Yaşam 25 Mayıs 2021 - 11:09:21

Toparlayıcı Gecelik Nedir? Ne İşe Yarar?

Toparlayıcı Gecelik Nedir? Ne İşe Yarar?

Toparlayıcı gecelik elbise gibi kıyafetlerin altına giyilen ve vücudun sıkı görünmesini sağlayan iç giyim türüdür.

Toparlayıcı Gecelik Nedir? Zayıf Gösterir mi?

Kişi normal kilosundan daha zayıf görünebilmek için çeşitli yöntemler denemektedir. Bunlardan biri korse diğer ismiyle toparlayan geceliktir. Kıyafetin altına giyilen korse vücudu bir iki beden ince göstererek vücudu şekillendirmektedir. Sadece zayıf olmak güzel görünmenin en önemli kuralı değildir. Hem ideal kiloda olmak hem de vücut kıvrımlarının belirgin ve şekilli olması kadını güzel gösteren etkenlerdendir. İçe giyilen toparlayıcı gecelik renginin siyah olması önerilir. Siyah gecelikler fazla kiloların görünmesini engeller.

Toparlayıcı Gecelik Çeşitleri Nelerdir?

Toparlayıcı gecelik seçiminde renk, kumaş kalitesi, beden ölçüsü gibi durumlar önemlidir. Koyu renkleri tercih etmek bedeni ince gösterir. Kumaşın kalitesiz olması kötü bir seçim olarak değerlendirilir. Kumaş sert olmamalı ve bedene çok sıkı bir halde yapışmamalıdır. Geceliğin kumaşının kaliteli, yumuşak ve kaygan olması tavsiye edilmektedir. Gece kıyafetlerinin altına bu geceliklerin giyilmesi bedeni sıkı ve zayıf gösterir. Ayrıca giyilen kıyafet gecelik sayesinde olduğundan daha güzel görünmektedir.

Daha Zayıf Gözülmek İçin Nasıl Giyinilir?

Normal ölçülerinden uzun, zayıf görünmek isteyen kadınlar yere değer elbise, etek ve pantolon kullanmalıdır. Bilekte biten pantolonların kişiyi daha kısa gösterdiği söylenebilir. Uzun ve zayıf görünmek için topuklu ayakkabılardan yardım alarak yere değen kıyafetlerin tercih edilmesi faydalı bir durumdur. Kilolu kişilerin ön tarafı pileli pantolonlar giymesi tavsiye edilmez. Ön kısmı pileli olan pantolon modelleri karın bölgesini şişkin göstermektedir. Basen ve kalça bölgesi kilolu olan kadınların pileli, bel bölgesi büzgülü ve bedene yapışmayan etekleri tercih etmeleri önerilir.

Kilolu Kişiler Nasıl Giyinmelidir?

Armut tipi bedene sahip olan kişilerin omuz bölgesine uyumlu ve boynu ince gösteren kıyafetlerin kullanılması gerekir. Tercih edilen pantolonun bel kısmının yüksek ve çok fazla düşük olmaması gerekir. Pantolonun bel kısmı yüksek olduğu zaman göbek büyük görünmektedir. Düşük bel pantolonun giyilmesi de karın bölgesinin yan kısımlarındaki fazlalıkların belirginleşmesine yol açar. Fakat vücut ölçüleri yerinde ve ideal olan kişilerin istediği şekilde giyinmeleri herhangi bir probleme yol açmaz. Kilolu insanlar zayıf görünmek için giyim tarzlarına dikkat etmeli ve küçük taktikleri uygulamalıdırlar.

Toparlayıcı Gecelik Ne İşe Yarar?

Göbek bölgesinin dikkat çekmesini istemeyen kişiler vücuda yapışan kıyafetleri giymemeli ve göbek bölgesini belli etmeyen tunikleri kullanmalıdırlar. Basenleri fazla olan kişiler mini etek giymemelidir. Mini etek yerine bol dökümlü eteklerin giyilmesi basenleri zayıf gösteren tüyolar arasında yer alır. Bu durumun yanı sıra normalden daha geniş kıyafet giymek de vücudun şişman durmasına neden olduğu için tam kararında giyinmek doğru olan giyim tarzıdır. Bölgesel yağlanma ve sarkma problemlerinden dolayı potluklar meydana gelmektedir. Toparlayıcı gecelik kullanmak bu potlukların giderilmesini sağlayarak vücudun daha düzgün ve zayıf görünmesine destek olmaktadır.

  • toparlayıcı gecelik
  • toparlayıcı gecelik nedir
  • toparlayıcı gecelik çeşitleri
  • toparlayıcı gecelik ne işe yarar
Yorumlar
Cennet çıtak Toparlayıcı gecelik modelleri neler acaba merak ediyorum. Bu gecelikleri kullananlar var mı? Kaç beden ince ve zayıf gösterir? Son zamanlarda çok kilo aldığım için normal gecelikten ziyade bunları birde denemek istiyorum. cevapla
yorum yaz
Kudret Narı Faydaları Nelerdir? Fiyatı, Tohumu ve Kullananlar