Sağlık 31 Ağustos 2021 - 14:17:40

Refleksoloji Masajı Nedir? Yaptıranlar, Fiyatı, Yapan Yerler

Refleksoloji Masajı Nedir? Yaptıranlar, Fiyatı, Yapan Yerler

Refleksoloji masajı, bazı fiziksel sorunların yaşanması karşısında yapılan ve rahatlama sağlayan yönteme denir.

Refleksoloji Nedir, Ne Demek?

Masajın yapılması için ortaya çıkan etkenler ayak bileği yaralanması, spor yapmak, ayakta çalışmak gösterilir. Terapist bu süreçte bacak, bilek ve ayak bölgesine masaj yapar. Masajın etkisi bilek ve parmak ağrıları üzerinde etkilidir. Refleksoloji masajı kişinin stres ve kaygı halinin azalmasına yardım eder. İlk olarak ayak bölgesine basınç uygulanır. Bu durumda kişinin verdiği tepkilere bakılır. Tepkilerden yola çıkarak bireyin problem yaşadığı alanlar tespit edilmektedir. Tespite göre de uygulanacak olan masaj tekniği belirlenerek var olan soruna çözüm bulunur. Ayaklardaki bedenin diğer bölgelerine sinyal gönderen kısımları keşfedilmektedir. Masaj sayesinde bedenin öteki alanları sinyal gönderilir ve bütün vücudun rahatlamasına olanak tanınmış olunur. Tahmini olarak devam etme süresi otuz dakikadır.

Refleksoloji Masajı Nasıl Uygulanır?

Masajda bedendeki her organ ayak bölgesindeki sinir dokularına tekabül eder. Dolayısı ile kişinin genel sağlık durumunun düzeltilmesi için ayak bölgesindeki noktalara masaj uygulaması yapılarak iç organların da tedavi edilmesi mümkün hale gelir. Masajın süresi yarım saat ile kırk beş dakika aralığında değişme göstermektedir. Kişiye özel olarak yapılan masaj her bireye farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Refleksoloji masajı esnasında kişinin yaşı, rahatsız olduğu etkenleri psikolojik ve fizyolojik faktörler dikkate alınır. Dikkate alınan faktörlere göre masaj uygulaması yapılır.

Refleksoloji Masajının Faydaları Nelerdir?

İyi yapılan bir refleksoloji masajı uykusuzluk sorununa, baş ağrısı, kronik halsizlik, baş dönmesine iyi gelir. Rahatlama etkisinden dolayı masaj çok fazla kişi tarafından yaptırılır. Ayrıca sinir sistemini rahatlatmakta kan dolaşımını hızlandırmakta ve vücudun iyi bir biçimde dinlenmesini sağlamaktadır. Uyku kalitesini arttırmasının yanı sıra enerjinin akış durumunu dengeye sokar ve vücudun toksinlerden arınmasına büyük oranda destek sağlar.

Refleksoloji Masajı Nelere İyi Gelir?

Anksiyete bozukluğu, panik atak, stres, depresyon, otizm, hormon problemi, boyun ve bel fıtığı, migren, astım, hazımsızlık, romatizma gibi rahatsızlar için uygulanmaktadır. Bir sürü hastalığa destek sağlayan refleksoloji masajı haftada bir defa profesyonel terapistlere yaptırılabilir.

Refleksoloji Masajı Yaptıranlar Kimlerdir?

Gebe kadınlar, damar tıkanıklığına sahip olan, varis sorunu yaşayan, şeker hastası kişilerin yaptırmasının sakıncalı olduğu söylenmektedir. Bunun haricinde uzman olmayan terapistlerin hem anatomi hem de fizyoloji bilmeyen kişilerin bu masajı yapmaması gerekir.

Refleksoloji Masajı Nasıl Yapılır? Yapan Yerler Nerelerdir?

Temel eğitimin üç günde alındığı ifade edilir. Fakat kişinin reflekslere verdiği tepkileri okuması bir seneyi bulabilir. Türkiye'de bu masajı öğreten kurslar vardır. Kursların içeriğinde genel olarak ayak anatomisi, refleksoloji yöntemleri, reflekslerin olduğu alanları saptama mevcuttur. Avrupa ülkelerinin bazı yerlerinde de bu eğitimin verildiği okullar hali hazırda mevcuttur. Refleksoloji masajı fiyatları yapan kişi ve kuruma göre değişiklik gösterebilmektedir.

  • refleksoloji masajı
  • refleksoloji masajı nedir
  • refleksoloji masajı fiyatları
  • refleksoloji masajı yaptıranlar
Yorumlar
Nurgül Çeken Refleksoloji masajı ne işe yarar? İstanbul'da yaptıranlar nerelerdir? Bu masaj nasıl yapılır? Nelere iyi gelir acaba? bu masajın fiyatları ne kadar? Migren ağrısına iyi gelir mi? Sağlık açısından ne gibi yararları vardır? cevapla
yorum yaz
Geç Döllenme Belirtileri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?