Yaşam 13 Ocak 2022 - 10:49:43

Vücut Şekillendirici Korse Faydaları ve Zararları

Vücut Şekillendirici Korse Faydaları ve Zararları

Vücut şekillendirici korse; vücudun toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlayarak daha düzgün gözükmesini sağlayan korse çeşididir.

Vücut Şekillendirici Korse Nedir?

Vücudun belli bölgelerini sıkılaştırarak incelme etkisi meydana getiren vücut şekillendirici korseler; içi lateks dışı elastin olan, hem kişinin esnek olmasını sağlayan hem de toparlayıcı etki oluşturan bir iç giysi modelidir.

Vücudun daha kıvrımlı hatlara sahip olmasını sağlayan vücut şekillendirici korse, özellikle göbek bölgesindeki fazlalıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır..

Korse kullanımı fazlalıkların örtülmesine çok önemli olurken insanların daha şık gözükmesini sağlayan ekipmanlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücut şekillendirici korseler görünüş açısından birçok fayda sunarken sağlık açısından belirli zararları da bulunabilmektedir. Bu sebeple de insanların korse kullanırken son derece dikkatli olması ve seçimlerini en iyi şekilde yapması gerekir.

Vücut Şekillendirici Korse Faydaları Nelerdir?

Giyilen bir korsenin insanlar üzerinde yarar sağlaması için amacına uygun bir şekilde alınması ve kaliteli bir markadan seçilmesi gerekmektedir. Vücut şekillendirici korseler sıkılaşma ve toparlama etkisi oluşturarak, vücudun incelmesini ve daha kıvrımlı hatlara sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sayede bölgesel fazlalıklar çok net bir şekilde kapatılırken istenildiğinde olduğundan daha şık gözükmek mümkün olur.

Buna ek olarak vücut şekillendirici zayıflatan korseler modellerinin bölgeler üzerinde doğrudan olmasa da dolaylı yoldan zayıflatıcı etkisi bulunuyor. Bölgenin çok daha sıkı bir şekilde sarılması daha kısa sürede terlemelere sebep olurken, bu terlemeler korse tarafından emilir ve böylece kıyafetlere bulaşmaz.

Vücut şekillendirici ve göbek toparlayıcı korseler takılan bölgenin yağ yakımına hazır hale gelmesini sağlarken, normal şartlara göre bölgesel yağlardan kurtulmayı daha mümkün hale getirmektedir. Özellikle spor ile desteklendiği zaman kısa sürede kalıcı incelme ve sıkılaşma sağlar.

Vücut Şekillendirici Korse Giymenin Zararları Nelerdir?

Vücut şekillendirici korse kullanımı insanlar üzerinde oldukça olumlu etkiler bırakırken yanlış kullanımda çeşitli sağlık problemlerine sebep olabilir. Özellikle nefes almayan kumaşlardan elde edilen korseler cilt üzerinde tahriş edici etki oluşturabilir. Her ne kadar bu durum insanlar için terleme ile kilo kaybı meydana getiriyor olsa da sürekli olarak bu korseleri takmak bölgeye yan etki oluşturur.

Sürekli ter ile iletişimde olan cilt, çeşitli rahatsızlıkları ortaya çıkarırken sonrasında bu rahatsızlıklar için özel tedaviler gerekebilir. Buna ek olarak korselerin özellikle kadınlarda bel bölgesini çok fazla sıkıştırması sebebiyle kaburgaların sıkışması ve bunun akabinde bel bölgesinde yer alan bağırsakların daha aşağıya doğru kayarak yer değiştirmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Bu korse modelleri nefes alma zorluğu, mide rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa neden olabilir. Bu hastalıkların sonrasında korse kullanımı bırakılsa da tekrar eski haline dönmesi oldukça zaman alırken bazı hastalarda sonuçların eski haline döndürülmesi mümkün olmamaktadır. Bu sebeple insanların korseleri, hem satın alınırken hem de kullanılırken çok dikkatli davranması gerekiyor.

Vücut Şekillendirici Korseler İşe Yarıyor mu? Kullananlar ve Yorumlar

Günümüzde ünlü isimler dahil olmak üzere pek çok kadının tercihi olan vücut şekillendirici korse kullananlar etkisinden oldukça memnun kalmaktadır. Korse ile ilgili yorumlara bakıldığı zaman gerek kıyafetlerin altına gerekse egzersiz ya da spor halinde iken kullanım sağlandığı görülmektedir.

Vücut şekillendirici korse kullanmak istiyorsanız eğer, kumaşına dikkat etmeli ve gün içerisinde sadece belli saatlerde takmaya özen gösteriniz. Gece yatarken kullanmak vücudunuza zarar vermektedir. Ayrıca uyku düzenini de bozabilir. Bundan dolayı dikkatli kullanım sağlayınız.

  • vücut şekillendirici korse
  • vücut şekillendirici korse faydaları
  • vücut şekillendirici korse zararları
  • vücut şekillendirici korse kullananlar
Yorumlar
Hande Yamaç Vücut şekillendirici korse modelleri göbek bölgesindeki yağları eritmek için işe yarar mı? Benim sadece göbek bölgemde biraz fazlalık var o kadar bunu nasıl eritebilirim? Korse kullanmak çözüm olur mu? Bir zararı olur mu? cevapla
Hatice Yeşil Vücut şekillendirici korselerin hem erkekler hem de kadınlar için olanları var. Fiyatlarına baktım ben aşırı pahalı değil. Kullananlar genelde göbek ve basen için kullanıyormuş. Ben de aynı amaçla kullanacağım ama etki görür müyüm onu bilmiyorum. cevapla
yorum yaz
Dil Kanseri Nedir? Öldürür mü? Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi