Sarımsaklı şampuan nedir? Kullananlar ve fiyatı
Yaşam

Sarımsaklı Şampuan Nedir? Kullananlar ve Fiyatı

16 Şubat 2018 - 23:22:31

Son yılların en popüler şampuanlarından biri olan sarımsaklı şampuan ise saç bakımında çok fazla faydaya sahiptir.

Sarımsaklı Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar?

Saç bakımında kadın ve erkeklerin oldukça titiz davrandıkları görülmektedir. Özellikle saç dökülmeleri meydana geldiğinde kullanılan şampuanın seçiminde dikkat etmektedirler. Çeşitli şampuanların saça olan etkisi istenilen sonuca göre değişmektedir. Sarımsak bitkisi geçmişten günümüze kadar gelen en şifalı bitkilerden biridir. Yemeklerde lezzet katması için kullanılan bu bitki özellikle kıl kökünü beslediği için saç kıran tedavilerinde tercih edilmektedir. Sarımsaklı şampuan ise sarımsağın özü alınarak şampuan içerisine ilave edilerek üretilmektedir. Bu şampuan içerisinde bulunan sarımsak özü saçların daha gür ve sağlıklı uzaması için tercih edilmektedir. Bu şampuan da herhangi bir sarımsak kokusu bulunmamaktadır. Sarımsağın keskin kokusundan dolayı çoğu kişi bu bitkinin tüketilmesini tercih etmez. Fakat bu şampuanlarda çeşitli kokular ilave edilerek sarımsağın kokusu ortadan kaldırılır.

Sarımsaklı Şampuanın Faydaları Nelerdir?

  • Bu şampuanın en belirgin özelliği saç yapısını destelemesidir. Özellikle saç dökülmelerinde kıl kökünü besleyerek dökülmeyi durdurduğu görülmektedir. Kıl yapısı zayıf olan kişilerde ve saç bulunmayan bölgelerde de yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.
  • Saça yoğun bakım yapan bu şampuan düzenli kullanımda saçların parlamasını da sağlamaktadır. Şampuanın kullanımı sırasında herhangi farklı şampuana gerek duyulmaz.
  • Şampuan içeriklerinde kullanılan yararlı içerikler ile saç kök ve saç derisi yoğun bakım sayesinde ilerleyen zamanlarda saçın daha kuvvetli olmasına yardımcı olur. Şampuan içerisinde kullanılan diğer ham maddeler ile şampuanın etkisi daha da arttırılmaktadır. Saça bakım yapan çeşitli yağlar sayesinde saç daha gür bir şekilde uzamaya başlar.
  • Saç dökülmeleri ilerleyen yaşlarda oldukça fazla olabilmektedir. Bu durum karşısında sarımsaklı şampuan tercih edilerek saç derisine de bakım yapılabilir. Bu şampuanların saça daha çok etki etmesi için şampuan içerisindeki diğer maddeler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Sarımsaklı Şampuanın İçeriğinde Neler Vardır?

Genel olarak şampuanlarda bulunan ve saç yapısını güçlendirici çeşitli bitkisel yağlar sarımsaklı şampuan içerisinde de bulunmaktadır. Saç yapısı keratinden oluştuğu için bu şampuanın içerisinde genellikle keratin ilave edilmektedir. Bunun yanı sıra E vitamini hücre yenileyici olduğundan tıkanık olan saç köklerin hücre yenilemesi sağlanarak yeni saçların çıkması sağlanır.

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar? Etkileri Nelerdir?

Bu şampuanın düzenli kullanım ile beraber saçların çıkmasına yardımcı olduğu gibi içerisinde kullanılan ham maddeler sayesinde saça parlaklık vermektedir. Bu şampuanı kullanmak isteyenlerin en büyük tedirginliği saçlarının sarımsak kokacağını düşünmesidir. Fakat sarımsaklı şampuan içerisinde sarımsak kokusu bulunmamaktadır. Bu sayede kişi saç bakımında düzenli olarak bu şampuanı tercih edebilir. Kısa sürede saçların daha sağlıklı olduğu görülebilmektedir. Saç dökülmesini önleyici etkisi sayesinde de mevsim geçişlerinde meydana gelen saç dökülmelerini en aza indirecektir. Şampuanı kullanırken saçların daha yumuşak ve canlı olduğu da gözlenmektedir.

Yorumlar
Elif Şenlik 16 Şubat 2018 - 23:32:31 Sarımsaklı şampuanlardan en iyisi hangisi? Ben denemek istiyorum ama kokusunun olmasını kesinlikle istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Eczanelerde satılanlar var ama hangisi daha çok etki yapar emin olamadım.cevapla
Semre Gündüz 17 Kasım 2018 - 11:41:16 Saç dökülmesini durdurmak için sarımsaklı şampuan kullanmak istiyorum. Bu şampuanların birçok markası var acaba hangisi daha etkili olur bilgisi olan var mı? Saçlarım seyrekleşmeden önlem almak istiyorum. Bunun için kullanacağım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: