Diyet 01 Haziran 2021 - 07:38:13

Rus Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Ruslar Nasıl Zayıf Kalıyor?

Rus Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Ruslar Nasıl Zayıf Kalıyor?

Şok diyetleri her zaman bayanlar tarafından kurtarıcı olarak görülürken Rus diyeti de bu şok diyetlerinden birisidir.

Rus Diyeti Nedir? Nasıl Olur?

Ülkemize gelen yabancı turistlerin büyük bir kısmını Rus halkı oluşturur. Özellikle yaz aylarında tatil beldelerinde Ruslara rastlamak son derece doğal karşılanırken genel olarak zayıf bir fiziğe sahip oldukları söylenebilir. Bayanlar da bu tarzda bir fiziğe sahip olabilmek için neler yapmaları gerektiğini araştırırlar. Rusların sürekli olarak kullandığı ve bu sebeple bizlere de Rus diyeti olarak ulaşan şok diyetinde çok az beslenerek haftada 5-7 kilo vermek mümkün olmaktadır. Ancak uygulaması oldukça zordur ve diyetin sonrasında tekrar kilo alma riski bulunur.

Rus Diyeti Nasıl Yapılır?

Rus diyeti 1 hafta devam edilen ve sonrasında bırakılan diyetlerden birisidir. Sürekli olarak devam etmek vücuda ciddi şekilde zararlar verebileceğinden çok fazla tercih edilmez. Diyetin ilk gününde yalnızca 1 litre az yağlı süt tüketilmelidir. Bu sütü kişiler istedikleri gibi öğünlere bölebilirler. İkinci günde ise 1 litre maden suyu tüketilerek gün geçirilmelidir. Üçüncü günde 200 gram kadar peynir tüketimine izin verilirken yanında 800 ml. kadar şekersiz meyve suyu içilebilir. Dördüncü günde 200 gram kadar haşlanmış tavuk ya da ızgara et tüketilmelidir. Yanında 800 ml. şekersiz meyve suyu tüketimi uygun olur. Beşinci günde 1 kilogram elma tüketilirken altıncı günde 1 litre kefir ya da yağsız yoğurt tüketilmelidir. Son gün ise 1 litre süt tüketilerek diyet tamamlanmaktadır.

Ruslar Nasıl Zayıf Kalıyor?

Rus diyeti uygulamaya karar veren kişiler, bu diyete sadık kaldıkları bir hafta geçirdiklerinde 5-6 kilo verme şansları bulunmaktadır. Birçok kişi için bu oldukça yüksek bir düzeydir ancak diyetin sert oluşu kişilerin bu seviyede kilo vermesine sebep olmaktadır. Bu diyete 1 hafta boyunca devam etmekte zorlanan kişiler 3-4 gün devam ederlerse bu süreçte de 2-3 kilo verebileceklerdir.

Rus Diyetinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bu diyeti uygulamanın en büyük faydası kısa süre içerisinde çok yüksek miktarda kilo verilmesidir. Böylece yakın tarihlerinde önemli bir daveti bulunan kişiler, bu sayede istedikleri kiloya kısa bir süre içerisinde inme şansı yakalarlar. Özellikle tatil dönemleri öncesinde çok önemli bir etki yaratmaktadır. Ayrıca uzun süre yiyeceklerinin kısıtlanmasından hoşlanmayan kişiler kısa süre içerisinde kilolarından kurtularak sonuca ulaşmış olurlar. Ancak bunun yanında diyetten sonra eski hayatlarında dönmeleri tekrar kilo almalarına sebep olabilmektedir. Bu sebeple de sürekli olarak bu kiloda kalmak isteyen kişilerin sonrasında da dikkatli bir şekilde beslenmesi gerekir. Çok zor olsa da Rus diyeti ile kilo vermek isteyen kişiler, verilen direktiflere harfiyen uyduklarında psikolojik açıdan zor bir hafta geçirseler de sonrasında kilolarında azalmayı gördüklerinde mutluluk yaşayacaklardır.

  • rus diyeti
  • rus diyeti nedir
  • rus diyeti nasıl yapılır
  • rus diyetinin faydaları
Yorumlar
Müge Aydoğdu Rus diyeti yaptım diyenlerin yorumları nelerdir? Ruslar hep fit kalıyorlar nasıl bir diyet nasıl bir yöntem uyguluyorlar gerçekten merak ediyorum. Bu diyetin örnek listesi nedir? Neleri yemeliyiz? Neleri yememeliyiz? cevapla
yorum yaz
İnterseksüel Nedir? İnterseksüel Ne Demek? Kimlere İnterseksüel Denir?