Sağlık 16 Ocak 2021 - 08:50:34

Sezeryan Sonrası Korse Takılır mı?

Sezeryan Sonrası Korse Takılır mı?

Sezaryen doğum; ilk olarak 1881 yılında gerçekleştirilmiştir ve doğumun normal bir şekilde yapılamayacağı zaman uygulanan bir yöntem olarak tanımlanmaktadır. Sezaryen sonrası korse kullanımı, fazla kiloların giderilmesi ve vücut kaslarının güçlenmesi için uygulanmaktadır.

Sezaryen Korsesi Nedir? Nasıl Olur?

Hamilelik döneminde değişen hormonlarla birlikte annenin vücudunda kilo alma gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bebeğin her hafta artarak devam eder ve bu gelişime bağlı olarak anne karnında da gelişme söz konusu olmaktadır. Vücut derisi de bu büyümeye ayak uydurarak genleşir ve genişler. Bu durumda bazı çatlaklar meydana gelebilmektedir. Doğum sonrasında ise kilonun bir kısmı giderken çatlaklar ve fazlalıkların büyük kısmı kalmaktadır. Aynı zamanda genişleyen deri eski haline dönmeye çalışırken sarkma gibi problemler oluşabilmektedir.

Doğum sonrasında göbek bölgesindeki fazlalıkların toparlanması, çatlakların giderilmesi ve sarkma gibi problemlerin oluşmaması için sezaryen korse kullanımı faydalı etkiler meydana getirebilmektedir. Bu korse modelleri genişleyen karın bölgesinin eski haline dönmesine destek olurken aynı zamanda hamilelik süresi boyunca büyük bir görev üstlenen ve doğum sonrasında zayıflayan kasların güçlenmesine destek olmaktadır. Lohusa korsesi olarak da adlandırılır ve normal korse modellerine karın bölgesine daha az baskı uygulamaktadır.

Sezeryan Doğum Sonrası Korse Kullanılır mı?

Birçok kadın doğum kilolarından kurtulmak için farklı yöntemler araştırmaktadır. Fakat doğumdan sonra vücudun toparlanması için doğal ve vücuda zarar vermeyen yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Bu süreçte diyet yapmak sütün azalmasına neden olabilmektedir. Bu neden tavsiye edilmemektedir. Ağrı sporlar ise vücuda zarar verebilmektedir. Bu süreçte yapılması gereken en doğru yöntem sağlıklı beslenmek ve basit yürüyüşler, egzersizler yapmaktadır. Aynı zamanda sarkma gibi problemlerin önüne geçmek için de korse kullanımının uygulanmasıdır.

Sezeryan doğum sonrasında hemen korse kullanmak ameliyat yerinin hasar görmesine neden olabilmektedir. Korse kullanımı için en az 1 ay beklenmelidir. Bu süre sonrasında ameliyat yerinin iyileşmesine bağlı olarak doktor onayı ile kullanılmaya başlanabilir. Eğer ki doğum üzerinden 6-7 ay geçmişse normal korse kullanımı da sağlanabilir. Fakat doğum sonrasında vücut esnek haldedir ve çabuk şekil alabilmektedir. Bu nedenle vücudu çok sıkmayan korseler ile bu süreçte toparlanma etkisi meydana getirebilir.

Sezeryan Korse Bedeni Nasıl Olmalı?

Gebelik döneminde genişleyen vücut ölçüsü ile bedende büyüme söz konusu olmaktadır. Bu nedenle gerek gebelikte gerekse sonrasında kullanılan kıyafetlerin ya da iç çamaşırlarının bedeni daha büyük olmaktadır. Bu durum korse kullanımı için de geçerlidir. Örneğin gebelik öncesinde S beden korse kullanıyorsanız gebelik sonrasında vücut ölçüleri M ya da L bedenlerine hitap ediyorsa seçiminiz bu doğrultuda olmalıdır. Korse bedeni seçerken o zamanki göbek ölçünüze uygun modeli tercih etmelisiniz.

Sezeryan Sonrası Korse Kullananlar Var mı?

Doğum kilolarından bir an önce kurtulmak isteyen ve bunun yanında sıkılaşma, toparlanma etkisi meydana getirmek isteyen pek çok kadın korse kullanımı sağlamaktadır. Doğru bir şekilde kullanıldığında herhangi bir zararı olmayan bu korseler, düzenli bir şekilde takıldığında kısa süre içerisinde vücutta incelme etkisi meydana getirmektedir. Sizler de sezeryan sonrası korse kullanımı ile fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

  • sezaryen korsesi
  • sezeryan doğum sonrası korse kullanılır mı
  • sezaryen korsesi nedir
  • sezaryen korse kullanımı
  • sezeryan korse bedeni
  • sezeryan sonrası korse kullananlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Eşek Sütü Sabunu Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Fiyatı Nedir?