Süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır? Yorumları nelerdir?
Yaşam

Süt ile Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır? Yorumları Nelerdir?

24 Nisan 2018 - 04:01:30

Süt ile saç düzleştirme yöntemi birçok kişi tarafından uygulanan doğal bir saça şekil verme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Süt ile Saç Düzleştirme Nedir? Ne İşe Yarar?

Saçların daha düz ve pürüzsüz olması için uygulanan bir yöntem olan süt ile saç düzleştirme yöntemi hem saçınızın beslenmesini hem de daha güzel bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Diğer düzleştirici yöntemlerine nazaran hem saçın beslenmesini hem de dolgun ve güzel gözükmesini sağlayan bu yöntem ile saçlarınızı yakmadan ve yıpratmadan düzleştirebilirsiniz.

Süt ile Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Saçların beslenerek düzleşmesini sağlayan süt ile saç düzleştirme yöntemi uygulamak için gerekli olan maskenin malzemeleri şu şekildedir:

  • Çeyrek bardak süt
  • Çeyrek bardak su
  • İki çorba kaşığı kadar bal
  • Yarım muz
  • Tarak
  • Sprey şişesi
  • Bone ya da streç film

Yapılışı: Öncelikle muz ile suyu çırparak blender yardımıyla çırpınız. Karışım akıcı hale gelen kadar çırpmaya devam ediniz. Daha sonrasında bu karşımın içerisine süt ve bal ekleyip ardından tekrar karıştırınız. Elde etmiş olduğunu karışımı bir sprey şişesine koyunuz. Daha sonra saçlarınıza diplerine gelecek şekilde püskürtün. Saça sıkmış olduğunuz sıvının saç diplerinden ucuna kadar gelecek şekilde sürünüz. Sonrasında karşımın saç diplerinden iyice emilmesi saç diplerinize masaj yaparak sürmeye devam ediniz. Daha sonra saçınızı tarayınız. Kuru kalan yerler varsa tekrardan sprey sıkabilirsiniz. Ardından bone ya da streci kafanıza sarın ve yaklaşık 25 dakika boyunca bekleyiniz. Süre bittikten sonra saçlarınızı normal bir şekilde her zaman yıkadığınız şampuan yardımıyla yıkayınız. Ardından orta sıcaklıkta bir fön makinesiyle kurutunuz. Bu işlem sonrasında eğer saçlarınız dalgalıysa düz, düz ise pürüzsüz bir hal alacaktır.

Süt ile Saç Düzleştirme Yorumları Nelerdir?

Günümüzde birçok kadın süt ile saç düzleştirme yöntemi ile saçlarını düzleştirmektedir. Saçların düz ve pürüzsüz olmasını sağlayan bu yöntem aynı zamanda besleyici özellikler sunmaktadır. Maskenin içerisinde yer alan gıdalar saç diplerine nüfuz ederek saçlara bakım yapar. Saçları yıpratmadan ve yakmadan düzleştiren süt maskesi yorumları incelendiğinde uygulayanlar sonuçlardan oldukça memnun kaldığı gözlemlenmektedir. Doğal saç düzleştiren maske sayesinde hem saçlarının bakımlı hem de dolgun göründüğünü dile getirmektedirler.

Süt ile Saç Düzleştirme Yöntemi Zararlı mı?

Saçlarınız için uygulayabileceğiniz doğal bir yöntem olan saç düzleştirici süt maskesinin herhangi bir zararı bulunmaktadır. Aksine süt saçlarınız için tam bir vitamin kaynağıdır. Diğer düzleştirici yöntemler saçınızı kurumasına ve zaman içerisine dökülmesine neden olmaktadır. Bu yöntem ise saçlarınızın beslenmesine ve aynı zamanda düz ve güzel gözükmesine yardımcı olmaktadır. Saçlarınızı onaran bu maske eğer saç derinizle alakalı bir hastalık ya da alerij bir reaksiyon durumu yoksa kolayca uygulanabilmektedir. Eğer saçlarınızı düz ve pürüzsüz gözükmesini istiyorsanız sizler de bu maskeyi uygulayarak doğal ve çekici saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorumlar
Nihal Bayrak 24 Nisan 2018 - 10:02:43 Süt ile saç düzleştirme yapanlar var mı? Saçlarımı düzleştirerek zarar veriyorum. O yüzden doğal yöntemler uygulamak istiyorum. Süt maskesi ile saç düzleştirme ne kadar etkili olur? Saçlarım normalde dalgalı ve kabarık işe yarar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: