Yaşam 25 Mayıs 2021 - 13:59:24

Toparlayıcı Korse Zayıflatırmı? Sıkılaştırırmı? İnceltirmi? Çeşitleri, Faydaları ve Zararları

Toparlayıcı Korse Zayıflatırmı? Sıkılaştırırmı? İnceltirmi? Çeşitleri, Faydaları ve Zararları

Vücudu şekillendirme özelliğine sahip olan toparlayıcı korse kişinin beden ölçülerini olduğundan daha ince gösteren giysidir.

Toparlayıcı Korse Zayıflatırmı?

Vücudu toparlayan korselerin beden ölçülerini şekillendirme ve güzel gösterme özelliği bulunmaktadır. Vücudun şekle girmesini sağlayarak vücutta bulunan önemli bölgeleri fit göstermektedir. Göğüsler olduğundan daha dik görünürken, bel ince bir görüntüye ulaşmaktadır. Göğüsleri destekleme özelliği bulunduğu için bu bölgeyi dik göstermesi oldukça normaldir. Vücudu şekillendiren bu korseler düz bir karna sahip olmanın kolay bir yöntemidir. Göbek ve basen bölgelerini şekle sokmaktadır. Korse özelliklerinden dolayı çeşitli hileler ile insanların vücudunu fit göstermektedir.

Toparlayıcı Korse Sıkılaştırır mı?

Vücuttaki bölgelerin şekilli görünmesini sağlayan korseler kontrollü olarak takılmalıdır. Kontrollü takıldığı zaman bel bölgesinin inceldiğine dair rivayetler bulunmaktadır. Kullanıcı yorumlarına göre fermuarlı modellerin rahat kullanıldığı söylenmektedir. Üç kattan oluşan vücut şekillendiren korselerin dış tarafları esnek, iç kısımları ise lateks kumaştan üretilmektedir. Toparlayıcı korse giyilmesi ile anında fazla kiloların gizlenmesi mümkündür. Tercih edilmesinin nedenleri arasında kilo saklamanın yanı sıra vücudu şekilli göstermesidir.

Toparlayıcı Korse Nasıl Kullanılır?

Çeşitli özelliklere sahip olan toparlayıcı korseler üç ila dört saat takılması önerilmektedir. Ayrıca korsenin var olan özelliğini kaybetmemesi adına makinada yıkanması sakıncalıdır. Elde yıkanması tavsiye edilen bu korselerin üretilme nedeni ise vücudun şekilli görünmesini sağlamasıdır. Korsenin kullanılması göğüslerin dik, belin ince, kalçaların yuvarlak görünmesine destek sağlar. Kişi beden ölçülerine uygun olan korseyi kullandığında vücudu en az 1 ila 2 beden küçük görünmektedir.

Toparlayıcı Korsenin Faydaları Nelerdir?

Sürekli olarak ve kontrollü bir şekilde toparlayıcı korse kullanmak vücudun sıkılaşmasına yardım ettiği belirtilmektedir. Fakat korseye güvenerek sağlıksız beslenmek, su içmemek ve hareket etmemek sıkılaşmayı sağlamadığı gibi sürekli olarak kilo almanın nedenleri arasında gösterilir. Korsenin amacı kişinin zayıflamasını sağlamak değil fazla kiloların görünmesi bir nebze de olsa engellemektedir. Beslenme programının yapıldığı ve spor sürecine devam edildiği zamanlarda zayıflayana kadar bu korseler kişiye birçok avantaj sağlar. Korse omurgaya ilave olarak destek oluşturmaktadır. Bu sayede dik durmayı alışkanlık haline getirmeye yardım eder.

Toparlayıcı Korseler İnceltir mi?

Korselerin çoğu modelinde bel ve yan kısımlarda basınç noktaları bulunmaktadır. Bu yüzden hem karın bölgesi hem de basen bölgesi daha biçimli ve toplu durmaktadır. Korselerin amaca uygun olarak kullanılması avantajları da beraberinde getirmektedir. Dik duruş alışkanlığı kazanılır, düzgün fizik görüntüsü vermektedir. Spor ve diyet ile desteklenen korse kullanımı incelme sonuçlarının elde edilmesini sağlamaktadır. Toparlayıcı korselerin faydaları arasında sıkılaşma hızının artması vardır. Fakat sıkılaşma hızının iki katına çıkması için egzersiz yapmak gereklidir. Diyet ve spor yapmak aynı zamanda kontrollü olarak toparlayıcı korse kullanmak sıkılaşmaya, vücudun şekilli görünmesine ve kilo vermeye yardım etmektedir.

  • toparlayıcı korse zayıflatırmı
  • toparlayıcı korse sıkılaştırırmı
  • toparlayıcı korsenin faydaları
Yorumlar
Gizem Aslan Hangi korse modelleri vücudu sıklaştırır ve daha zayıf gösterir? Toparlama etkisi olan modeller hangileri oluyor? Bu modellerden alıp denemek istiyorum. İnternetten sipariş verebileceğim bir yer var mı? Nasıl bulabilirim? cevapla
yorum yaz
Cilt Lekelerine İyi Gelen Yağlar, Kremler, Sabunlar Nelerdir? Sülük İyi Gelir mi?