Yüze limon sürmenin faydaları nelerdir? Ten rengini açar mı?
Sağlık

Yüze Limon Sürmenin Faydaları Nelerdir? Ten Rengini Açar mı?

23 Temmuz 2018 - 00:59:43

Yüze limon sürmek cildinde sorun yaşayan ve yahut da cildini sağlıklı bir hale getirmek isteyen bireylerin kullandığı yöntemdir.

Yüze Limon Sürmek Beyazlatır mı?

Tat olarak ekşi olan limon vücut için önemli etkilere sahip olan meyvelerden biridir. Bunlardan biri cildi beyazlatma etkisidir. Cildinin daha beyaz ve canlı olmasını her insan ister. Cilt rengini açan limonun teni kurutma özelliği olduğu için dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir. Ten rengini açmasının yanında sivilce ve leke izlerini de doğal bir şeklide azaltmaktadır. Cilde uygulanacak olan limonun taze olması gereklidir. Markette satışa sunulan limon suları kimyasal içerdiğinden dolayı kullanılması önerilmez.

Yüze Limon Sürmenin Faydaları Nelerdir?

  • Siyah noktaları yok etme etkisinin olması, limonu en çok tercih edilen meyve türlerinden biri yapar. İlk olarak gözenekleri açar ve siyah noktaları ortadan kaldırır.
  • Anti-bakteriyel özelliği olan limon sivilceleri geçirmektedir. Limonu sivilceleri geçirme süresi oldukça hızlıdır.
  • Gözenekler tıkandığı zaman cilt yağlı bir hale dönüşür. Tıkanan gözenekler siyah noktaların ve sivilcelerin oluşmasını engellemektedir. Bütün bu sorunların giderilmesine etki eder ve cildi iyi bir şekilde temizler.
  • Kahverengi cilt lekesi, güneş yanığı gibi sorunlar yok eder. Düzenli olarak kullanılması halinde lekelerin giderildiğini görmek mümkün hale gelir.
  • Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağar. Doğal peeling şeklinde isimlendirilen yüze sürülen limon cildi ölü hücrelerden arındırmasıyla hoş bir görüntünün ortaya çıkmasına olanak tanır.
  • Cilt beyazlatma etkisi ile popüler olan limon bu özelliğinden dolayı eski dönemlerde kullanılmıştır. Aynı zamanda cildin rengini açar ve eşitler.
  • Ciltteki nem dengesini hem korumakta hem de dengeli hale getirmektedir. Ayrıca cildin yağ oranın dengelenmesine de yardım eder.

Yüze Limon Sürmek Ten Rengini Açar mı?

Limonun içerisinde B2, B6, B1, folat ve C vitamini bulunur. Hem mineral hem de vitamin deposudur. Çoğu cilt bakım maskelerinin esas maddesi limondur. Gün içinde de limonun etkilerinden pratik bir şekilde yararlanmak oldukça kolaydır. Sivilceleri önler, lekeleri ortadan kaldırır, siyah noktaları giderir, ten rengini açar ve nem oranını dengeler. Bu özellikler içerisinde bulunan maddelerden kaynaklıdır. Bir tane limon gün içinde ihtiyaç duyulan C vitaminin yüzde otuz altısını karşılamaktadır. C vitamini açısından zengin olan meyve cildin yanında vücut için de önemlidir. Magnez ve potasyum mineralleri bulunur.

Yüze Limon Sürmenin Özellikleri Nelerdir?

Cilt maskelerinin içinde limon veya limon kabuğuna sık rastlanır. Suyu, kendisi ve kabukları besleyicidir. Magnezyum, E vitamini, kalsiyum, demir, fosfor, bakır ve çinko oranı yüksektir. İnsan vücudu için oldukça önemli bir yere sahip olan limon günümüz koşullarında ciltte yaşanan sorunlar için kullanılır. Yüze limon sürmek olumlu sonuçlar doğurabilir. Fakat kişi ciltte yer alan problemleri tek başına çözmeye kalkışmamalıdır. Öncelikle cilt doktoruna gitmeli, doktorun tavsiye ettiği yöntemlere uymalı ve gerektiği taktirde hekim onayında doğal yollara başvurmalıdır.

Yorumlar
Yağmur Çelik 23 Temmuz 2018 - 01:09:43 Yüze limon sürmek cilde zarar verir mi? Cildi yalar mı? Yüzümdeki sivilcelerden kurtulmak için doğal şeyler arıyor. Limon sürmek iyi gelir mi acaba deneyenler var mı? İzleri geçirmek için ne yapmalıyım?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: