Yaşam 16 Ocak 2021 - 20:41:21

Islak Makyaj Yapımı, Ürünleri ve Modelleri

Islak Makyaj Yapımı, Ürünleri ve Modelleri

Islak makyaj; strobing ya da wet look gibi isimlerle de bilinen, kontür yerine aydınlatıcı kullanarak yüze boyut kazandırarak bazı bölgelerin daha belirgin olmasını sağlayan bir güzellik uygulamadır.

Islak Makyaj Nedir? Nasıl Olur?

Doğal ve abartı olmayan bir görünüm elde etmek için yapılan ıslak makyaj, birkaç malzeme ile yapılan ve yoğun renkler içermeyen bir uygulamadır. Bu makyaj uygulamasının temel noktalarından bir tanesi yüze ışık vurduğunda beliren noktaların aydınlatılması ve belirginliğin arttırılmasıdır. Islak görünümü kapatmamak için aydınlatma işlemini en son yapmanız gerekmektedir. Makyaj bittikten sonra gereken noktaların aydınlatılması gerekmektedir. Son olarak dikkat etmeniz gereken nokta aydınlatıcı haricinde kullanılan her malzemenin mat olmasıdır. Diğer malzemeler mat olduğunda ıslak bir görünüm meydana getirilebilmektedir.

Her geçen gün yeni bir makyaj trendi çıkmaktadır. Fakat günümüzde en fazla tercih edilen makyaj uygulamaları doğal ve abartıya kaçmayan tekniklerdir. Yoğun kapatıcılar, aşırı koyu renkler yerine cilt tonu ile eşit tonlar kullanılmaktadır. Aynı zamanda aydınlatıcı gibi makyaj malzemeleri ile yüz hatlarında belirgin yaratılmaktadır. Islak makyajın temel teknikleri bu şekilde uygulanmaktadır.

Islak Makyaj Ürünleri Nelerdir?

Evde kolayca uygulayabileceğiniz bu makyaj uygulamasında ihtiyacınız olan malzemeler aydınlatıcı, fondöten, allık, ruj ve hafif göz makyajı için gerekli olan rimel, fardır. Aydınlatıcılar son zamanlarda oldukça trend olsa da dilerseniz beyaz far ve bir nemlendirici ile de bu belirginliğin yaratılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca şunu belirtmek gerekir ki makyaj öncesinde yüzünüzü nemlendirmeyi ve baz sürmeyi de unutmayınız. Cilt sağlığının korunması için bunların olması gereklidir. Bunların yanında strobing makyajı doğru uygulamak için uygun fırçaların ve süngerlerin kullanılmasına özen gösteriniz.

Islak Makyaj Yapımı Nasıldır?

Bu makyajı uygulamak için öncelikle yüzünüze makyaj altı bazı sürünüz. Dilerseniz bir krem ya da serum şeklinde de sürebilirsiniz. Bunun sonrasında aşırı olmayacak şekilde ten renginizle uyumlu bir fondöten sürünüz. Eğer ki fondöten kullanmak istemiyorsanız ve cildiniz sağlıklı ise renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Bunun sonrasında elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için ten renginize uyumlu olan bir allık sürebilirsiniz. Allığı şakaklara doğru sürünüz ve aynı zamanda burun ve dudakların üzerinden hafifçe geçiniz. Böylece yüz hatlarının belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Bunun sonrasında aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine, göz pınarlarına ve kaşlarınızın alt bölgesine sürünüz. Son olarak doğal dudak renginize uygun bir ruj sürünüz. Makyajınız artık hazırdır.

Islak ve parlak görünüm veren makyaj tekniği uygularken kremsi ürünler kullanmaya özen gösteriniz. Ayrıca bu uygulamada amaç yüz hatlarını belirginleştirmektir. Bu nedenle yoğun bir göz makyajına gerek yoktur. Ten rengi bir far ve rimel ile gözlerinize hafif bir makyaj yapabilirsiniz.

Islak Makyaj Modelleri Nelerdir?

Son yıllarda oldukça trend haline gelen ve ünlü isimlerinde uyguladığı strobing ismiyle de nitelendirilen ıslak makyaj uygulamasının farklı modelleri de bulunmaktadır. Fakat her modelde teknik aynıdır. Belli püf noktalara uyularak yapılmaktadır. Ünlü modellerin de uyguladığı ıslak görünüm veren makyaj ile doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • ıslak makyaj yapımı
  • strobing
  • wet look
  • ıslak makyaj ürünleri
  • ıslak ve parlak görünüm veren makyaj tekniği
  • ıslak makyaj modelleri
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kuru Kayısı Kaç Kaloridir? Zayıflatırmı? Kuru Kayısı Diyeti ile Zayıflama