Pirinç lapası zayıflatırmı? Pirinç lapası nasıl yapılır? Pirinç lapası diyeti ile zayıflayanlar
Zayıflama

Pirinç Lapası Zayıflatırmı? Pirinç Lapası Nasıl Yapılır? Pirinç Lapası Diyeti ile Zayıflayanlar

01 Haziran 2018 - 04:48:05

Bebeklerin ek gıda istediği dönemlerde sıklıkla kullanılan pirinç lapası, aynı zamanda yetişkinlerde de zayıflamak için kullanılan ürünler arasında yer almaktadır.

Pirinç Lapası Zayıflatır mı?

Diyet yapmaya başlayacak olan kişiler aldıkları besinlerin kalori değerlerine sürekli olarak dikkat ederler. Bunun yanında aldıkları gıdaların içerisinde bulunan protein ya da karbonhidrat gibi maddeler de önem arz eder. Pirinç lapası, içerisinde yer alan karbonhidrat ile diyetlerde önemli rol oynamaktadır. Ancak tek başına bir zayıflatma etkisinden söz edilmez. Genel olarak diyetlerin içerisinde kullanılarak gerekli karbonhidratın vücuda alınması sağlanır. Bunun yanı sıra tokluk hissi yaratmada oldukça başarılı olduğundan diyetlerde ana öğün olarak kullanılır.

Pirinç Lapası Nasıl Yapılır?

Pirinç lapası, yapımı en kolay olan gıdalardan birisidir. Bunun için kişilerin beyaz ya da esmer pirinç satın alması gerekirken bunun yanında su bulundurmaları malzemeleri tamamlamak adına yeterli olacaktır. İlk olarak pirinçler yıkanır ve ardından süzgeç yardımıyla süzülür. Bunun ardından bir tencereye alınan pirinçler 1 dakika kadar karıştırılır. Bunun ardından tencerenin içerisine su eklenir ve pişmeye bırakılır. Pirinçler su ile birlikte pişerken lapa kıvamına geldiğinde tencerenin altı kapatılır. Pirinç lapası hazırlamak için farklı bir ürüne ihtiyaç duyulmazken insanlar genel olarak yanında yoğurt tüketirler. Bazı sunumlarda yanında haşlanmış sebzeler de kullanılmaktadır.

Pirinç Lapası Diyeti ile Zayıflayanlar

Birçok diyet içerisinde pirinç yasak ürünler arasında yer alsa da doğru tüketildiğinde kişilerin kilo vermesine yardımcı olabilir. Bu aşamada pirinç lapası diyeti uygulamak isteyen kişiler, eğer sürekli olarak bu gıdayı tüketmeyi sorun etmezlerse bu diyete başlayarak kilolarından kurtulabilirler. Normal şartlarda yağ ile kavrulan pirinçlerden yapılan pilavlar kişilerin yüksek seviyede kalori almasına ve bunun yanında yağ tüketimlerinin artmasına sebep olur. Ancak lapa tüketerek kişiler yalnızca belirli oranda karbonhidrat alırlar ve bunun yanında lifli gıda tükettikleri için uzun süre açlık hissi yaşamazlar. Bu aşamada her ana öğününde pirinç lapası tüketen kişiler yanında sebze haşlaması tüketimi yaparak kilolarından kurtulabilirler.

Pirinç Lapası Diyeti ile Ne Kadar Kilo Verilir?

Bu diyeti uygulamaya başlayacak olan kişiler çok düşük miktarlarda kalori almış olacaklar ve bu sebeple de hızlı bir şekilde kilo vereceklerdir. Bu diyette kişilere günde 1 kilogram hedefi konur ancak bu hedefe herkes ulaşamayabilir. Genelde bir haftalık süreçte 4-5 kilogram verilmektedir. Lezzet açısından çok düşük düzeylerde olmasından dolayı bu diyeti uygulamak zordur ancak kısa süre içerisinde sonuçlar elde edilebilir. Bu diyeti uygularken bol su almak da verilen kiloyu etkilemektedir. Sürekli olarak pirinç tüketildiğinde yeteri kadar su alınmazsa kişilerin ciddi biçimde sindirim sorunları ortaya çıkar. Rahatlıkla hazırlanabilen pirinç lapası ile gerçekleştirilen diyetler kısa süre içerişimde sonuca ulaştırabilmektedir.

Yorumlar
Yağmur güneş 01 Haziran 2018 - 04:58:05 Pirinç lapası ile zayıflayanlar var mı? Aynı zamanda maske olarak da kullanılıyormuş sanırım. Zayıflamak için kullanımı ve yapımı nasıl olur? Kalorisi ne kadar günde ne kadar tüketmek gerekiyor? İshal yapar mı acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: