Tere tohumu zayıflatırmı? Tere tohumu kürü nasıl yapılır? Faydaları ve zararları
Sağlık

Tere Tohumu Zayıflatırmı? Tere Tohumu Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

01 Haziran 2018 - 01:57:52

Zayıflamak için birçok yol denemesine rağmen sonuca gidemeyen kişiler son dönemde tere tohumu ile birlikte fazla kilolarından kurtulabiliyor.

Tere Tohumu Zayıflatır mı?

İnsanların kilo almasında ya da mevcut kilolarını verememesinde birçok farklı sebep bulunur. Bazı kişiler diyetlerine ya da sporlarına sadık kalamazken bazı kişiler sindirim sistemlerinde yaşadıkları sorunlar sebebiyle kilo vermekte zorlanırlar. Bazı insanlar ise tiroid bezlerindeki salgılar sebebiyle kilo vermezler. Bu aşamada kişiler kendileri için doğru ürünleri kullanarak istedikleri kiloya inme şansını yakalarlar. Tere tohumu kullanacak olan kişiler, eğer kilolarını tiroid bezlerindeki salgılar sebebiyle veremiyorlarsa bu kullanım ile kilolarından kurtulabilirler. Bunun için tere tohumu kürü hazırlanması ve düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Tere Tohumu Kürü Nasıl Yapılır?

Tere tohumunu tek başına tüketmek tadı ve kokusu sebebiyle oldukça zordur. Bu sebeple de insanlar genelde farklı maddeleri tere tohumu ile bir arada kullanarak bu tat ve kokuyu biraz daha istenen düzeye çekerler. Farklı malzemelerin bir arada kullanılması ile elde edilecek tere tohumu kürü de istenen faydaları sağlayacaktır. Bu kürün hazırlanması için kişilerin ilk olarak 1 tatlı kaşığı kadar tere tohumunu hazır hale getirmesi gerekmektedir. Bunun yanında 1,5 çay kaşığı kadar da bal kullanılmalıdır. Bu sayede karışımın tadı dengelenmiş olur. İki malzemeyi bir tabakta karıştıran kişiler bu halde tüketebilirler. Ardından bir bardak ılık su içmek de oldukça faydalı olacaktır.

Tere Tohumunun Faydaları Nelerdir?

İnsanların kilo vermesine yardımcı olan tere tohumu kürü, bunun yanında farklı faydalar da göstermektedir. Bu faydaların ilk sırasında vücudu yabancı maddelerden en iyi şekilde arındırmasıdır. Vücutta biriken toksinler ve yağlar bu karışım ile maksimum düzeyde dışarı atılır. Bunun yanında saçları gürleştirme etkisi de araştırmalar sonrasında ortaya çıkmıştır. Özellikle diyet dönemlerinde kişilerin saçlarının yeteri kadar beslenememesi de sorunlar arasında yer aldığından bu ürün ile gerekli denge sağlanabilir. Bunun yanı sıra cildin daha parlak bir hale gelmesine katkı sağlamaktadır. Düzenli kullanımda kişilerin ciltlerinde gözle görülür değişiklikler ortaya çıkacaktır.

Tere Tohumunun Zararları Nelerdir?

Mideyi oldukça yüksek düzeyde etkileyen ürünlerden birisidir. Özellikle reflü ya da ülser gibi mide rahatsızlıkları bulunan kişilerin kullanımı bu rahatsızlıkların daha ileri seviyelere gitmesine sebep olur. Çok uzun süre kullanımda midede kalıcı hasarlar ortaya çıkabildiğinden mide rahatsızlığı bulunan kişilerin doktor kontrolünde bu kürü kullanması daha doğru olacaktır. Hamilelik sürecinde olan ya da bebeğini kucağına almış ve emzirme döneminde olan bayanların da bu ürünü kullanması sakıncalıdır. Yanlış kullanım hem anneye hem de bebeğe zarar verebilir. Çok kolay bir biçimde hazırlanan tere tohumu kürü sayesinde tiroid bezlerindeki salgılar sebebiyle kilo veremeyen kişiler istedikleri kilolara inmek için önemli bir adım atacaktır.

Yorumlar
Elif Kuşçu 01 Haziran 2018 - 02:07:52 Tere tohumu yoğurtla yenir mi? Nasıl ekilir? Ne işe yarar? Zayıflama kürü olarak kullanmak işe yarar mı? Kilo vermek istiyorum. sağlıklı ve doğal yöntemler arıyorum. Bu kür zayıflatır mı? Deneyenler var mı hiç?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: