Yüzdeki Sarı Tüyler Alınmalı mı?
Yaşam

Yüzdeki Sarı Tüyler Alınmalı mı?

02 Ocak 2020 - 08:51:31

Yüzdeki sarı tüyler, birçok kadın için rahatsız edici bir durumdur ve bu çoğu bu tüyleri alarak cildini pürüzsüz bir hale getirmektedir.

Yüzdeki Tüyler İçin Çözüm

Ayva tüyleri olarak da adlandırılan ve vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan sarı tüyler, ağda ya da jilet gibi epilasyon yöntemleri ile değil daha çok doğal yöntemler ile alınması gereken tüylerdir. Çünkü bunlar oldukça ince ve güçsüzdür. Eğer ki köklerini güçlendirecek bazı epilasyon yöntemleri uygulanırsa sarı olarak değil bu sefer siyah ve kalın olarak çıkar. Bu da yüzde daha kötü bir görünüme yol açacaktır.

Yüzdeki sarı tüyler sizleri rahatsız ediyorsa bazı tüy dökme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Bunlardan ilki yulaftır. Yüzdeki tüyler için doğal bir çözüm olan bu maskeyi hazırlamak için 1 çorba kaşığı iri çekilmiş yulaf ezmesi, yarım çay kaşığı miktarında taze sıkılmış limon suyu ve yarım çay kaşığı balı güzelce karıştırınız. Tüylerin çıkış yönünün tersine doğru bu karışımı yüzünüze sürünüz. Yaklaşık olarak 15-20 dakika cildinizde tutunuz. Ardından yıkayınız. Bu uygulamayı haftada birkaç kez uyguladığınızda tüylerinizdeki azalmayı fark edebilirsiniz.

Yüzdeki Ayva Tüyler Nasıl Geçer?

Hemen hemen her kadında bulunan sarı tüyleri yok etmek için pek çok doğal maske bulunmaktadır. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeler ile yüzdeki tüyleri kolayca yok edebilirsiniz. Çemen maskesi bunlardan biridir. Çemen tozuna su ekleyerek hamur kıvamı oluşturarak yüzünüze sürünüz. Kuruyup dökülene kadar bekleyiniz. Yüzdeki tüylerin dökülmesine yardımcı olan bu maske aynı zamanda gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildin temizlenmesini ve arınmasını da sağlamaktadır.

Evde tüyleri dökmek için uygulayabileceğiniz bir başka maske çeşidi mercimek ve patates suyu maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak için gece yatmadan önce mercimeği suda ıslatın. Sabah suyun içerisinden mercimekleri çıkartarak içerisine 4 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 1 çorba kaşığı patates suyu ve 1 çorba kaşığı bal ilave ediniz. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze sürünüz ve kurumasını bekleyiniz. Kuruma gerçekleştikten sonra ıslak bir havlu ile cildinizi temizleyiniz.

Yüzdeki İstenmeyen Tüyleri Yok Etme

Ayva tüyü olarak adlandırılan sarı tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için portakal ve limon kabuğu maskesini uygulayabilirsiniz. Doğal bir karışım olan bu maske uygulamasının içeriğinde yüksek oranda C vitamini vardır. Bu etki yüzdeki tüylerin iyice sararmasını sağlar ve böylece belli olmamasına destek olur. Bu doğal maskeyi hazırlamak için 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 portakal kabuğunu, badem ve yulaf ezmesi ile karıştırınız. Daha sonra içerisine 1 çay kaşığı zeytinyağı ve hamur kıvamı elde etmek için göz kararı gül suyu ekleyiniz. Bu karışımı yüzünüze sürüp 5 dakika bekletiniz. 5 dakika sonrasında 15-20 dakika boyunca yüzünüzü ovalayınız. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez tekrarlayarak pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

Yüzdeki Sarı Tüylerden Nasıl Kurtulurum?

Eğer ki yüzünüzdeki ayva tüyler sizi rahatsız ediyorsa bunları yok etmek için doğal yöntemleri uygulayınız. Doğal maskeler ile tüylerden kurtulmanız mümkündür. Zerdeçal ve papaya maskesi, mısır unu ve yumurta maskesi, bal ve kayısı maskesi, jelatin maskesi, limon suyu ve bal maskesi yüzdeki sarı tüylerden kurtulmak için uygulanan diğer karışımlardır. Bu yöntemler ile tüyleri güçlendirmeden alabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: