Yoğurt zayıflatırmı? Nasıl kilo verdirir?
Zayıflama

Yoğurt Zayıflatırmı? Nasıl Kilo Verdirir?

13 Kasım 2017 - 17:47:41

Diyet yaparak fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler, listeleri araştırırken yoğurdun neredeyse tüm diyet listelerinde bulunduğunu göreceklerdir. Vücut için oldukça yararlı olan yoğurt zayıflatır mı sorusu pek çok kişinin merak ettiği bir konu olmuştur.

Yoğurt Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Yoğurdun zayıflama üzerinde birçok farklı olumlu etkisi bulunmaktadır. Bu etkilerin tamamı diyetler için çok uygun olurken bu özelliği sebebiyle diyetlerde yoğurda yer verilir. Bunun yanı sıra yoğurt diyeti olarak adlandırılan ve sadece yoğurdun tüketildiği diyetler de bulunmaktadır. Kişilerin kendi vücutlarına uygun diyetleri seçmeleri ve bu diyetlerinde yoğurda da yer vermeleri gerekmektedir. Normal bir şekilde tüketilebilen yoğurt, istenildiğinde çeşitli kürlerin oluşturulmasında da kullanılmaktadır.

Yoğurt ile Zayıflama Nasıl Olur?

Yoğurdun içeriği incelendiğinde gayet iyi bir seviyede protein bulundurduğu görülmektedir. Protein, en fazla hayvansal gıdalarda bulunurken süt de bu gıdalarda üst sıralarda yer almaktadır. Sütün işlenmesi ile hazırlanan yoğurdun içerisinde de bu protein oranı kaybolmazken spor ile birlikte diyetlerini yapan kişiler rahatlıkla bu proteini verimli bir biçimde kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra yoğurdun içinde düşük de olsa CLA asitleri yer almaktadır. Genel olarak sporcu destek ürünleri içerisinde yer alan bu asitler yağ yakımını hızlandıran bir etki göstermektedir. Bu CLA asitleri yağları yakılması amacıyla farklı hücrelere taşımaktadır. Bu aşamada daha fazla CLA alındığında daha fazla yağ hücresi yakılmak için farklı bölümlere taşınabilir.

Yoğurt Nasıl Kio Verdirir?

Bir kase tam yağlı yoğurt yaklaşık olarak 100 kaloridir. Bu kalori miktarı diyet yapan kişiler için muhteşem bir düzeydedir. Genel olarak diyetlerde 1500-2000 kalori arasında günlük alım yapılmaktadır. Bu sebeple bir kase yoğurt son derece doyurucu olurken yalnızca vücuda 100 kalori girmiş olacaktır. Son olarak yoğurt zayıflatır mı sorusunu soran kişilere metabolizma hızı üzerindeki olumlu etkileri gösterilebilmektedir. Metabolizma hızının hızlanmasında çok önemli bir etki gösteren yoğurt ile birlikte kişiler gün içerisinde çok hareket etmedikleri anlarda dahi metabolizma hızları sebebiyle yağ yakacaklardır. Bu durum da çok daha kolay bir şekilde kilo vermelerini sağlamaktadır.

Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Metabolizma hızını yükselten ve yağların çok hızlı yakılmasını sağlayan yoğurt kürü ile birlikte çok daha hızlı kilo verilebilmektedir. Yoğurt zayıflatır mı sorusunun cevabı olarak hazırlanabilecek en iyi kürlerin başında bu kür gelmektedir. 1 kase yoğurdun yanı sıra, 1 çay kaşığı miktarında tarçın, aynı miktarda zencefil ve aynı miktarda zerdeçal ile malzemeler tamamlanmaktadır. Bu malzemelerin tamamı kasede iyice karıştırılırken kişilerin uyumadan 3-4 saat öncesinde bu kürü tüketmesi gerekmektedir. Üzerinde 3-4 bardak suyun içilmesi de son derece faydalı olacaktır. Bu suyun olabildiğince yavaş içilmesi etkinin daha net bir biçimde görülmesini sağlayabilir. Bu sayede insanlar yağlarından çok daha hızlı bir biçimde kurtulacaklardır.

Yorumlar
Selma Kayık 13 Kasım 2017 - 17:57:41 Yoğurt zayıflamak konusunda gerçekten oldukça etkili. Ben daha önce yediklerime dikkat ederek ve yoğurt yiyerek kilo vermiştim. Yoğurt diyeti zayıflatır mı işe yarar mı diye merak düşünüyorsanız kesinlikle deneyin derim.cevapla
İdil Etirli 18 Eylül 2018 - 10:34:43 Ben yoğurdun içine limon sıkarak yiyorum zayıflamak için. Ama buradaki tarifi daha çok beğendim. Yoğurt diyeti yapanların yorumlarını okudum daha önce herkes çok iyi diyor. Buradaki tarifi uygulayarak diyeti yapmayı deneyeceğim. Umarım etkisi olur.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: