Tırnakları beyazlatmak için ne yapılır?
Sağlık

Tırnakları Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

17 Şubat 2018 - 03:13:12

Tırnak bakımı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için öncelikle tırnak renginin beyaz olunmasına dikkat edilmelidir. Çoğu kişinin günlük hayatta yaptığı işlerden dolayı tırnaklarının sarardığı görülmektedir. Ellerin daha bakımlı ve güzel görünmesi için ilk olarak tırnak bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Tırnak bakımında tırnağın sağlıklı yapısı korunması tırnağın uzamasına ve daha beyaz durmasına etki edecektir.

aronya çayı

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak beyazlatmak ve bakım yapmak özellikle titizlik isteyen işlemlerden biridir. Sağlıklı bir tırnağa sahip olan kişilerde tırnağın esnekliği ve görüntüsü pürüzsüz bir şekilde olmalıdır. Tırnağın üst yüzeyinde dalgalanmalar ve pürüzlü görüntünün dışında tırnağın doğal rengi de beyaz olmalıdır. Tırnaklar parmakları korur ve keratin yapıya sahiptir. Keratin yapısını desteklemek için çeşitli tırnak bakımları tırnağın daha güçlü olmasına yardımcı olur. Tırnak zamanla sertleşme gösterebilir. Özellikle ayak parmaklarında olan tırnakların daha sert ve kalın olduğu bilinmektedir. El tırnakları ise daha yumuşak yapıya sahiptir. Sağlıklı tırnaklar hemen kırılma yapmaz. Kırılan tırnakların yapısı oldukça ince ve güçsüzdür. Tırnakların daha güçlü yapıya sahip olması ve renginin beyaz olması için tırnak bakımının yapılması gerekir. Tırnakların törpülenerek bakımın yapılması da uygun uzunlukta olmasına yardımcı olur.

Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

  • Tırnak bakımının en önemli noktalarından biri olan tırnak beyazlatma evde birkaç yöntemle ile beyazlatıldığı gibi tırnaklar için özel üretilmiş ürünlerde tercih edilebilir. Evde tırnak bakımı yapanlar için limonlu su son derece yardımcı olacaktır.
  • Tırnaklar istenilen boyuta getirildikten sonra limonlu ılık su ile beyazlatma işlemi yapılabilir. Limon içerisindeki asitler sayesinde sararan tırnakların beyazlamasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra ince yapıda olan tırnakların daha da güçlenmesi için etkili bir yöntemdir.
  • Beyazlayan tırnakların yüzeyi tırnak yapısına zarar vermeyecek olan ince törpü sayesinde törpülenerek parlaklık elde edilebilir. Genellikle bulun için tırnak parlaklaştırıcı törpüler tercih edilmektedir.
  • Limon dışında tırnağın beyazlatılması için karbonatlı su da tercih edilebilir. Tırnakların daha sağlıklı ve göz alıcı olabilmesi için tırnak etlerinin de düzenli bakımının yapılması gerekmektedir. Bulun için E vitamini yüksek olan ya da tırnakları beyazlatmak için uygun olan bitkisel yağlar tercih edilmelidir.

Tırnaklar Nasıl Beslenir?

Kuru ve yıpranmış tırnakların nem oranının elde edilmesi için tırnak yüzeyine kullanılacak olan nemlendiriciler de önemlidir. Özellikle tırnak yapısına zarar vermeden keratin dokusunu destekleyici krem ya da tırnak ürünleri tercih edilmelidir. Keratin tırnağın doğal yapısında bulunur. Keratin dokusu zarar görmüş tırnaklarda görüntü olarak hoş olmayan durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Tırnak beyazlatmak ve pürüzsüz durması için gerekli olan tırnak bakımlarının düzenli aralıklar ile yapılmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca tırnak bakımında mevsimlerin de oldukça büyük etkisi vardır. Özellikle kış aylarında el bakımı ve tırnak bakımı için nemlendirici ürünlerin ve bakımların yapılması tavsiye edilir.

aronya çayı

Yorumlar
Gülay özer 17 Şubat 2018 - 03:23:12 Sararan tırnakları beyazlatmak için ne yapmak gerekiyor? Tırnaklarım ojeden dolayı biraz yıpranıyor aslında bakım yapıyorum ama güçsüzleşiyor biraz. Bunun için ne yapmam gerekiyor? Nasıl beyazlatırım?cevapla
Deniz Yılmaz 20 Kasım 2018 - 17:50:50 Tırnak uçlarımın beyaz olmasını istiyorum. Oje sürdüğüm zaman istediğim gibi olmuyor. Doğal bir şekilde beyazlatma yöntemleri var mı? Hem doğal bir bakım yapmak hem de tırnaklarımın daha beyaz olmasını sağlamak istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum:
aronya çayı