ise porselen diş teli uygulaması tercih edilebilir. Metal braketler ile kıyaslandığında daha az belirgindir. Bu sayede süreçte estetik bir görünüm elde edilmiş olunur. Hekim muayene sonrasında kişiye uygun olan braket seçeneğini açıklamaktadır.

Şeffaf Aparey Fiyatları Ne Kadar? Nerede Satılır?

Fiyatları ne kadar olduğu bir sürü insan tarafından merak edilmekte ve fiyat aralığına göre tedaviye karar verilmektedir. Her bireyin problemi kendisine özel bir haldir. Bu yüzden toplam tedavi fiyatını kişinin durumu belirler. Doktor kişiye uygun olan tedavi yöntemini belirler ve şeffaf aparey fiyatı çıkarmaktadır.

Yorumlar
Saliha Köse 31 Ağustos 2018 - 18:19:09 Şeffaf aparey kullananlar memnun kalıyor mu acaba diye merak ediyordum. Dişlerimde seyreklik problemi var ve bunun için kullanmayı düşünüyorum. Nasıl kullanılır, kullanımı kolay mı bilmediğim için henüz araştırma aşamasındayım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: