Zayıflama 22 Temmuz 2021 - 18:09:42

Yoğurtlu Zayıflama Kürü, Tarifi ve Diyeti Nedir?

Yoğurtlu Zayıflama Kürü, Tarifi ve Diyeti Nedir?

Yoğurtlu zayıflama kürü, kilo vermede zorlanan kişilerin kullanmayı tercih ettiği çeşitli karışımdır.

Yoğurtlu Zayıflama Kürü Nedir?

İsminden anlaşıldığı gibi yoğurtlu zayıflama kürü bazı malzemelerin birleşmesi ile meydana gelmektedir. Zayıflama sürecinde kan şekeri dengede tutulmalıdır. Kürün içine ilave edilen malzemelerin özelliği şekeri dengelemeleridir. Kürün can alıcı özelliği metabolizmayı hızlandırması, kabızlığı engellemesi, yağ yakmasıdır. Tatlı krizleri kür sayesinde önlenmektedir. Bölgesel kilo problemi olan kişiler kür aracılığı ile yağlarını yakabilmektedirler.

Yoğurt Kürü Tarifi Nedir?

Kürün yapılması için gereken malzemeler bir tane limon, bir çay kaşığı pul biber, altı çorba kaşığı yarım yağlı veya yağ içermeyen yoğurt, bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zerdeçal tozu, ve bir çay kaşığı zencefil tozudur. Kürün hazırlanması için pul biberi yoğurt ve limon karıştırılmaktadır. Karışımın kıvamının homojen olması gerekir. Pul biber istemeyen kişilerin karışıma zencefil, zerdeçal koymaları yeterlidir. Bazı kişiler küre pul biber, zerdeçal, tarçın ve zencefil eklemektedir. Bu malzemelerin hepsi karıştırılır ve tüketilir. Bu tarifin her gün kullanılması tavsiye edilmez. Bunun yerine haftada iki defa tüketilmesi önerilir. Etkili olan baharatlar karıştırıldığından dolayı karışımın her gün tüketilmesi olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Yoğurtla Zayıflama Diyeti Nedir?

Yoğurtla zayıflamak için kürün gece yatmadan minimum kırk beş dakika önce tüketilmesi gerekir. Kür sadece on dört gün kullanılmalıdır. Kürün üzerine herhangi bir gıda yenmesi önerilmez. İlk yedi gün içinde belirgin bir değişiklik görülemeyebilir. Fakat sonrasındaki süreçlerde verilen kilo durumu fark edilmektedir. Kürün etkisini almak için hem sabırlı olunması hem de emek vermek gereklidir. Düzenli olarak tüketildiği zaman faydaları görülebilir.

Yoğurtlu Zayıflama Kürünün Faydaları Nelerdir?

Kürün en işe yarar avantajı metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımını kolay hale getirmesidir. Karın bölgesindeki yağların giderilmesi, vücutta biriken ödemin atılması için bu kür kullanılabilir. Tok tutar, gece yapılan atıştırma alışkanlığını ortadan kaldırır ve kabızlık, şişkinlik gibi sorunları engellemektedir. Kürün diyete pozitif etkilerinin olduğu ifade edilmektedir. Düzenli tüketilmesiyle tatlı ihtiyacının karşılanması mümkün olur. Ayrıca tok tutma özelliği diyet dışına çıkma halini engellemektedir. Bazı zayıflama uygulamalarında yağ yerine kas eritilmektedir. Kasların erimesi sağlıklı bir durum olarak açıklanmaz. Bireyler kilo verdikçe kiloların yağdan yakıldığını zannetmektedir. Halbuki yanlış uygulamalar kastan gitmesine yol açar. Yoğurtla zayıflama kürü ise kaslara zarar vermemekte ve özelliği yağ yakma odaklı olmasıdır.

  • yoğurtlu zayıflama kürü
  • yoğurtla zayıflama diyeti
Yorumlar
Yağmur Çevik Yoğurt zayıflamaya yardımcı olur mu? yoğurtla zayıflamak gerçekten mümkün mü? Ne kadar yemek gerekiyor? Kürünün tarifi nedir? İçerisine neler katmak gerekiyor? Bide 1 haftada bu şekilde kaç kilo verebilirim? cevapla
yorum yaz
Kuş Gribi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Bulaşır?