Yaşam

Korse Vücudu Şekle Sokar mı?

02 Ocak 2020 - 20:42:27
Korse Vücudu Şekle Sokar mı?

Korse giymek; sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etki sayesinde vücudun şekle girmesini sağlayan ve aynı zamanda zayıflama özelliği meydana getiren bir inceltici yöntemdir.

Korse Vücudu Şekillendirir mi?

İnceltici ve toparlayıcı etkisi bulunan korseler, giyildiği andan itibaren vücutta şekillendirici etki meydana getirmektedir. Bu etkiyi kumaşlarındaki sıkılaştırıcı etki sayesinde gerçekleştirmektedir. Korseler ince ve esnek kumaşlara sahiptir. Bu incelik vücudun şekillenmesi için oldukça sıkı ve güçlü bir toparlama etkisi sunarken aynı zamanda bölgesel olarak zayıflama ile şekillendirici bir etki de meydana getirmektedir.

Genel olarak kilo vermek için kullanılan korselerin doğrudan kalori yakma etkisi bulunmamaktadır. Fakat giyildiği andan itibaren vücutta meydana getirmiş oldukları 1-2 beden incelme sayesinde şekillendirici bir etki meydana getirmektedir. Bu etki geçicidir ve korseyi çıkardığınız zaman vücudunuz tekrar eski haline geri dönmektedir. Fakat korse kullanımı ile aynı zamanda spor yapar ve yediğiniz besinlere dikkat ederseniz bu vücut şekillendirme etkisi kalıcı olabilmektedir. Birçok kadın özellikle göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak ve aynı zamanda bel bölgesinin incelmesini sağlamak için bu şekillendirici özelliği bulunan iç giysileri kullanmaktadır.

Korse Giymek Vücudu Toparlar mı? Sıkılaştırır mı?

Eski zamanlardan bu yana korseler vücudu toparlayıcı etkileri sayesinde pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Vücuttaki fazlalıkları toparlayan bu iç giysiler aynı zamanda sıkılaştırıcı kumaşları sayesinde normalden daha zayıf gözükmeyi sağlamaktadır. Çift yönlü esneme özelliği bulunan korselerin bazı modelleri iç çamaşırı gibi görünse de yapı ve özellik bakımından tamamen farklı özellikler meydana getirmektedir.

Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan korseler kullanılan bölgede sarkma gibi problemlerin oluşmasını önlemektedir. Özelikle kilo verdikten sonra göbek bölgesinde meydana gelen sarkmaları önlemek için faydalı olacaktır. Sıkılaştırıcı özelliği fazlalıkların gizlenmesine yardımcı olmakla kalmak aynı zamanda selülit, çatlak gibi problemlerin de giderilmesine destek olmaktadır. Böylece korseler sıkılaştırıcı özellikleri ile sadece vücut şekillendirme değil bunun yanı sıra selülit gibi problemlerin giderilmesine de destek olmaktadır.

Vücut Şekillendirici Korse İşe Yarıyor mu?

Belinizin incelmesi, kalçanızın biraz daha çıkık ve yuvarlak durması için vücut şekillendirici korse modellerinden yararlanabilirsiniz. Korseler vücutta kullanıldıkları yerde meydana getirmiş oldukları sıkılaştırıcı etki sayesinde şekillendirici bir etki sunmaktadır. Vücut şekillendirici korse kullanımı düzenli bir şekilde gerçekleştirildiğinde kısa süre içerisinde kalıcı bir etki meydana getirebilmektedir. Fakat bunun tam anlamıyla gerçekleşebilmesi için vücutta yağ yakmaya yardımcı olacak bazı yöntemlerin uygulanması gerekmektedir.

Vücudun şekillenmesi için fazlalıkların bulunduğu bölgeden yağ atmak gerekmektedir. Bunun için egzersiz yapmak, tekrar yağ depolamayı önlemek amacı ile tüketilen besinlere dikkat etmek ve bunun yanı sıra korse kullanmak gerekmektedir. Korse ile şekillendirme etkisinin artmasını sağlayabilirsiniz. Toparlayıcı özelliği bulunan korseler kalçanın sıkılaşmasını ve belin incelmesini de sağlayarak kum saati görünümü oluşturmaya destek olur.

Vücut Şekillendiren Erkek ve Kadın Korse Modelleri

Çoğu zaman kadınların korse kullandığı varsayılsa da erkekler de gerek zayıflamak gerekse vücut şekillendirmek için korse kullanmaktadır. Kadınlar ince bel için kullanım sağlarken erkekler ise genel olarak daha kalıplı durmak ve göbek bölgesini zayıflatmak için korse kullanmaktadır. Erkekler ve kadınlar için geliştirilen korse modelleri farklı şekillerde ve özellikte üretilmektedir. Çünkü kadın ve erkek vücudu birbirinden oldukça farklıdır. Özellikle vücut şekillendirici korse modelleri vücut şeklini direkt aldığı için erkekler için ayrı kadınlar için ayrı olarak üretilmektedir.

Korse ile Vücut Şekillendirme

Fazla kilolarınız sizleri rahatsız ediyorsa ve kilo vermek istiyorsanız korse ile vücudunuzu şekle sokabilirsiniz. Sıkılaştırıcı etkisi bulunan korseler daha zayıf ve ince gözükmeyi sağlarken aynı zamanda kıvrımlı hatlara da sahip olmanıza yardımcı olur. Bu şekillendirici iç giysilerden faydalanarak daha zayıf ve ince hatlara sahip olabilirsiniz. Korse vücudu şekle sokar mı diye öğrenmek istiyorsanız vücut yapınıza uygun bir korse modeli seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: