Zayıflama 17 Ocak 2021 - 05:50:03

Doğumdan Sonra Kilo Verme Yöntemleri, Yolları ve Egzersizleri

Doğumdan Sonra Kilo Verme Yöntemleri, Yolları ve Egzersizleri

Doğumdan sonra kilo vermek için; ağır diyetler ve sporlar yerine, sütünüzün azalmasına neden olmayacak şekilde beslenmeli, spor, egzersiz ve basit yürüyüşler yapılmalıdır.

Doğumdan Sonra Kilo Verme Yöntemleri

Gebelik süreci her kadın için farklı bir süreçtir. Bazı kadınlar bu dönemi daha kolay geçirirken bazıları için ise oldukça zorlu olabilmektedir. Bazı kadınlar aşırı kilo alırken bazıları normal düzeylerde kilo almaktadır. Fakat bu süreçte normal vücut kilosunun üzerine her şekilde çıkılmaktadır. Doğumdan sonraki süreç ise hem anne hem de bebek için önemlidir. Doğum kilolarından kurtulmak isterken yanlış diyet yöntemlerinin uygulanması hem anne hem de bebek için zararlı olabilir. Bu nedenle fazlalıklardan kurtulmak için basit ama etkili yöntemleri uygulamanız gerekmektedir.

Gebelik sürecinde ortalama olarak 10-14 kilo alınmaktadır. Normal bir süreçte doğumdan sonra 5-7 kilo arasında bir zayıflama kaydedilir. 40 günlük toparlanma sürecinde ise yaklaşık olarak 2-3 kilo daha verilmektedir. Bunun sonrasında kalan 6-5 kilo verebilmek için annenin tükettiği besinlere dikkat etmesi yeterli olmaktadır. Fakat daha fazla kilo aldıysanız bazı teknikler ve yöntemler uygulayarak ideal kiloya geri dönebilirsiniz.

Doğum Sonrası Kilo Verme Yolları

Öncelikle belirtmek gerekir ki doğumdan hemen sonra diyete başlamak doğru bir tercih değildir. Çünkü sütünüzde meydana gelen azalma bebeğin beslenmesini ve buna bağlı olarak gelişimini etkilemektedir. İlk 3 ay bebekler sık sık beslenmek ister. Çünkü vücutları bu süreçte çok hızlı büyümeye başlar. 4. aydan itibaren bu büyüme hızı yavaşlamaya başlar. Altıncı ayda ise ek gıdaya geçiş ile birlikte bebeğin beslenme şeklinde değişme ve çeşitlenme meydana gelir. Uzmanların tavsiyesine göre bir bebek 2 yaşına kadar anne sütü almalıdır. Doğumdan sonra kilo vermek isteyen anneler 4. aydan itibaren vücutları için ağır olmayan diyetlere başlayabilirler.

Doğum sorası kilo vermek için tüketilen her besine dikkat edilmesi gerekmektedir. Şöyle ki diyet yaptığınız belli besin gruplarını tüketmezseniz sütünüzün kalitesi düşer ve bu durum bebeğinizin beslenmesini etkiler. Bu nedenle her besinden tüketmeli fakat aşırıya kaçılmamalıdır. Abur cubur tüketmek yerine meyve yenmeli, komposto içilmelidir. Ayrıca gün içerisinde 2 litre su tüketimine dikkat edilmelidir. Sağlıklı beslenerek hem metabolizmanızı dengeleyerek yağ yakabilir hem de bebeğinizin gelişimine önemli katkıda bulunabilirsiniz. Et, balık, tavuk, sebze, meyve, baklagil ve kuruyemiş gibi her besin grubundan yeterli ölçüde tüketmeye özen gösteriniz.

Doğumdan Sonra Kilo Vermek İçin Egzersizler

Gebelik süresi boyunca vücuttaki kaslar yoğun bir görev üstlenmektedir. Doğum sonrasında ise kaslar zayıflar ve güçsüzleşir. Uygulanan basit egzersizler ile kasların güçlenmesi sağlanırken aynı zamanda yağ yakımı da gerçekleştirilebilir. Doğum sonrasında ağır egzersizler yapılmamalıdır. Egzersizlere başlamadan önce doktor onayı alınmalıdır. Doğumdan hemen sonra değil yaklaşık olarak 5-6 ay sonrasında başlanmalıdır ve günde 15 dakika olacak şekilde uygulanmalıdır. Zaman içerisinde bu sürede artış sağlanabilir. Yürüyüş yapmak vücut sağlığınız için en ideal egzersizler arasında yer alır.

Emzirmek Kilo Verdirir mi?

Anne sütü bebek için en besleyici gıda çeşididir. Emzirmek vücutta kalori yakılmasını sağlamaktadır. Çünkü vücut süt üretmek için bir enerji harcar ve bu da zayıflama etkisi meydana getirir. Doğumdan sonra kilo vermek için ve aynı zamanda bebeğinizi gelişimini desteklemek için emzirmeyi ihmal etmeyiniz.

  • doğumdan sonra kilo verme
  • doğumdan sonra kilo verme yöntemleri
  • doğum kilolarından kurtulmak
  • doğum sonrası kilo verme yolları
  • doğumdan sonra kilo vermek için egzersizler
  • emzirmek kilo verdirir mi
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Başlar? Neden Olur? Ne İyi Gelir?